Modern Banyo Modelleri!

Lüks bir banyo tasarımından söz etmek için öncelikle armatürlerden zemin döşemesine, aydınlatma sistemlerinden duş alanına, banyo mobilyalarından aksesuarlara tüm detaylarda “birinci kalite” malzemenin kullanılmış olması gerekir. Ayrıca banyo dekorasyonunun prestijli bir şıklık vaat edebilmesi için tüm bu birinci kalite malzemelerde iyi bir işçiliğin izleri görülmelidir. Görkemli bir banyo dekorasyonuna imza atmak için geniş ya da dar olsun, banyonun muhakkak ferah ve aydınlık bir ortama sahip olmasına da dikkat edilmelidir. Anlaşıldığı üzere lüks görünümlü bir banyo yaratmak için en küçük detaya dahi özen gösterilmesi gerektiğinden, bu tür tasarımlar evin genel dekorasyonuna da büyük bir katkı sağlayacaktır.

İki ayrı lavabo ve tuvalet masası lüks banyoların adeta vazgeçilmezleri arasında yer alır. Kadınların makyaj tazelerken kendini evinde hissetmesini sağlayan tuvalet masalarının önüne berjer bir koltuk ya da rahat bir puf konulabilir. Tuvalet masası aynasının konulduğu duvarın da aydınlatılması ayna sebebiyle mekanın daha geniş algılanmasını ve ortamın daha ferah bir hale gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca banyo dekorasyonunda kullanılan aydınlatma sistemlerinin zemine değil de tavana doğru yönlendirilmesi, mekan algısında genişlik hissi uyanmasına yardımcı olur.

Küvet ve duş teknesi de lüks bir banyonun şıklığına şıklık katan önemli detaylar arasındadır. Banyo pencereye sahipse doğal ışıktan mümkün olduğunca çok faydalanmak için pencerenin önün açık olması ve mümkün olduğunca ince perdelerin kullanılması gerekir.