Yatak Odanızı 3 Hamlede Temizleyin!

Evinizi temizlemek yapmak zor olduğu kadar yorucu bir iştir. Özellikle yatak odalarında yapılan temizlik tam anlamı ile yapılmadığında hem yatak odasının zarafeti gölgelenir hem de ev hanımları daha fazla yorulur. Bu nedenle yatak odalarını baştan aşağı temizlemenin 10 adımını tam anlamı ile uygulamak ve yatak odası düzenini sağlamak gereklidir. Düzenli toplu bir ev her ev hanımının hayali olduğu gibi derli toplu bir yatak odası da her aynı şekilde her ev hanımının hayalidir. Hayalinizdeki derli toplu yatak odasına sahip olmak için sitelerin temizlik yöntemleri sayfasında yer alan yatak odası temizliği metodlarını inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda yatak odası temizliğini tam anlamı ile yapmak için uygulanması gereken yöntemleri inceleyebilir ve düzenli bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Tüm Dolapları Temizleyin

Yatak odasının temiz olmasının en önemli adımlarından biri dolapların temizliğidir. Elbise dolaplarının tamamının boşaltılıp temizlenmesi ve temizlik sonrasında elbiselerin düzenli bir şekilde yerleştirilmesi çok önemlidir.

Yatak Temizliği

Yatak odasında yer alan yatakların doğru bir şekilde temizlenmesi gereklidir. Yatakların üzerinde yer alan şilteler düzenli bir şekilde yıkanmalı ve ütülenmelidir. Ütü sonrasında yatakların üzerine şilteler serilerek yatak odası temizliğinde bir aşama daha aşılacaktır.

Karyolalar

Yataklar kadar yatak odasında yer alan karyolalar da doğru bir şekilde temizlenmelidir.
Yatakların altında kalan kısımlar doğru bir şekilde temizlenmediğinde karyola üzerinde bakteriler ve tozlar yer alacaktır. Bu nedenle karyolalar mutlaka düzenli bir şekilde temizlenmelidir.