Yatak Odası Dekorasyonu!

Yatak Odası Dekorasyonu! Yatak Odasının Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler! Detaylar İçin…

Yatak Odasının Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Sığınak olarak kabul edilen, evinizin en önemli bölgesi kesinlikle yatak odasıdır. Çalışan bir toplum olarak sizlerin evde kaldığınız süre içinde, en fazla zamanı geçirdiğiniz, vücutsal ve ruhsal olarak dinlediğiniz, hatta kendinizi savunmasız bir şekilde teslim ettiğiniz yatak odası dekorasyon fikirleri, yatak odasını satın alıp kurulumunu yaptırdığınız an, yüzde yetmiş olarak tamamlanmıştır. Kişiliğinizi ve ruhunuzu yansıtan yatak odası seçimi de önemlidir.

Yatak Odasının Dekorasyon Özellikleri

Yatak odası alırken her şeyden önce içinize sinmesine, kullanışlı, rahat hareket ortamı olan, şık ve modern olmalıdır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Sadelik

Yatak Odası Dekorasyonu Kişiliğinizin Aynası

Yatak odanız sade olmalı, dinlendirici  ve teskin edici olmalıdır. Yatak Odası dekorasyonunun abartıdan uzak ve doğal olması da önem taşımaktadır. Nötr ya da pastel tonlar tercih edilmelidir.

Yatak Odasının Dolapları

Yatak odasının gardırop seçiminde dikkat etmeniz gereken ana unsur odanın ölçülerine uymasıdır. Kıyafet ve özel eşyalarınızın dışarıda kalmasını önleyecek büyüklükte olmalı, aynı zamanda oda ölçülerine de uygun olmalıdır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Aksesuar

Yatak odasının büyüklüğüne göre aksesuar seçiminde bulunabilirsiniz. Çekmeceli dolap, komidin, televizyon, ayna, gibi aksesuarlar hem özel zevkinize bağlı olmalı hemde oda büyüklüğüne uygun olmalıdır.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Evimizin en özel alanlarından biri olan yatak odaları sığınağımız gibidir. Bu sebeple yatak odasını dekore ederken şıklığı kadar rahat ve huzurlu bir ortam yaratmaya özen gösteririz. Yeterli alana sahipseniz yatak odasında şömine kullanarak romantik bir hava yakalayabilir, odanızda rahatça çalışabilmek için çalışma masasına yer verebilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu

Sakin ve huzurlu bir oda hazırlamak istiyorsanız doğal toprak tonlarını veya gök mavisini tercih edebilirsiniz. Odanızda rahat koltuklara yer vererek eşiniz ve arkadaşlarınızla hoş sohbetler için ideal bir ortam oluşturabilirsiniz. Yatak ucuna koyacağınız puf veya tabure ile sevimli bir dinlenme alanı yaratabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu

Klasik ve gösterişli objeleri seviyorsanız yatak odanızda ahşap ve varak detaylı aksesuarlara yer verebilirsiniz. Sade yatak başı ve komodininizi şık detaylara sahip aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Varak ayna, şapkalı aplikler, kristal avize ve lükens ayaklı bir puf odanızın havasını bir anda değiştirebilir. Odanızı zarif biblolar, mumluklar ve çiçeklerle süslemeniz de şıklığı arttıracaktır. Duvar rengi ve döşemelik kumaşlarda açık tonlar tercih ederek fazla eşyaya rağmen ortamda ferahlık hissi yaratabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu

Aydınlık, sade ve şık bir oda hazırlamak için ferahlık veren beyazı kullanmalısınız. Beyaz yatağınızın her iki köşesine modern tarzda komodin tercih edebilirsiniz. Komodini ufak bir gece lambası ve çiçekler ile tamamlayarak ortama canlılık katın. Yatak başınızın üstündeki duvarı küçük büyük tablolarla süslemek duvara hareket kazandırırken, aynı zamanda hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonu

Huzurlu ve ferah olduğu kadar canlı bir oda hazırlamak istiyorsanız, yatak odanızda pastel tonlar kullanmanızı öneririz. Lila,bej ve mavi rengini bir araya getirerek sevimli bir oda yaratabilirsiniz.Yatak başı ile duvar boyasında lila rengi kullanırken, perde ve mobilyalarda krem tonlarını tercih edin. Pencere kenarına yerleştireceğiniz geniş okuma koltuğu ile kitap okuma saatlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Odafikirleri.com olarak sizler için paylaştığımız yatak odası dekorasyon modellerini görmeden son kararı vermemenizi öneriyor, mutlu ve sağlıklı günler diliyoruz.

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri!

Bilhassa küçük salonlarda dekorasyon önemlidir. Küçük salonunuzu şirin ve sevimli hale getirecek dekorasyon fikirleri; eşyalar tıkış tıkış olmamalı, duvar ve koltuk renklerinin gözü yormayacak tonlardan seçilmesine dikkat...

Modern Televizyon Ünitesi Modelleri ve Fiyatları

Modern TV Ünitesi Modelleri 2020 – Özellikle LCD, LED ve Plazma gibi televizyonların dekorasyonlarımız içerisinde daha fazla yer almasıyla birlikte artık hepimiz tv ve duvar...

Evde Kolay Ponpon Yapımı

Evde kolay ponpon yapımı herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Ponpon adı verilen küçük top şeklindeki nesneler ile birçok süsleme ve dekor ürünü yapılabilmektedir....