Mutfaklarınıza Canlılık Katacak 5 Fikir!

Mutfaklarınıza Canlılık Katacak 5 Fikir! Tezgah Duvarında Renkli Fayans Kullanın! Renk Kullanımını Artırın! Detaylar İçin…

Başta bayanlar için olmak üzere evde ve özellikle mutfakta vakit geçirmekten hoşlanan kişiler için büyük bir öneme sahip olan mutfaklarınız da klasik modellerin dışında farklı tarz ve renklere sahip mutfak modelleri kullanmak önemli bir husustur. Mutfaklarda görmeye alışık olduğunuz sade tasarımlar yerine mutfaklarınıza canlılık katacak 5 fikir sayesinde daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak olan tasarımları değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

  • Tezgah Duvarında Renkli Fayans Kullanın

Genel olarak beyaz ya da kahverengi kullanılan klasik fayanslar yerine daha canlı renklere ve tonlara sahip olan renkli fayans uygulamalarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Eğer mutfaklarınız da değişiklik yapmak ancak dolaplarınızı değiştirme olanağınız bulunmuyorsa tezgahın duvar fayanslarında ya da mutfağınızın duvar renginde değişiklik yapmanız doğru bir seçim olacaktır.

  • Açık Renkli Dolaplara Koyu Renk Duvarlar Kullanın

Genelde duvar rengi olarak açık renk seçildiğinde mutfak dolaplarında da aynı tonlara sahip renkler tercih edilir. Ancak bunun yerine beyaz ya da açık tonlu mutfak dolaplarının yanı sıra koyu renk duvar kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Oluşturacağınız bu kontrast sayesinde mutfağınıza hareketlilik katabilmeniz mümkün olacaktır. Sadece bir duvarda değil mutfak duvarlarının tamamında yapacağınız değişiklikle olumlu sonuç elde edebileceğinizi unutmamalısınız.

  • Dolap ve Döşemelerde Kontrast Uygulayın

Genelde pek çok kişi yer döşemeleri ile mutfak dolaplarının uyumlu olmasına dikkat eder. Ancak aksine zıt renkler kullanmanız daha doğru olacaktır.

Koyu renk dolaplara açık renk yer ve duvar döşemesi kullanmak ya da açık renk dolaplara koyu renkler ve duvar döşemesi kullanmak çok daha doğru bir seçim olacaktır.

  • Tavan Aydınlatması İle Yetinmeyin

Mutfağınızın aydınlatılması hususunda sadece tavan lambasını yeterli görmeniz yanlıştır. Tezgâh ve mobilyaları aydınlatmanıza da olanak sağlayacak olan LED aydınlatma ürünlerini kullanmanız faydanıza olacaktır. Özellikle renkli aydınlatmalar kullanmanız çok daha doğru bir seçim olacaktır.

  • Renk Kullanımını Artırın

Yaşayan bir mutfak yaratabilmek için tek renk ya da iki renkle yetinmemeniz daha doğru olacaktır. Özellikle üç boyutlu duvar kaplamalarını kullanmanız ve farklı renkleri ve desenleri içinde barındıran duvarları kullanmanız çok daha yerinde bir karar olacaktır.

2020 Yılı Ev Aksesuarları!

Mekan tasarımının vazgeçilmez bileşenlerinden biri olan aksesuarlar, tasarımın bütünlük kazanmasını ve görsel anlamda fark yaratan bir etki oluşmasını sağlayan dekorasyonun önemli parçalarıdır. Evler için...

Dekorasyon Yapılırken Perde Seçimleri

Dekorasyon fikirleri için bu hafta perdeleri ele aldık. Evimizin belki de en dikkat çeken yeri.. Ev dekorasyonları yapılırken mobilya seçimleri, yer döşemeleri ve aydınlatmalar dışında kalan dekorasyon...

Nevresimler De Şal Deseni Modası!

Şal deseni kravatlardı, gömleklerdi, pijamalardı derken son dönemlerde yaz sezonuna damgasını vuran bir kumaş türü oldu. Bikinilerden çantalara, elbiselerden takımlara her parçada kullanılan şal...