Sevgililer Günü’nde Mumlarla Hazırlayabileceğiniz Romantik Ortamlar İçin 5 Öneri!

Sevgililer Günü romantizmin en üst seviyede yaşandığı ve sevdiğiniz kişilere gönlünüzce sevginizi haykırabileceğiniz günlerin başında yer alır.

Sevgililer Günü için romantik ve sevdiğiniz kişiyi etkileyebileceğiniz ortamlar hazırlayabilirsiniz. Bu günü evde kutlayacaksanız yapacağınız ufak dokunuşlar ile ev ortamınızı bu güne özel dekore edebilirsiniz.

Sevgililer Günü, sevgilinize ya da eşinize güzel ve romantik bir ortam hazırlamanız için ortamın aydınlatmasına dikkat etmeniz gerekir. Mumlar bu iş için kullanabileceğiniz en güzel objeler.  Kullanacağınız mumlar sayesinde loş bir ışık elde edebilmeniz mümkün olduğu gibi çok şık bir görüntü de oluşturabilirsiniz. Romantizmin en üst seviyeye çıkmasını sağlamak için basit ve sade tasarımlara sahip mumlardan faydalanabilirsiniz.

Sevgililer Günü’nde Mumlarla Hazırlayabileceğiniz Romantik Ortamlar İçin 5 Öneri

  • Kullanacağınız mumlarla şekil oluşturabilir, özel anlamlar içeren kelimeler ya da harflerle birlikte oluşturacağınız bu şekiller sayesinde sevgilinizin hayran kalacağı bir ortam hazırlayabilirsiniz. Özellikle sevgiliniz sizin hiç romantik olmadığınızı düşünüyor ve bu durumdan şikayet ediyorsa sadece Sevgililer Günü’nde değil aynı zamanda sizin için anlam ifade eden özel günlerde ya da sadece sevgilinize bir sürpriz yapmak istediğinizde mumların sunduğu romantik görüntüden faydalanabilirsiniz.
  • Mumlar ile romantik ortam hazırlayabilmek için diğer eşyaların görünümünde de faydalanabilirsiniz. Koltuk ve perdelerin rengi gibi konuları göz önünde bulundurarak mumlarınızı seçmeniz daha hoş bir görüntü yaratır. Pek çok farklı renkte ve farklı şekilde mum bulunuyor. Romantik bir ortam hazırlarken nasıl mumlar kullandığınız da çok önemli. Kullanacağınız mumların rengini dekorasyonunuza uyacak şekilde seçebilirsiniz. Kırmızı yoğunlukta bir odanız varsa kırmızı mumların yanı sıra beyaz renk gibi açık renkli mumları da kullanabilirsiniz.

  • Kullanacağınız mumların sade bir görüntü oluşturmasını istiyorsanız ya da kalp şekli gibi bir şekil oluşturmak istiyorsanız küçük ve her biri aynı ebatta olan mumlardan kullanabilirsiniz. Eğer gelişigüzel olarak mumları evin her tarafına yaymak istiyorsanız bu durumda aynı model olan ya da aynı renk olan farklı ebatlardaki mumları tercih etmeniz daha doğru bir seçim. Bu sayede daha şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu mumları istediğiniz gibi evin farklı yerlerine yerleştirebilirsiniz.
  • Tek renk mumlar kullanmayı tercih ediyorsanız ve bunların farklı ebatlardaki mumlar olmasını sağlayarak daha şık bir görüntü oluşturmasını istiyorsanız bu durumda sade tasarıma sahip mumlar yerine taşlarla süslenmiş olan mumları tercih edebilirsiniz. Bunlar şık oldukları gibi daha özenilmiş bir görüntü oluşturma konusunda size yardımcı olacaktır. Zarif bir görünüme sahip olan bu mumlardan özellikle uzun olanları tercih edebilirsiniz. Bunları belli bir yere yerleştirmeniz de gerekmiyor. Sadece yere gelişigüzel yerleştirmeniz bile hoş bir görüntü oluşturacaktır.
  • Fotoğraflarınızın aydınlatması olarak mumları kullanabilirsiniz. Romantik bir ortam hazırlarken sevgilinizle birlikte geçirdiğiniz anıları kullanmanız oldukça hoş olacaktır. Birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları kullanırken bunları kalp halinde yere serebileceğiniz gibi, her birini farklı yere koyup ilişkinizin başlangıcından itibaren bunları sıralayabilirsiniz. Aydınlatılması için de mumları kullandığınızda harika bir görüntü oluşturabileceksiniz.