Yatak Odası Yenilemeye Dair Pratik Fikirler

Yatak Odası Yenilemeye Dair Pratik Fikirler! Evinizin En Özel Alanı Olan Yatak Odalarınızı Yenilemeye Ne Dersiniz? Detaylar İçin...

Evinizin en özel alanı olan yatak odalarınızı yenilemeye ne dersiniz? Sadece birkaç aksesuarı değiştirebileceğiniz gibi, aydınlatmadan mobilyaya, yataktan yer döşemesine kadar pek çok alanda da yeniliğe gidebilirsiniz. Yatak odanızı yenilerken size kolaylık sağlayacak ipuçlarını bir araya getirdik.

Yatak odanızı yenilerken ilk olarak odanızın ölçülerini göz önünde bulundurmalısınız. Odanın olduğundan küçük veya büyük görünmesine neden olabilecek renklerden ve mobilyalardan uzak durmanızda fayda var. Mekanı geniş göstermek istiyorsanız, ön kısmı aynalı olan gardıroplar doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca duvar renklerinde de mümkün olduğunca açık tonlar tercih etmeye özen gösterin.

Yenileme yaparken öncelikle zeminden başlamanız gerekir. Yatak odanızın zemini için seçiminizi masif parke veya lamineden yana kullanabilirsiniz. Bunların dışında laminant parke, halı veya pvc kaplamaları da tercih edebilirsiniz.

Yatak odanızın duvarını yenilemek istiyorsanız yatağınızın arkasındaki duvarı duvar kağıdıyla kaplayarak odanızı hareketlendirebilirsiniz. Ortama canlı bir hava katmak için çiçek desenli olanlarından tercih edebilirsiniz. Diğer duvarları beyaz renkte veya duvar kağıdının içinde bulunan en açık tonda boyayabilirsiniz.

Yatak odanızı yenilerken en önem vermeniz gereken şey gardıroplarıdır. Gardırobunuzun ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte olmasına özen gösterin. Özellikle dolap içi tasarımını ve raf düzenini kullanışlı bir şekilde oluşturmaya dikkat edin. Elverişli raflara ve bölmelere sahip bir gardıropla birçok eşyanızı düzenli bir şekilde muhafaza edebilir, kullanılmayan eşyalarınızı da ortadan kaldırmış olursunuz.

Gardıroplarınızın raflı bölümünün 40 ile 45 cm, askı ve çekmecelere ayrılan tarafın ise 60 cm derinliğe sahip olması idealdir. Odanızda aydınlık ve ferah bir görünüm yakalamak için açık renkli gardıropları tercih etmenizi öneririz. Küçük bir alana sahipseniz gömme bir gardırop kullanarak odanızda daha fazla hareket alanı yaratabilirsiniz.

Bahçe Aksesuar!

Bahçe dekorasyonunda aksesuar kullanımı çok hoş ve zevklidir. Bahçeyi kullanan kişilere canlılık ve hoşluk katar. Bahçedeki bitkiler ve renkli çiçeklerle bir arada cıvıl cıvıl...

VitrA Seramik Dekorasyonda Kalite ve Estetiğin Temsilcisi Olmaya Devam Ediyor!

VitrA, köklü bir marka olarak oluşturduğu kalite geleneğini yeni ürünlerinde de sürdürerek başarısını yeni kuşaklarla paylaşıyor. Evdeki hijyen ve şıklık VitrA ürünleri ile tamamlanıyor. Ev...

EKO Halı Tasarımları Sizlerle!

Eko'nun özel tasarım halılarını şöyle bir yakından görmeye ne dersiniz? Hem tarzları hem de tasarımlarıyla fazlasıyla ilgi çekici olan bu halılar dekorasyonlarınıza çok şey...