Mavi Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Mavi Beyaz Mutfak Dekorasyonu! Mavi Beyaz Mutfaklar İçin Aksesuar Önerileri! Detaylar için...

Mavi beyaz mutfaklar, vintage dekorasyon modasının popülerliğinin artması ile yayılmaya başlasa da aslında çok uzun yıllardan beri mevcut. Geçmişe baktığımda, babaannemin mutfağında yer alan mavi renkli dolap gelir aklıma. O zamanlar, tel dolap diye geçerdi. En alt kısmında, bir sürü dergi ve kitap vardı. Kitap tutkum, belki de oradan gelir. Orta gözünde, gün içerisinde tüketilecek atıştırmalıklar, üstteki camlı göz ise bardakları koymak içindi. Bardağın tekinin için de benim için saklanmış sürpriz çikolata ve şekerlerle doluydu. Nostalji, sevgi ve huzuru anımsatan bu mavi dolaplar, günümüzde de mutfaklarda huzur bulmamız için kullanılıyor.

Mavi beyaz mutfak dolapları, beyaz ile birlikte kullanıldığında daha soft bir hava katmakta. Dolap renklerini mavi seçip, beyaz eşyalarınızla bir araya getirerek de mavi beyaz bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Ayrıca; beyaz ve mavi renkli ahşap raflar da olmazsa olmazlardandır.

Mavi mutfak dolabını, rengini beğenmediğiniz, eskimiş ve riske atabileceğiniz mutfak dolaplarınızı boyayarak da elde edebilirsiniz.
Mavi mutfak dekorasyon modellerinin huzur verme özelliğinin yanı sıra; iştahı kapattığı da biliniyor. Günümüzün stresi ve yorgunluğunda, duygusal açlık nedeni ile gereksiz kaloriler alınırken, mavinin verdiği huzur ve iştah kapatıcı etkisi sayesinde gereksiz atıştırmalıklardan da kurtulmuş olursunuz.

Mavi beyaz bir mutfakta, huzur dolu ve fit bir şekilde kahveyi içmek de keyfin son noktası olmalı.

Mavi Beyaz Mutfak Dolapları

Mavi beyaz mutfak dolabı kullanacaksanız, ahşap malzeme en iyi seçim olacaktır. Modern görünümlü dolap modelleri, mavi ve beyazın kullanımı için pek de uygun kaçmıyor.

Mavi beyaz mutfak dekorasyonunda, yer döşemelerinin de doğal havada olması önemlidir. Ayrıca masa ve tahtadan yapılmış sandalyeler şık masa örtüleri ile beraber kullanılabilir.

Mavi Beyaz Mutfaklar İçin Aksesuar Önerileri

Mavi mutfak dekorasyonu modellerinde nostaljik bir hava yaratmak en önemli detaydır. Modern bir vintage havası katmak için ise; iş aksesuarlara düşmektedir.

Renkli seramik tava ve tencereler, birer mutfak aksesuarı olarak da kullanılabilmekte. Karaca’nın ürünlerinde çok uygun fiyatlara bulmanız da mümkün. Ayrıca küçük mutfak aletlerinden de beyaz ve mavinin uyumunu kullanabilirsiniz.

Mavi Mutfak Dekorasyonu Modelleri

En güzel mavi mutfak dekorasyonu önerilerini bir araya getirdim. Eminim ki mutfak dekorasyonunu değiştirmek isteyenlere fikir verirken, inceleyenlere de huzur verecektir.

Dekorasyonda Çini Modası

Tarihimizde oldukça önemli bir yeri olan çini desenleri, çok uzun zamandır hayatımızda olmaya devam ediyor. Fakat modanın zaman zaman esiş yönünü değiştirmesiyle, kimi zaman...

Kanvas Tablo Modelleri!

Kanvas tablo modelleri birbirinden farklı ve dekoratif tablo modelleri içinde önemli bir yere sahip. Özellikle modern stil salonların vazgeçilmez parçaları hâline gelen Kanvas tablolar dekorasyonun...

Yazlık Ev Dekorasyonu İçin 11 Öneri!

Şehrin kalabalığı, gürültüsü ve karmaşasından, nemli ve sıcak havasından kaçıp kurtulmak isteyenler yazlığa gidecekleri anı iple çekerler. Hele çalışıyorsanız hafta sonu gelse de yazlığa...