Yatak Odası Dekorasyonu Yeni Sezon Trendleri

Yatak Odası Dekorasyonu Yeni Sezon Trendleri! Odanın Büyüklüğünü Muhakkak Dikkate Alın. Detaylar İçin...

İşten eve dönerken hepimizin bir tek hayali vardır bir an önce yatıp uyumak. Bütün günün stresini, yorgunluğunu attığımız tek yer yatak odalarımızdır. Yatak Odası Dekorasyonu yaparken en temel önceliğimiz rahatlık olmalıdır.

Odanın Büyüklüğünü Muhakkak Dikkate Alın

Eşya kalabalığı sıkış tıkış bir oda da uyumak ruhunuzu yormaya yetecek sebeplerdendir. Odanızı dekore ederken muhakkak büyüklüğünü göz önünde bulundurun. Oda içerisinde devasa kalan yatak ve diğer mobilyalar sizi yormaktan başka bir işe yaramayacaktır. Büyük ve hantal eşyalar odadaki enerji dolaşımını da engelleyeceğinden; içinde bulunduğunuz süre boyunca size kasvetli bir hava hissi verecektir. Odanın ferah olmasını sağlamanız gerekmektedir. Eğer ki büyük bir yatağa ve küçük bir odaya sahipseniz yapmanız gereken en basit çözüm; yatağı odanın merkezine koymak olmalıdır. Odayı yatağın konumuna göre dekore etmek en temel çözüm olacaktır. Hal böyle iken büyük ve hantal bir dolap seçmek yerine kullanımı pratik daha küçük bir dolap seçmelisiniz.

Odanın Işıklandırması Size Enerji Verecektir

İlk bakışta sadece akşamdan akşama kullandığımız bir oda olarak dursa da; bedenin ve ruhun dinlendiği tek yer olduğu için hayatımızda büyük önem taşımaktadır. Odanın ferahlığının yanı sıra aydınlatmasının da en doğru şekilde tercih edilmesi gerekmektedir. Ayarlanabilir aydınlatma seçeneklerini tercih etmeniz; odanın ışığını o an ki ruh halinize göre ayarlamanızı sağlayacaktır. Oda da bulunan pencereden de faydalanmanız sizin için iyi olacaktır. Evinizin konumuna göre eğer penceresiz bir odaya sahipseniz; odanın havalandırmasını çok doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Oda her gün muhakkak havalandırılmalıdır.

Odanızda Açık Renkler Tercih Edin

Odanızın duvarlarında açık renkler tercih etmeniz odayı olduğundan büyük göstermeye yarayacaktır. Yatak Odası Dekorasyonu için duvar kâğıtları da tercih edebilirsiniz. Bir duvara boya kullanırken; diğer bir duvara desenli duvar kâğıdı uygulayarak kendi tarzınızı odanıza yansıtabilirsiniz. Ya da oda da kullanacağınız objeleri desenli ve renkli seçerek odaya hareket katabilirsiniz.  Duvarlarda kullandığınız rengin zıddını yer kaplamasında kullanarak oda da Retro etkisi oluşturabilirsiniz. Tabi bunu yaparken mobilyanızın ya yer kaplamasıyla yada duvar renkleriyle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Aklınıza Gelen Tüm Objeleri Dekor Esnasında Kullanabilirsiniz

Büyük bir odaya sahipseniz odaya konumlandıracağınız kleopatra koltuğu sayesinde uyku öncesi kitap okuyarak ya da biraz uzanarak vakit geçirebilirsiniz. Desenli olarak tercih edeceğiniz kleopatra koltuğu odanızın dekorasyonuna da katkı sağlayacaktır. Yatak başucunuza koyacağınız küçük abajurlar klasik görünüm sağlarken; ayaklı uzun abajurlar daha modern görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Çok yorgun olduğunuz ve uyanmak istemediğiniz günleri de düşünerek güneş ışığına engel olmak için muhakkak kalın perdeler yaptırmalısınız. Yatak odalarının vazgeçilmez aksesuarları denildiğinde ilk akla gelen tabi ki de boy aynalarıdır. Her ne kadar makyaj masanızda da ayna bulunsa da bir boy aynasının yerini tutmamaktadır.

Banyo Dekorasyonu İçin Püf Noktaları!

Banyo söz konusu olduğu zaman bir çok detay devreye giriyor, bir banyo dekorasyonunun tam anlamı ile iyi bir sonuca ulaşması için ayrıntıların özenle hazırlanmış...

Güvenlik Sistemi!

Güvenlik Sistemi günümüzde en önem verilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Bu kadar hırsızlığın olduğu dönemde evimizde ve iş yerlerimizde güvenliğe önem vermemiz gerekir ve...

Sarı Mutfak Dekorasyon Önerileri

Mutfak renk seçimlerinde doğanın bize verdiği ilhamların sonu gelmiyor. Güneşin rengi sarının ışıltısı ve canlılığı mutfaklarda kullanıldığında ise işte buradaki gibi sarı mutfak dekorasyonu...