PVC Kenar Bantları!

PVC Kenar Bantları! Hem Evlerimizde Hem De Ofislerimizde Kullandığımız Mobilyaların Yapımında Kullanılan Malzemeler! Detaylar İçin...

PVC Kenar Bantları!

Gerek evlerimizde gerekse çalıştığımız ofislerde her gün kullanmakta olduğumuz birçok mobilya bulunuyor.

Evlerimizde en çok kullandığımız mobilyalardan bazıları elbiselerimizi sakladığımız gardroplar, üzerinde yemek yediğimiz ya da çalışmak için kullandığımız masalar, ayakkabılarımızı ve paltolarımızı koyduğumuz portmantolar gibi mobilyalar. Mutfaklarda kullandığımız dolaplarda mutfak eşyalarımızı, banyolarda kullandığımız dolaplarda da havlularımızı, günlük bakım malzemelerimizi saklarız.

Ofislerde kullanılan mobilyalar arasında en çok kullanılanlar arasında ise dosyaların, çeşitli malzemelerin barındırıldığı dolaplar ve çalışma masaları sayılabilir.

Hem evlerimizde hem de ofislerimizde kullandığımız mobilyaların yapımında kullanılan malzemelerden biri mobilya kenar bandıdır. Mobilya üretimi sırasında hazırlanan masalarda, çekmecelerde ve dolaplarda malzemenin kesilmiş kenarının çirkin bir görüntü sergilenmemesi için, mobilya kenar bandı sunta veya MDF kenar yüzeyine uygulanır. Bu sayede mobilyanın daha estetik görünmesi sağlanır ve mobilya son halini almış olur.

Evlerde ve ofislerde, iç mekanlarda kullanılan mobilyalar için çoğunlukla PVC kaplama yöntemi kullanılmaktadır. PVC kenar kaplama malzemelerine bant, levhalara yapıştırma işlemine bantlama denir. PVC kenar bandı otomatik makineler yardımıyla yonga levhaların kenarına uygulanmaktadır.

Mobilyayı oluşturan parçaların birleştirilme işlemi yapılırken görünen kalınlık yüzeylerine bant çekilir. Mobilyayı oluşturan parçaların kapaklarına ve çekmece klapalarına kalın PVC kaplanır. İnce kalınlığa sahip kenar bantları ise diğer parçalar için kullanılır.

Mobilya üretiminde faaliyet gösterenlerin ve PVC kullanan üreticilerin önem vermesi gereken konulardan biri; mobilya üretimi sırasında kaliteli PVC bantları tercih etmektir. Düşük kalitede ve doğru olmayan renklerde PVC kenar bandı kullanmak mobilyanın kalitesini düşürecektir. Ürünün görüntüsü ne kadar güzel ve şık olursa olsun, yapılan yanlış PVC kenar bandı seçimi o ürünün tüm cazibesine gölge düşürebilir.

Evde Kolay Ponpon Yapımı

Evde kolay ponpon yapımı herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Ponpon adı verilen küçük top şeklindeki nesneler ile birçok süsleme ve dekor ürünü yapılabilmektedir....

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu!

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu – Sizlerde dünyaya canınızdan bir parça getireceğinizi öğrendiğiniz andan itibaren onlar için bir şeyler yapar ve yaptıklarınızın elinizde olan imkanlar doğrultusunda en...

2020 Dekorasyon Tasarımları

2020 Dekorasyon Tasarımları İnsanların karar vermekte güçlük çektikleri sorunlardan bir tanesi de evimin, işyerimin dekorasyonu nasıl olmalıdır sorusudur. Artık bu sorunlar 2020 dekorasyon tasarımları ile çözüme kavuşmuştur....