Yatak Odası Duvarlarını Nasıl Dekore Edebilirsiniz!

Yatak Odası Duvarlarını Nasıl Dekore Edebilirsiniz! Yatak Odaları, Evde En Çok Kullandığımız Odaların Başında Geliyor! Detaylar İçin...

Yatak odaları, evde en çok kullandığımız odaların başında geliyor. Monotonluktan kurtulmak için en çok değişiklik yapılan odalardan biri olan bu özel odayı daha renkli ve çekici hale getirmek duvarlarda yapılabilecek ufak dokunuşlarla mümkün.

İnsanlar gelende yatak odası dekorasyonu yaparken romantizm ile rahat ve ferah yatak odası dekorasyonunu karıştırmaktalar. Bunun en büyük etkisini de kırmızı yatak odası dekorasyonunda her zaman görmekteyiz. İnsanlar şık ve kullanışlı aynı zamanda romantik yatak odası dizayn etmeye çalışırken kırmızı rengi ağırlıklı kullanmayı tercih ederler ve bu renk üzerine yoğunlaşarak dekore ederler ve kırmızı renk ağırlıklı yatak odası oluştururlar. Fakat uzun süre kırmızı renge ve bunun yansıması ışığa maruz kalınırsa rahatsız edici ve tedirgin edici olmaya başlayabilir.

Siz de kırmızı gibi canlı ve aşkın renklerinden olan bu renkten yatak odanızda faydalanmak istiyorsanız, bu rengi duvar rengi gibi ana materyallerde değil de aksesuarlarda kullanmanızda fayda var. Bu konuda daha çok romantik yatak odası dekorasyonu örnekleri üzerinde duracağız. Bu dekorasyonu yaparken özellikle dikkat etmeniz gereken bazı önemli detayları var. Bu detaylar duvarda renk seçimi, aydınlatma ve aksesuarlardır.

Duvarlarda Renk Seçimi

Yatak odası dekorasyonu yaparken renk seçimi oldukça önemli bir etkendir. Koyu ve odayı karartan renkler yerine açık tonlar ya da sevdiğiniz renklerin daha pastel tonlarını da kullanarak yatak odanızı renklendirebilirsiniz. Böylece yatak odanızda ferah ve romantik bir görüntü de elde etmiş olursunuz. Duvarlarda boya yerine başka bir alternatif olarak duvar kağıdı da yatak odası duvarlarında kullanabilirsiniz.

Duvar kağıdı seçerken çiçek desenli olanların yanında klasik bir yatak odasına sahip iseniz, kabartmalı şekilde olan duvar kağıdı da seçebilirsiniz. Tüm duvarları duvar kağıdı ile kaplamak demode olan bir yöntem bunun yerine istediğiniz özellikle tablo ya da resim asacağınız duvarı kağıt ile kaplayabilir ya da yatak başı olan duvarı daha belirgin hale getirmek için bu kısımda duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Aydınlatma kısmı da duvarı dekore ederken oldukça önemlidir. Özellikle ışık seçerken beyaz ışığı yatak odanızda kullanmanızda fayda var bu sayede duvarda dekorasyonu daha iyi yansıtılmış olur. Tavanda bir aydınlatma yapmak yerine duvarda hem dekorasyon amaçlı hem de aksesuar olarak çok şık ve modern olan aydınlatma sistemleri kullanabilirsiniz ancak çok fazla abartmamak gerekli aydınlatma işini çünkü yatak odanızın loş bir ışık olması daha uygun ve romantik olacaktır.

Yatak Odası Duvar Aksesuarları

Yatak odasında romantik ve modern bir hava oluştururken aksesuarların önemi yadsınamaz. Yatak odasında çok fazla aksesuar kullanımından kaçınmalı bu sayede ferah bir yatak odası dekorasyonu elde etmiş olursunuz. Özellikle tam yatağınızın karşısına ya da yatak başlığının üzerindeki duvara asılacak olan tablo yatak odasına bambaşka bir hava katacaktır. Tavana monte edilmiş ve istediğiniz zaman açılıp kapana bilen ve ayarlanabilen cibinlikler de özellikle yazlık evlerdeki yatak odalarında ve Akdeniz iklimi olan yerlerdeki evlerde oldukça şık düşünülmüş bir yatak odası aksesuarıdır.

Uyandığınızda saate bakma ihtiyacınız sık sık oluyorsa yine yatağınızın tam karşısına gelen duvara çok fazla büyük olmayan ama şık dizayn edilmiş yatak odası saati kullanabilirsiniz. Hemen yatağın iki tarafında yer alan komodinlerin üzerine denk gelecek şekilde duvara monte edilen modellerde olan orta büyüklükte iki adet ayna kullanımı da yine yatak odanızı oldukça şık ve ferah gösterecektir.  Yatak odanızı dizayn ederken oda büyüklüğünüzü mutlaka göz önünde bulundurun ve fazla eşya, aksesuar gibi ürünlerden kaçının.

Bahçe Mobilyaları!

Son yıllarda zorlaşan hayat şartları ile bahçelerde, balkonlarda ve dış mekanlarda geçirilen vakitler çoğalmıştır. İnsanlar rahatlamak ve huzur bulmak için evlerin içinden dışarı, doğaya...

Yeni Moda Renkleri ile Modern Koltuk Takımları

Koltuk takımı ve Oturma grubu renkleri, en güzel koltuk takımı renk seçenekleri, koltuk takımı renk seçimi ve renk tavsiyelerini odafikirleri.com'un bu sayfamızda bulabilirsiniz... En Güzel...

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Modelleri!

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Modelleri 3 boyutlu duvar kağıdı modelleri ilk anda kulağa çılgınca gelebilir. Aslında salonlara ve herhangi bir mekana uygulandığında gerçekten çok farklı duruyor....