Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken 8 Nokta!

Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken 8 Nokta! Yemek Odası Dekorasyonu! Detaylar İçin…

Yemek odaları aslında ihtiyaca göre hazırlanması ve dekore edilmesi gereken alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple bu odaların dekorasyonunu gerçekleştirirken yemek yeme ihtiyacınızı göz önünde bulundurmalısınız. Bunu sağlarken de yemek odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken 8 nokta göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede dilediğiniz nitelikteki bir yemek odasını da rahatlıkla hazırlamanız mümkün olacaktır.

Ferah, renkli ve aydınlık bir yemek odası kullanmak istediğinizde ya da daha klasik bir yemek odası havası estirmek istediğinizde değişik dekorasyon noktalarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu sebeple de seçimlerinizi yaparken yemek odanızın büyüklüğü, salonla birleşik olup olmadığı gibi konuları göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede yemek odanızın dekorasyonunu nasıl yapmanız gerektiği konusunda daha doğru seçimler yapmanız mümkün olacaktır.

Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken 8 Nokta!

  • Çok fazla misafir ağırlayan kişilerdenseniz 8 ve daha fazla kişinin birlikte yemek yiyebileceği büyüklükte yemek masası kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Bunun için dilerseniz açılan masaları da kullanabilirsiniz. Ancak günlük kullanım için daha küçük bir yemek masası tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır.
  • Fazla eşyalardan kurtulun. Yemek odalarınız daha çok sohbet edilen ve sevdiklerinizle ya da ailenizle bir araya gelebildiğiniz alanlar olduğundan dolayı burada fazla eşyanın bulunması kargaşaya sebep olacak, buradan hemen kaçma isteğinizin oluşmasına sebep olacaktır. Bu sebeple daha ferah bir yemek odası oluşturmanız sizin için daha doğru bir seçim olacaktır. Bunu sağladığınız zaman yemek odalarında vakit geçirmek de daha keyifli bir hale gelecektir.

  • Rahatlık ve konforun yemek odaları için çok önemli olduğunu unutmamalı ve mobilya seçimlerinizi yaparken bu iki unsura mutlaka dikkat etmelisiniz.
  • Yemek odanızın ebatına göre ve dekorasyonu için de uygun aydınlatma kullanmanız gerekmektedir. Açık renklere sahip bir yemek odasında biraz daha yumuşak ışık kullanmanız sorun olmayacaktır, ancak koyu renklere sahip bir dekorasyon uyguladıysanız aydınlatmanın yeterli olması konusuna önem vermelisiniz.
  • Yemek odanızın bir duvarını tamamen ayna ile kaplayarak küçük yeme odalarınızı daha geniş ve ferah alanlar haline getirebilirsiniz.
  • Açık renkleri kullanmak ya da sade bir yemek odasına sahip olmak istiyorsanız beyaz masaları süsleyen renkli minderlere sahip sandalyeler kullanabilirsiniz.
  • Yemek odalarınızda farklılık olsun istiyorsanız klasik parçalarla uyumlu modern parçaları bir araya getirerek yemek odanızda hareketlilik yaratabilirsiniz.
  • Eğer yemek odanızın sadece aile yemekleri için değil arkadaş çevresi ile bir araya gelmek için de sıklıkla kullanıldığını düşünüyorsanız daha nötr renkler kullanmanız misafirlerinizin de rahat hissetmesine olanak sağlayacaktır.

Kardeş Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri!

Ailenizde birden fazla çocuk varsa, kardeşlerin odaları önemli bir sorun haline gelebilir. Çoğu çocuk kendine ait ayrı bir odası olsun ister, ancak bazen şartlar...

Moda Duvar Kaplama Uygulaması ve Tasarımları!

Duvar dekorasyonlarının yeni modası olan duvar kaplamalarıyla karşınızdayız. Duvar dekorasyonlarına özel bir çeşitlilik sağlayan, çok daha ilgi çekici ve şık bir dekorasyon hazırlayabilme aşamasında fazlasıyla...

Banyoda Feng Shui Uygulamanın 6 Yolu

Feng Shui bir denge öğretisidir. Yani birbirine zıt enerjilerin dengeli bir şekilde hayatın her evresinde bulunmasıdır. Son on yılda bu felsefenin ev dekorasyonlarına yansıması...