Yeni Sezon Ucuz Dekorasyon Fikirleri!

Yeni Sezon Ucuz Dekorasyon Fikirleri | Ucuz Dekorasyon Fikirleri Neler Olabilir? Dekorasyon Nasıl Yapılır? Detaylar…

Ucuz dekorasyon fikirleri uygulaması kolay, zevkli, eğlenceli ve kişiye özel olma özelliği taşıyabildiği için çokça tercih edilen yöntemlerdir. Herkes bulunduğu ortam şık bir dekor içerisinde olsun ister, böyle bir ortam hepimize pozitif hissettirir. Önemli olan bu duyguyu en ucuza nasıl hissedebileceğimizdir. Dekorasyon tamamen hayal gücünüze bağlı, ne kadar farklı ne kadar yaratıcı olduğunuzla ilgilidir. İşte başlıyoruz…

Ucuz Dekorasyon Fikirleri Neler Olabilir?

  • Öncelikle aceleci davranmayın, iyi bir plan yapın. Dekorasyonunu yapacağınız alanı parçalara bölüp, bir alanı bitirdikten sonra diğer alana geçin ki bu size hem zaman, hem bütçe anlamında kolaylık sağlayacak hem de her şeye aynı anda saldırıp kafanızın karışmasını engelleyecektir.
  • Tercihlerinizi yapı marketlerde satılan demonte ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Bu marketlerde bulunan ürünler hafif malzemelerden yapıldığı için daha uygun fiyatlı olacaktır ve demonte olarak satıldığı için ürün fiyatı üzerine montaj ücreti eklenmeyecektir.
  • Kullanmak istediğiniz ürünlerin fiyatları pahalı ise, yerine o ürünlerin muadillerini kullanabilirsiniz. Örneğin parke kullanmak istediğiniz bir alanda maliyeti düşürmek adına gerçek ağaç yerine laminant kullanabilirsiniz ya da taş görüntüsünde olmasını istediğiniz bir duvarınızı doğal taş yerine aynı görüntüdeki üç boyutlu duvar kağıdı veya aynı dokudaki strafor ürünlerle kaplayabilirsiniz. Şömine istiyorsanız gerçek şömine yerine görüntüsü benzer elektrikli ürünler kullanabilirsiniz.
  • Ucuz dekorasyon fikirlerinin en önemlilerinden biri de sadeliktir. Ne kadar sadece bir dekor planlarsanız, o kadar az ürüne ihtiyacınız olacaktır.

Yeni Sezon Ucuz Dekorasyon Fikirleri

  • Takımlardan vazgeçmekte etkili bir yöntem olacaktır. Böylelikle farklı yerlerden parçalar tamamlayarak kullanabilirsiniz. Parti parti alışveriş yaparak bir seferde yüklü miktarda ödeme yapmaktan da kurtulmuş olursunuz.
  • Az aksesuar kullanımı da sizi önemli bir külfetten kurtaracaktır. Az sayıda büyük parça seçimi yaparak maliyeti düşürebilirsiniz. Pahalı ve ucuz ürünleri bir arada kullanabilirsiniz. Maliyeti düşük ürünlerle mekanınızı tasarlar, bir ya da iki parça fiyatı dolgun özel ürünle dekorasyonunuzu tamamlarsınız.
  • Son olarak ta ikinci el ürünleri ve ama elinizde bulunan ama sonradan edinilmiş eski ürünleri yeniden değerlendirmeyi düşünmelisiniz. Yeni dönem dekorasyon trendlerine damgasını vuran bu iki olgu, son derece eğlenceli ve etkilidir.

Ucuz Dekorasyon Fikirleri

Tarzınız, uygulayacağınız dekorasyon şekli ve konseptiniz ne olursa olsun bu olguları uygulayabilirsiniz. Modern tarzda bir dekorasyon yapacaksanız sade, az ve sportif ürünler kullanmalısınız. Son dönemin gözbebeği paletlerden oturma grupları, kasalardan raf ve çekmeceler, araba lastiklerinden sehpalar, puflar yapabilirsiniz. Klasik tarzda bir dekorasyon yapacaksanız otantik görünümlü, el işlemeli ikinci el ahşap ürünler sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Retro tarzı bir dekorasyon yapacaksanız renkli, eğlenceli, çılgın ürünler kullanmanız gerekecektir. 70’lerin tarzı olduğundan annenizin eskilerini kurcalamak mutlaka olumlu sonuç verecektir.

Bohem tarzda bir dekorasyon yapacaksanız vintage ürünler kullanmalısınız, bu ürünler belirli bir dönemi temsil eden ya da belirli bir akıma ait olan ürünlerdir. Eski tel kapaklı dolaplar kullanabilir, çevirmeli telefonlar ve eski çantalardan saksılar kullanabilirsiniz. Country tarzda bir dekorasyon yapacaksanız kalın kumaşlar, antika eşyalar, büyük aksesuarlar kullanmalısınız. İkinci el mobilyalar, anneannenizin kadife perdeleri, eski abajurlar, tül şemsiyelerden dönüştürülmüş avizeler kullanabilirsiniz. Son olarak ta elektrik tarzı dekorasyon seçebilirsiniz ki en kişisel ve en yaratıcı tarz budur. Geleneksel mobilyaların, yani eski, ikinci el mobilyaların yaratıcı objelerle harmanlanmış halidir ki tamamen hayal gücünüzle şekillenir. Un eleklerinden duvar rafı, pet şişelerden vazo, kamyonet kasasından yatak, antika araba kaportasından masa, araba lastiğinden lavabo, benzin pompasından musluk, kütüklerden mumluk, sandalyeden saksılık ve çaydanlıktan saksı yapabilirsiniz… Tüm bu ucuz dekorasyon fikirlerini bir araya getirirken tek dikkat etmeniz gereken şey, renk uyumunu göz önünde bulundurmak olmalıdır.

Yeni Moda Modern Orta Sehpa Tasarımları

En yeni orta sehpa tasarımları, modern orta sehpa modelleri, son moda orta sehpa örnekleri ve resimlerini bu sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz... Modern Orta Sehpa Modelleri - Oturma...

2020 Yılının Moda Rustik Modelleri

Rustik, özellikle orta çağ da kullanılan, tarihi bir perde kullanımıdır. Bu uygulama, ağaç görünümünden doğmuştur. O çağlarda, özellikle Avrupa Ülkelerinde, perdelerin asılması için hazırlanan...

Bir Dekorasyon Bloguna Sahip Olmak İsteyenlere Tavsiyeler!

Dekorasyon konusunda ev hanımlarına ve meraklılarına örnek gösterebileceğimiz birçok blog sitesi mevcut. İnsanların en çok takıldıkları konu dekorasyon ve birçok insan kolay sandığı dekorasyonu...