Yazın Balkon Ya Da Bahçelerinizde Hazırlayacağınız Sofralar İçin 9 Öneri!

Yazın bahçelerde ya da evinizin, yazlığınızın balkonunda, terasında kurulan sofraların dekorasyonu hazırlanan yemeklerin lezzeti kadar önemlidir. Misafirlerinize yazın tüm güzelliklerini yansıtan renkler kullanarak ve dekoratif eşyalar sofranız için seçerek ya da hazırlayacağınız tabaklarda yapacağınız sunumlarla harika sofralar hazırlayabilirsiniz. Böyle hoş ve şık masalarda yemekler kadar yapılan sohbetlere de doyum olmaz.

Yazın Balkon Ya Da Bahçelerinizde Hazırlayacağınız Sofralar İçin 9 Öneri!

Balkon ya da bahçede hazırlanan sofralar nasıl şık ve renkli bir görünüme kavuşturulabilir? İşte birkaç öneri:

  • Masanızda mutlaka ki servis için içecekleriniz olacaktır. Yazın sıcaklığını dindirecek serin içecek sunumları için renkli buzlar hazırlayabilirsiniz. Buz kalıplarınızın içine nane yaprakları, küçük meyve parçaları koyarak şık buzlar hazırlayarak içecekleriniz ile birlikte misafirlerinize sunabilirsiniz.
  • Yaz aylarında en çok tüketilen karpuz, kavun, üzüm gibi meyveleri masanıza koyarken hazırlayabileceğiniz şık sunumlar masanıza renk katacaktır. Kestiğiniz karpuz, kavun dilimlerini, üzüm salkımlarını peynir, ceviz ve nane yaprakları ile süsleyerek hazırlayacağınız şık bir tabak üzerinde misafirlerinize sunabilirsiniz. Muz, üzüm, ananas, çilek gibi meyveleri kürdanlara dizerek ya da dondurma külahları içine meyveleri yerleştirerek şık bir tabak hazırlayabilirsiniz. Bu tür sunumlar masanızda dekoratif bir görünüm yaratır.

  • Cam vazolar içerisine yerleştirilmiş limon, portakal dilimlerinin üzerine koyabileceğiniz çiçekler, masanıza hem değişik hem de ferah bir görünüm katabilir.
  • Mumlar şık ve özellikle romantik masaların olmazsa olmazıdır. Cam vazoların içerisine çiçeklerle yerleştirilmiş yüzen mumlar, deniz kabukları ile kombine edilerek hazırlanmış mumlar hem ortamı aydınlatacak hem de masanıza şık bir görünüm katacaktır.
  • Cam vazolara ya da sofranızda kullandığınız diğer renklere uygunluğuna bağlı kalarak deniz renklerini anımsatan turkuaz, mavi, yeşil gibi renklerdeki cam kavanozlara beyaz, mor renk çiçekler koyarak sofranıza şıklık katabilirsiniz. Lavanta da kullanabilirsiniz hem rengiyle hem de kokusu ile misafirlerinizi büyüleyecektir. Masanızın ortasına büyük bir cam kase içerisine yerleştirerek koyacağınız kır çiçekleri de masa dekorasyonunuzun en dikkat çekecek kısımlarından biri olabilir.
  • Kullandığınız peçetelerde, masa örtünüzde ya da masa servislerinizde mavi, turkuaz, yeşil, mor, eflatun, pembe gibi renkler seçerek bahçenizde ya da balkonunuzda bulunan çiçeklerle harika bir uyum yaratabilir.
  • Değişik şekil ve renklerdeki deniz kabuklarını, boncukları bir araya getirerek masanızın üzerinde kullanıp deniz ve yaz havasını bahçenizde veya balkonunuzda hazırlayacağınız sofranızda estirebilirsiniz.
  • Masanızın ortasına koyabileceğiniz şık bir fener ile hoş bir aydınlatma sağlayabilirsiniz.
  • Bahçenizde ya da balkonunuzda kuracağınız sofranızda kullanacağınız renkli cam bardaklar, kaseler, sürahi gibi objeler, yaz renkleri içeren yemek takımları sofranızı renklendirecektir.