Mutfak Dekorasyonu Yeni Sezon Trendleri

Mutfak Dekorasyonu Yeni Sezon Trendleri! Kullanışlı Mutfaklar İçin Ne Yapılmalı? Detaylar İçin...

Mutfak kadınların en çok vakit geçirdiği, hatta vakit geçirmekten mutlu oldukları alandır. Günün çoğu vaktini mutfakta geçiren kadınlar için rahat edebilecekleri ferah Mutfak Dekorasyonu tercih etmelisiniz.

Kullanışlı Mutfaklar İçin Ne Yapılmalı?

Öncelik kullanım kolaylığıdır. Mutfağın ebadı ister büyük olsun ister küçük her kadın pratik kullanım ister. Mutfak bir kadının en önem verdiği alanlarından biridir. Dolaplara sığmayan eşyalar; rahat hareket edilemeyen bir mutfak tezgâhı; kullanışsız eşyalar kadınları fazlasıyla mutsuz etmeye yetecektir. İlk öncelik geniş bir mutfak tezgâhı olmalıdır. Bu onların yemek yaparken ya da bulaşık yıkarken daha rahat olmalarını sağlayacaktır. Eşya sıralamasına dikkat etmelisiniz. Evye ile bulaşık makinesinin arasında dağlar kadar mesafe olmamalıdır. Ocak ve fırın camın yakınlarında olmalı ki aspiratörün yetersiz kaldığı yerlerde camdan faydalanılsın.

Dolaplar Nasıl Olmalı?

Büyük ama içleri düzensiz dolaplar yerine; bol raflı dolapları tercih etmenizi öneririz. Bu sayede birçok eşyanızı rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Parlak yüzeyli dolapları spot ışıklarıyla birleştirdiğinizde mutfağınızda sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Dolap seçimini yaparken zeminde kullanılan malzemeler ile uyumlu olup olmamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Dolaplarda sivri uç ve tutacaklarda keskin malzemeler kullanılmamış olmasına dikkat etmeniz hem sizin için hem de evdeki çocuklar için daha güvenli olacaktır. Dolaplarınızın bir bölmesini muhakkak kiler yapımına ayırmalısınız. Kuru gıdalarınızı en derli toplu biçimde saklamanızın yolu kilerdir. L tipi mutfağa sahip iseniz; tam köşe kısmında muhakkak kullanamayacağınız bir kör nokta olacaktır. Bu kör nokta için mekanizmalı sepetlerden yaptırarak o bölgeyi de kullanır hale getirebilirsiniz. Çekmece seçiminizi tam açılır raylı çekmece sistemi olarak yaptırmanız; çekmecelerinizin tüm alanlarını kullanma şansı sağlayacaktır size.

Tercih Edilen Malzemeler

Mutfak tezgâhı genel olarak mermer ya da granit olarak tercih edilmektedir. Parlak zemine sahip olması; tezgâhın daha kolay temizlenmesini sağladığı için genellikle tercih edilen malzemeler bunlardır. Moda dünyasında süre gelene eskiye dönüş mutfak tasarımlarına da yansımış durumdadır. Geçmişte sıkça kullanılan büyük karolar artık günümüzde de tercih edilmektedir. Bu malzemelerin hem ısı hem de ses yalıtım özelliklerine sahip olanları da mevcuttur. Zeminde tercih edilen bir diğer malzeme ise seramiktir. Seramik hayatımızın birçok alanında yer aldığı gibi mutfak dekorasyonlarında da bol miktarda karşımıza çıkmaktadır.

Mutfak Dekorasyonu

Evinizin hemen hemen her alanında yaptığınız dekorasyon işlemini mutfağınız için de farklı malzemeler ile yaptırabilirsiniz. Bunların başında camlar gelmektedir. Farklı tekniklerle darbelere karşı korumalı hale getirilen özel camlar; mutfak dolaplarınızın üstünü süsleyerek mutfağınızın daha modern bir görüntü kazanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bordür şeklinde de kullanabileceğiniz camlar tarzınızı mutfağa yansıtacaktır. Canlı renk ve desenlerdeki duvar kâğıtları sayesinde mutfağınıza eğlenceli görünümler kazandırabilirsiniz. Tercihe göre mutfak dolap kapaklarınızı bu kâğıtlar sayesinde değiştirebilirsiniz. Tencere, tava gibi eşyalarınızı duvarlara asarak daha etnik görüntüler kazandırabilirsiniz.

İlham Verici Duvar Dekorasyonları!

İlham Verici Duvar Dekorasyonları! Evinizin duvarlarını süsleyerek ortama hareket katabilir, yaşam alanınızı farklı bir havaya sokabilirsiniz. Duvar yapıştırıcıları, irili ufaklı çerçeveler, tablolar, duvar süsleri hatta...

Beyaz Ev İçin Dekorasyon Fikirleri

Beyaz Ev Dekorasyon Fikirleri Beyaz dekorasyonlar evlerin daha geniş ve daha ferah görünmesini sağlar. Beyaz; temizliğin, saflığın ve de masumluğun asil rengidir. Özellikle de küçük...

Turkuaz Renkli Mutfak Modellerini Görmelisiniz

Turkuaz renkli mutfak dekorasyonu ve dekorasyona ait görseller örnekleri konumuzda bulabilirsiniz. Turkuaz Renkli Mutfak Modellerini Görmelisiniz! Turkuaz Renkli Mutfak Modelleri - Merhaba odafikirleri.com takipçileri. Turkuaz renginin hakimiyetinde hazırlanan...