Mutfak Yenilemek İçin Uygulanabilecek 9 Yöntem!

Mutfak Yenilemek İçin Uygulanabilecek 9 Yöntem! Neredeyse Sabah Kahvaltı İle Başlayan Süreçte Mutfağa Girilir! Detaylar İçin...

Mutfak yenilemek isteği birçok kadında vardır çünkü kadınların oturma odasından sonra neredeyse en çok zaman geçirdikleri ortam mutfaktır.

Neredeyse sabah kahvaltı ile başlayan süreçte mutfağa girilir. Öğlen ve akşam yemeği, çay, kahve hazırlanması ile mutfak serüveni gün boyu devam eder. Hal böyle olunca özellikle kadınlar uzun zaman geçirdikleri bu mekanların ferah, temiz ve şık olmasını isterler ve bunun için özen gösterirler. Bu kadar detaya ne gerek var demeyin, kadınların adeta gizli mabedidir mutfakları. Bu yüzden onlar için ayrı bir önem taşır mutfak dekorasyonu.

Mutfak Yenilemek İçin Uygulanabilecek 9 Yöntem!

Mutfak yenilemek istiyorsanız ve yapacaklarınız ekonomik olsun diyorsanız birkaç öneri de bizden sizlere gelsin.

  • Çok büyük bütçem yok ama mutfağımda yeni bir hava essin adeta tamamı yenilenmiş gibi olsun istiyorsanız, Mutfak dolaplarınızın ana iskeletini değiştirmeden sadece kapaklarını değiştirme yoluna gidebilirsiniz. Bu işleme hesaplı bir dolap kapağı seçtiğiniz zaman makul bir fiyata dolaplarınız yeni gibi olacaktır.
  • Ahşap boyası yardımı ile kendiniz ya da uzman birinden yardım alarak dolaplarınızı tamamen farklı bir renge boyatabilir ve vernikle tamamlatabilirsiniz bu da mutfağınızı dekore etmede farklı bir yöntem olabilir. Yine dolabın sağlamlığına göre lake ve cila da mutfak dolaplarına yaptırılarak yeni görünüm sağlanabilir.
  • Mutfak aydınlatmasında ise sadece bir tavan lambası ile yetinmemek gerekli. Zaten sadece tavan lambası da mutfak dekorasyonunda oldukça demode bir yöntem. Mutfak tezgahını ve mutfak dolaplarını da aydınlatmak hem hoş bir görüntü sağlıyor hem de pek çok açıdan kullanım kolaylığının da kapısını açıyor. LED aydınlatma ürünleri ile artık elektrik faturasının fazla gelmesinden korkmadan çok işlevsel çokta estetik mutfağa ayrı bir hava katacak ve güzelleştirecek aydınlatma tasarımları yapmanız çok kolay. Mutfak yenilemek istediğinizde işinize yarayabilir.

  • Mutfak tezgahları artık sadece mecburi kullanım olmaktan çıkıyor ve çok şık dekoratif görünümlere sahip mekana farklı havalar katan ürünler arasında yer alıyor. Özellikle son dönemlerde tezgahlarda leke tutmayan, ısıya dayanıklı, kolay temizlenebilen işlevsel yapıları ile dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra farklı tarz ve model arayanlar için son yıllarda moda olan cam mutfak tezgahları da farklı bir öneri olabilir.
  • Geniş mutfak sahibi iseniz yine mutfak dekore ederken duvarlarla dolaplar arasında kontrast oluşturabilirsiniz. Bu zıtlık oldukça şık bir görüntü sağlıyor.
  • Mutfağınızda yer varsa mutfak masası son derece kullanışlı ve dekoratif bir üründür.  Mutfak yenileme sırasında değişiklik yapmak istiyorsunuz ancak çok fazla bütçeniz yoksa fazla bir masrafa girmeden ve kırıp dökmeden mutfak masanızı ve sandalyelerinizi değiştirebilirsiniz. Artık mutfak dekorasyonu için özellikle farklı tarz ve modellerde modern mutfak masaları üretilmekte. Sadece bir masa ile de mutfakta büyük değişiklikler yapılabilir.
  • Koyu renk mutfak dolaplarıyla özellikle kahve, siyah, bordo gibi açık renk duvar ve zemin kullanılmasında fayda var. Tam tersi açık renk mutfak dolabı ile koyu renk tezgah ve aksesuarların tercih edilmesi gibi bazı önemli detayları kendi mutfak dekorasyonunuzda rahatlıkla değerlendirebilirsiniz.
  • Mutfak içi özellikle duvarlar fayans ve seramik değil de boya ise canlı ve kolay temizlenebilir, siline bilir özelliğe sahip boyalarla duvarlarda değişiklik yapabilirsiniz. Daha fazla bütçeye sahip iseniz mutfak için hazırlanmış seramikler mutfak dekorasyonu için harika bir seçim olur. Bu sayede yepyeni bir mutfağa da kavuşmuş olursunuz.
  • Beyaz eşyalarınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız bu konuda da hayal etmekten korkmayın sadece beyaz ya da gri renk seçeneği yok. Hemen hemen birçok renk seçeneğine sahip olan beyaz eşyalar model olarak da Retro, modern, klasik birçok mutfağa uyum sağlayabilecek ve farklı dizaynları ile fark yaratabilecek özelliğe sahipler.

Banyonuzu Tekzen Banyo Dolabı Modelleri ile Yenileyin!

Banyonuzu Tekzen Banyo Dolabı Modelleri ile Yenileyin! Evlerin en özel bölümlerinden biri olan banyolar, iyi bir dekorasyon ve banyo yapısıyla uyumlu banyo dolapları sayesinde evinizin...

Çocuklar İçin Duvar Kağıtları Dekorasyonu!

Duvar kağıtları dekorasyonu evimizi istediğimiz şehre ve istediğimiz yere dönüştürebilecek güce sahiptir. Hangi şehirde olmak istediğiniz size kalmıştır. İsterseniz Avrupa’nın en romantik şehirlerinden biri olan...

Bellona Fabio Yatak Odası Takımı İle Harika Ortamlar!

Bellona Fabio Yatak Odası Takımı – Türkiye'nin lider mobilya firmalarından bir tanesi olan Bellona, en iyi yatak odası dekorasyonunu hazırlamak isteyenlere müthiş bir yardım sunuyor. Yakın...