Meşrubat Bardağı Takımı Modelleri!

Meşrubat Bardağı Takımı Modelleri | Farklı Renkli Bardaklar, Penguen Tarzı Su Bardakları, Kokteyl Bardakları, Minimal Tasarımlı! Detaylar İçin...

Meşrubat bardağı takımı modelleri mutfağımızda en çok kullandığımız bardak modelleri arasında yer alıyor. Hem yazları hem de kışın çeşitli meşrubat ve içecekler için bu bardaklar her zaman aranan bardak modelleri olarak karşımıza çıkıyor.

Meşrubat bardakları diğer çay takımları ve fincanlar gibi çok kafa karıştırıcı durmuyor. Genelde birbirine yakın modeller arasından seçiyoruz bu takımları. Meşrubatlar soğuk içecekler olduğu için genelde bu bardakların ebatları büyük seçiliyor. Meşrubat dediğimizde hem gazlı içecekler hem de diğer alkolsüz soğuk içecekler aklımıza gelmeli. Böyle olunca da asitli ve gazlı içecekler için bu bardakların daha hacimli olması bekleniyor.

Gazlı içecekler için en uygun bardaklar meşrubat bardaklarıdır. Bu bardaklar gazı uzun süre bardakta tuttuğu için meşrubat bardağı olarak anılıyor.

Meşrubat bardağı takımı modelleri genelde düz ve büyük bardaklar olarak karşımıza çıksa da bunların da küçük detaylarla daha şık ve farklı modelleriyle karşılaşabiliriz.

Meşrubat Bardağı Modelleri

Meşrubat bardağı takımı modelleri için zarif detaylar arıyor olabilirsiniz. Çeşitli markaların özel serileri arasından desenli, her biri ayrı bir renkten oluşan meşrubat bardakları ile büyük ve orta boy bardaklar ile karşılaşabilirsiniz.

  • Farklı Renkli Bardaklar

Her biri ayrı renkten oluşan bu bardaklar şık bir meşrubat ya da su bardağı olarak kullanılabilir. İster ev hediyesi olarak sevdiklerinize hediye edersiniz ister kendi evinizde zarif bir meşrubat bardağı olarak kullanırsınız. Buz görünümünde ve çeşitli renklerden oluşan bu bardaklar rengârenk sunumlar yapmanızı sağlayacaktır.

  • Penguen Tarzı Su Bardakları

Meşrubat bardağı takımı modelleri kategorisinde yer alan Penguen tarzı denen bu bardakların ortası biraz şişkin durur. Hafif eğik görünümlü bardaklardır. Oldukça büyük, hacimli ve geniştir. İster su bardağı olarak kullanın ister meyve suları için kullanın. Farklı ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir bardak modelidir.

  • Kokteyl Bardakları

Kokteyl bardakları genelde klasik görünümlü bardaklardır. Yani bildiğimiz uzun ince cam bardaklar. Bu bardaklar küçük detaylar eklenerek yeni modelleriyle karşımıza çıkıyor. Örnek verecek olarsak modern görünümlü bir kokteyl bardağı almak istiyorsanız tabanı oldukça kalın ve yüksek uzun cam bardaklar bu türden bardaklardır.

Davetleriniz İçin Uygun Meşrubat Bardakları: Davetler için seçeceğiniz bardaklar günlük kullanımdan biraz daha şık ve modern olmalı. Bunun için mümkün oldukça sade modeller tercih edilmelidir. Şık davetleriniz için alt kısmı akordion desenli uzun cam bardaklar günün modası olan şık tasarımlardır.

  • Minimal Tasarımlı Meşrubat Bardakları

Minimal tarzın her dönemde çekiciliği tartışılmaz. Üstelik bu ürünler tüm zamanlara hitap edebilen ürünler oluyor. Hem kullanışlı hem de zamana ayak uyduran bu modellerden vazgeçilmiyor. Minimal tarzın ürünleri içinde üst üste istiflenebilen modeller daha kullanışlıdır. Hem şıklık hem de kullanışlılık arayışında iseniz bu meşrubat bardakları tam size göre diyebiliriz.

  • Kahve Yanı Su Bardakları

Kahve yanında kullanılan su bardakları diğer su bardaklarına göre daha itinayla hazırlanıyor. Bunların büyük olanlarını normal su bardağı olarak da kullanabilirsiniz.

Kahve sunumu için şık bir su bardağı arıyorsanız kadeh biçiminde ve ayaklı zarif su bardakları bulunuyor. Bu bardaklarla hoş bir kahve servisi yapabilirsiniz.

Renkli bardakların buz desenli değil de normal cam görünümünde olup da daha küçük ebatlarda olanları da kahve su bardağı olarak kullanılabilir. Bunların yarıya kadarlık kısmı cam dolgudur.

Görüldüğü gibi meşrubat bardağı takımı modelleri genelde birbirine yakın modeller ama kullanışlılık ve detaylar bakımından küçük farklarla birbirinden ayrılıyor. Bu nedenle meşrubat bardağı seçerken kişi sayısına ve kullanacağınız ortama göre bir değerlendirme yapmanız gerekiyor. Eğer kalabalık toplantılar yapıyorsanız ve ekonomiklik sizin için önemliyse özel seri ve tasarımlar yerine düz ve minimal tarzları tercih etmelisiniz. Bu durumda bardaklarınızı uzun yıllar modası geçmeden kullanabilirsiniz.

Özel tasarım ürünler şüphesiz çok şık duran ve göze hitap eden ürünlerdir. Fakat şöyle bir dezavantajı var ki moda sürekli değişiyor. Böylece her yeni tasarım bir öncesini eskitiyor. Bu nedenle uzun süre kullanılacak ürünler arıyorsanız minimal modeller daha kullanışlı olacaktır. Ama siz günün modasını takip etmek istiyorsanız meşrubat bardaklarının çeşitli desenlerle sürekli yenilenen tasarımlarını kullanabilirsiniz. Mesela ilgi alanınıza göre vav motifli bardaklar, çiçek ve gül desenli bardaklar, yaz motiflerini yansıtan bardaklar tercih edebilirsiniz.

En Anlamlı Hediye Dekoratif Aksesuar Olacaktır!

Hiçbir zaman öylesine alınmaz. Mutlaka bir hikayesi, anısı ya da anlamı vardır. Kişi bir dekoratif aksesuar alırken, farkında olmadan kendini anlatan bir model seçer. Bu güzelmiş...

2020 Yılının Moda Halı Modelleri

2020 Yılının Moda Halı Modelleri Halı ve kilimler, evlerimizin en önemli dekorasyon malzemelerinden biridir. Diğer eşyalarla uyumlu seçilmiş gösterişli bir halı, ev veya diğer iç...

Çocuk Odalarına Canlılık Katın!

Çocuklarınıza sevimli ve eğlenceli odalar hazırlamak istiyorsanız duvarlarını renklendirmek ile işe başlayabilirsiniz. Bunun için duvar yapışkanlarından faydalanabilirsiniz. Hemen her yapı markette bulabileceğiniz birbirinden renkli...