Peluş Halı Modelleri – Neden Peluş Halı?

Peluş Halı Modelleri | Neden Peluş Halı Seçmelisiniz? Peluş Halıların Seçimleri Nasıl Olmalıdır? Peluş Halılar Rahat mı? Detaylar İçin...

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından biri de peluş halı modelleridir. Genel olarak halı modelleri evlerimizin süsü ve bir numaralı ihtiyacı olarak görülüyor. Hem görselliği hem de işlevselliği halıları her dönemde vazgeçilmez dekorasyon unsurları yapıyor. Çünkü bir eve girdiğimizde ilk göze çarpan halıları oluyor. Bu nedenle de görsellik doğrudan halılarla da bağlantılı bir unsurdur. Evinizin tek bir hamleyle şıklığını tamamlamak istiyorsanız halı seçimini iyi yapmanız gerekiyor.

Halı seçimi yaparken kullanılacak alanı da dikkate almak gerekir. Salon halısı mı alacaksınız, yatak odası için mi, çocuk odası için mi yoksa banyo takımları mı arıyorsunuz? Bütün bu mekânlar sizin halı seçiminizi model ve malzeme açısından etkileyecektir. Halının görselliği kadar üretildiği malzeme de önemlidir. Bu malzemeler halıların yıkanabilirlik, kaymazlık ve dokusunun yumuşaklık derecesi bakımından birbirinden ayrılmasına sebep oluyor.

Peluş Halı Rahatlığı

Eviniz için halı modeli seçerken değerlendirebileceğiniz modellerden biri de peluş halı modelleridir. Bu halıları evinizin çeşitli alanlarında kullanabilirsiniz. Peluş halılar en çok yatak odası, çocuk odası ve banyo takımlarında karşımıza çıksa da salon halısı olarak da üretilmektedir. Değişik model ve renkte peluş halılarla salon şıklığınızı katlayabilirsiniz. Bu halılar tüylü bir görünüme sahiptir. Dokusu, yüzeyi yumuşaktır. Bu nedenle ve görüntü itibariyle deri halı modellerine en yakın ürünler peluş halılardır. Hem deri görünümü hem de peluş rahatlığı için bu halıları tercih edebilirsiniz.

Bu halılar akrilik ve modakrilik özelliğe sahiptir. Yani akrilik malzemeden üretildiğinden hayvan tüyüne en yakın malzemeden meydana gelir. Elyaf dokusu nedeniyle yumuşak bir yüzeye sahiptir. Peluş halıların uzun tüylü ve farklı desen ve ebatlarda üretilen halılardır. Bu nedenle sadece salon halısı olarak kullanılmıyor. Başka ortamlar için de uygun modelleri bulunuyor.

Her Odaya Özel Peluş Halılar

  • Salon Peluş Halı Modelleri

Salon şıklığınızı tamamlayacak bir ürün istiyorsanız peluş modeller size yardımcı olabilir. Tüylü yapısı, yumuşak dokusu ile üzerinden kalkmak istemeyeceğiniz peluş halıların yaz ve kış versiyonlarını da satın alabilirsiniz. Bilindik modellerinin dışında yaz için daha ince modeller de üretiliyor. Aradığınız hemen bütün renklerde karşımıza çıkan bu halı çeşitleri çeşitli renk ve desenlerle salon dekorasyonumuzu tamamlayan ürünlerdir.

  • Çocuk Odaları İçin Peluş Halı Modelleri

Dekorasyon konusunda önem verilen diğer bir alan da çocuk odalarıdır. Çocuk odaları normal odalardan ve salonlardan farklı döşenir. Halısından perdesine ve duvar boyalarına kadar odadaki her parçada bir sevimlilik ve cıvıltı olsun istenir. İşte peluş halılar tam da bunun için üretilmiş gibi duruyor. Bu halının tüylü ve yumuşak dokusu çocuk odalarının vazgeçilmez parçalarından oluyor. Odanız küçük ve dar ise yuvarlak biçimli paspasa benzeyen peluş modelleri seçebilirsiniz. Ya da hayvan şekilli küçük peluş halılardan edinebilirsiniz. Geniş odalar için yine daha büyük halılar da bulabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz hemen bütün renklerde karşınıza çıkan bu halıları her stile de uyarlayabilirsiniz.

  • Banyolar İçin Peluş Halı Modeller

Evimizin diğer bölümleri gibi banyo dekorasyonuna da önem veririz. Banyolar için özel paspas ya da halılar seçeriz. Bunların hem kaymaz malzemeden üretilmesi gerekiyor hem de şık olması bekleniyor. Aynı zamanda rahat bir kullanım da bekliyoruz. İşte bütün bu özelliklerin bir arada bulunduğu halı çeşitleri için peluş halı modelleri ismini verebiliriz. Çünkü peluş halıların banyolara özel tasarımları bulunuyor. Sadece salon ve oda değil küçük alanlar için farklı ebatlara sahiptir. Yuvarlak, dikdörtgen ya da hayvan şekilli olarak tasarlanan bu halı modelleri banyolar için de ayrıca özel üretimlerle beğeni topluyor.

Neden Peluş Halı?

Biliyoruz ki artık birçok farklı malzemeden halı üretimi yapılıyor. Bu malzemelerin kimi yumuşak bir doku yaratıyor, kimi de dayanıklı ürünler ortaya koymaya sebep oluyor. Kimisi de yıkama ve bakım konusunda kolaylık sağlıyor. İşte bütün bu özelliklerin bir arada toplandığı modeller peluş modellerdir. Çünkü bu halılar akrilik olduğu için oldukça yumuşak ve hayvan derisi görünümündedir. Akrilik olması en önemli avantajlarından biridir. Bunun yanında peluş halıların yanmazlık özelliği de var. Bu da uzun yıllar kullanım açısından çok önemli bir özelliktir. Diğer bir özelliği de anti alerjik ürünlerdir. Özellikle alerjik rahatsızlıkları olanları ve halı tüyünden etkilenenler için uygun bir halı modelidir.

Peluş halıların en önemli özelliklerinden biri de kaymazlık farkıdır. Altına lateks eklendiği için kaymayan bu halılar evlerin farklı bölümlerinde kullanmak için çok avantajlı bulunuyor. Yine önemli görülen başka bir vasfı da yıkanabilirliğidir. Peluş halı modelleri makinede yıkanabiliyor. Bu da özellikle ev hanımları için büyük bir kolaylık sağladığından tercih edilen bir ürün oluyor.

Bu bilgilerden de anlaşılacağı gibi peluş halılar evinizin hemen bütün bölümlerine uyum sağlıyor. Farklı desen ve renklerde üretiliyor. Hepsi aynı malzemeden üretiliyor ve yumuşak bir dokuya sahip olması hedefleniyor. Dilerseniz siz de bu ürünleri dekorasyonunuzu tamamlamada kullanabilirsiniz.

Pastel Renklerde Oturma Odası Dekorasyonu

Evin, tüm aile fertleri tarafından, en yoğun kullanılan kısmı, muhtemelen oturma odalarıdır. Oturma odaları, ailenin birlikte hoşça vakit geçirdiği yerler olmalı. Renklerin etkileri bilinerek...

Evdeki Haşerelerden Kurtulmanın Yolları

Evdeki Haşerelerden Kurtulmanın Yolları Bazen fare, hamam böceği ve örümcek gibi istenmeyen misafirlerin evimizde bulunması bize zor anlar yaşatabilir. Bunlardan kurtulmanın en emin yolu ilaçlama...

Aynalar!

Ayna mekanlarda sıklıkla kullanılan estetik ve fonksiyonel açıdan faydaları olan ürünler olup pek çok çeşidi vardır. Boy, banyo, duvar aynaları, dekoratif amaçlı kullanılan tipleri,...