Mama Takımı Modelleri!

Mama Takımı Modelleri | Mama Set Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Bebek Maka Takımları ile Birbirinden Güzel Dekorasyonlar! Detaylar İçin...

Yemek takımı modelleri ve kahvaltı takımı modelleri dışında mama takımı modelleri de üretilmektedir. Ailelerin minik bireyleri için özel tasarlanan mama takımı modelleri oldukça ilgi görmektedir. Artık anne ve babalar bebekleri konusunda daha bilinçli ve hassas davranıyorlar. Onların bir birey olduğunu göz önünde bulundurarak bütün eşyalarını özenle seçiyorlar. Mama takımları da sofralarınızda bebeklerinize özel bir alan açmanızı sağlıyor. Onlar da kendilerine özel bu setlerin tadını çıkarıyor.

Söz konusu bebekler olunca hazırlanan mama takımı modelleri ve tasarımları da onlara özel oluyor. Bebekler için özel hazırlanan bu setleri inceleyecek olursak genelde 5 parçadan oluşuyor. Bunun içinde kâse, servis tabağı, bardak, yumurtalık ve mama kaşığı bulunuyor. Genelde bebek mama takımları bu parçalardan oluşuyor. Özellikle büyük markalar bu şekilde tasarımlar yapıyor. Tabi bunların dışında dayanıklı plastikten yapılmış bebek mama setleri de bulunuyor. Bunlar ise içinde daha fazla parça bulunduruyor. Örneğin; bardaklardan 6 tane, kaşıklar 6 tane, yine servis tabakları ve diğer parçalardan 6’şar tane üretilenler bulunmaktadır. Genelde porselen ürünlerde her parçadan bir adet bulunmaktadır.

Mama Takımı Çeşitleri

Bebek mama takımı alırken kararsız kalmış olabilirsiniz. Bunları neye göre seçeceğiniz konusunda tereddüte düşebilirsiniz. Ya da model ve tasarımlar kafanızı karıştırabilir. Size bu konuda vereceğimiz fikirler doğrultusunda bebeklerinizin mama takımlarını seçebilirsiniz.

  • Porselen Mama Takımları

Porselen mama takımlarını birçok ünlü markada bulabilirsiniz. Aradığınızda en kolay bulacağınız ürünler bunlardır. Porselen ürünler içerik bakımından hemen hemen birbirinin aynıdır. Yani porselen bir mama takımında genelde 1 adet servis tabağı, 1 adet kâse, 1 adet yumurtalık, 1 adet mama kaşığı ve 1 adet bardak bulunmaktadır. Fakat bu porselen takımlar birbirinden genelde tasarım ve desen açısından ayrılmaktadır. Bazılarının kâse ve bardak için ortak porselen tepsisi bulunmaktadır. Ya da servis tabağı çeşitli şekillerde tasarlanmıştır. Elma şeklinde ya da kâsenin ve bardağın altlığı şeklinde tabaklarla birlikte satılmaktadır. Ayrıca bu mama takımı modelleri seri şeklinde belli desenlerle sunulmaktadır. Örnek vermek gerekirse bir seri arı motifli bebek mama takımları şeklinde üretilir. Başka bir seri de çiçekli mama setleri şeklindedir. Bunlara ek olarak diğer hayvan resim ve figürlerinin bulunduğu tasarımları da örnek verebiliriz.

Ayrıca bebek mama takımı modelleri kız ve erkek çocuklar için de ayrı ayrı seçilebilir. Erkek bebekler için genelde anneler mavi mama setlerini tercih ediyor. firmalar da zaten bu düşünceyle kız bebekler için pembe ağırlıklı; erkek bebekler için ise mavi ağırlıklı renkler kullanıyor. Yine kullanılan resim ve desenlerde de bu durum gözetilebiliyor. Erkek bebekler için genelde araba motifleri ve çeşitli hayvan figürleri tercih ediliyor. Kız bebekler için ise genelde pembe renkli çiçek motifleri ve desenleri tercih ediliyor. Yine kız bebekleri için kız bebek resimlerinin olduğu mama takımları da tercih ediliyor. Yani renk ve desenler, tasarımlar mama takımı modelleri seçilirken etkili oluyor.

  • Bone China Mama Takımı Setleri

Bebekleriniz için tercih edebileceğiniz başka bir mama seti de bone china mama setidir. Bone china tabakları üretirken kullanılan malzemenin adıdır. Yani bu ürün aslında kemik külünden üretilir. Tabaklara baktığınızda oldukça pürüzsüz bir yapıda üretildiğini gözlemlersiniz. Şeffaf görünümlü bu mama takımları diğer mama takımlarına göre daha ince durmaktadır. Ayrıca daha zarif bir görüntü sergilemektedir. Bu nedenle tercihleriniz arasında bulunacak ürünlerdendir.

  • Plastik Mama Takımı Setleri

Mama takımı modelleri arasında diğer bir seçenek de plastik mama takımı modelleridir. Plastik deyince biraz ön yargılı yaklaştığımızın farkındayız. Çünkü aklımıza hemen o buruşan kıvrılan yumuşak plastik ürünler geliyor. Sağlık açısından da sıkıntılı olacağını düşündüğümüz için sorgulama ihtiyacı duyuyoruz. Fakat plastik mama takımı modelleri polipropilen denen maddeden üretilmiştir. Ve sert bir yapıdadır. Pek çok ürün çeşidi için kullanılan bu madde aynı zamanda bebek mama setleri için de kullanılıyor. Firmaların yaptığı açıklamalara göre sağlık açısından zararlı olmadığı söyleniyor. Bu ürünün mama takımlarının güvenle alınabileceği söyleniyor. Ancak yine de bu konuda daha çok araştırma yapılmalı ve kesin olarak faydalı olduğu bilinen ürünler kullanılmalıdır.

Plastik mama takımlarına baktığımızda diğer mama takımları gibi birer parçadan oluşmuyor. Aksine çok sayıda parçadan oluştuğunu görüyoruz.  Fiyat bakımından da porselen ve bone china ürünlere göre daha uygun fiyatlıdır. Kimi setlerde sayılar değişmekle birlikte genelde 5 ya da 6 adet bardak, aynı şekilde tabak, kaşık, yumurtalık ve kâseden oluşmaktadır.

Mama Set Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mama setleri bebeklerin sağlığı açısından çok önemlidir. Bu ürünleri alırken yapılan ham maddesi ön başta incelenmesi gereken noktadır. Bebeklerin bünyesinin daha hassas olduğu düşünülürse sağlıksız maddelerin bebekleri nasıl etkileyeceğini de tahmin edebiliriz. Bu nedenle genelde porselen ürünler tercih edilmelidir. Bone china ürünler de yine son zamanların en çok tercih edilen ürünlerindendir. Ancak plastik ürünlerin de sağlık açısından sakıncalı olmadığı söylense de yine de iyi araştırılmalıdır. Bu durumda en önemli şey mama takımlarının hangi maddeden yapılmalarıdır.

Bebek mama takımı alırken dikkat edilecek diğer bir detay da kullanışlılığıdır. Tercih edilen ürün kaç parçadan oluşuyor ve ihtiyaçlara cevap verebilecek mi? Bebeklerin yemek sırasında ihtiyacı olan tüm malzemeler bu sette bulunuyor mu? Bu gibi detaylara da dikkat edilmelidir. Ayrıca mama takımı modelleri çeşitli şekillerde üretilmektedir. Bazıları bir meyvenin şeklini almışken bazıları da farklı ve asimetrik şekillerle karşımıza çıkmaktadır. Bu asimetrik şekillerin kullanışlı olup olmaması da önemlidir. En kullanışlı modeller yuvarlak modellerdir. Yuvarlak servis tabağı ve diğer yuvarlak biçimli ürünler her zaman daha kullanışlıdır.

Mama takımı modelleri seçilirken kız ya da erkek bebekler için farklı ürünler seçilebilir. Örnek verecek olursak erkek bebekler için daha çok araba motifli mama setleri, hayvan figürlü mama setleri ve genelde mavi renklerde tercih ediliyor. Kız bebekler için daha çok çiçekli ve güllü modeller tercih edilebilir. Genelde markalar belli desenleri bir seri hâlinde ürettiğinden belli modeller ile sıkça karşılaşabilirsiniz. Bu durum aynı zamanda aradığınız modeli kolayca bulmanızı da sağlıyor.

Bebek Maka Takımları

Bebek mama takımlarını araştırırken sadece tabak, bardak, kaşık ve kâseleri değil mama sandalyelerini de araştırabilirsiniz. Mama sandalyeleri de bu süreçte çokça ihtiyacınız olan ürünler arasında yer almaktadır. Mama sandalyelerinin önünde çıkarılabilir bir tepsi bulunur. Bu tepsi üzerinde bebeğinizin beslenmesini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca beslenme sırasında bebeğin oyalanması için tepsinin üzerinde oyuncaklar da bulundurulur. Bu oyuncaklar mama sandalyesinin kendindendir. Mama sandalyelerinin bebeğin iyi korunması için emniyet kemeri de bulunur. Bu sandalyelerin bazısı sabit iken bazı sandalyeler de ayarlanabilir özelliktedir. Bu tarz sandalyeler ev dışında açık alanda da kullanmaya müsaittir. Hem sandalyenin boyu hem de tepsisi ayarlanabilir özelliktedir.

Görüldüğü gibi bebek mama takımı modelleri ile birlikte mama saatlerinizde işinize yarayacak daha pek çok araç ve eşya bulunmaktadır. Bu nedenle mama takımlarınızı alırken diğer ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Patates Soğan Sepeti Modelleri!

Her evin ve mutfağın ihtiyaçlarından biridir patates soğan sepeti modelleri. Bu ürünler öncelikle mutfağın derlenip toparlanması için hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Buzdolabına da...

Orta Sehpa Modelleri

Orta Sehpa Modelleri – Evlerimizde kullandığımız, mobilya ve dekorasyon ürünleri ile en iyi şekilde adapte olabilecek hoş bir dekor ve aynı zamanda artık vazgeçilmez bir aksesuar ürünü olarak...

Dekorasyonda Oryantalizm Stil ve Kullanımı

Dekorasyonda Oryantalizm Stil ve Kullanımı Oryantalizm, 19. yüzyıldan bu yana gerek sanat gerek mimari ve dekorasyon alanlarında modası geçmeyen bir akımdır. Oryantalizm akımı, gücünü doğu...