Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? Mağaza Dekorasyonlarında Ürün Sergileme! Mağaza Duvarları! Detaylar İçin…

Bir ürün satacaksınız ve bunu mağazanızda sergileyeceğiniz için şık ya da göze hitap eden bir dekorasyon tercihinde bulunarak yapmanız gerekiyor. Peki, bu durumda mağaza dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Başarılı Mağaza Dekorasyonları

İş yapabilir bir mağaza dekorasyonu için ilk olarak markanızın mağazanızda müşteriler tarafından görülebilir olmasıdır. Elbette ki bu noktada rakiplerin nasıl bir dekorasyon tercih ettiğini de göz önünde bulundurarak bir dekorasyon hazırlamak en iyi seçim olacaktır.

Henüz tanınmış bir marka değilseniz ilk yapılması gereken işlem müşteri kesiminin dikkatini çekmek için öncelikle mağazanın dışında bir dekorasyon yapmak gerekir, bu da mağaza içersin de bulunan genel ürün çeşitliliğini sergilemek ya da dikkat çekmek açısından mağaza dışında oluşturulan vitrin ile mümkün olacaktır. Burada farklı vitrin modelleri sergilenerek dikkat çekilmesi sağlanabilir.

Mağaza Dekorasyonlarında Ürün Sergileme

Mağazanızda öncelikle ürün sergilemesi yaptığınız zaman kesinlikle aşırı ışıklandırılmış bir fon ya da ürünlerinize doğrudan yoğun ışık veren bir ışıklandırma kullanmamak gerekir öyle ki bunu yapmanız takdirde müşterinizin dikkati dağılacak olup alışveriş yapmasına engel olabilir. Bu durumun yanı sıra mağazanızda yapacağınız dekoratif işlemlerde boya, duvar kağıdı ya da ahşap veya demir sistemlerde tercihiniz elinizde bulunan ürünleri düşünerek tercih yapılması gerekir.

Mağaza dekorasyonunda raf sistemi nasıl olmalıdır diye düşünüyor iseniz tavsiyem hareket kolaylığı sağlayan bir sistem her zaman iyi olacaktır, dar bir alanda müşterinizin alışveriş yapmasını elbette ki istemezsiniz.

Mağaza Duvarları

Mağazanızda uzun bir duvar varsa kesinlikle bunu iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Örneğin bu duvarı tek bir tip tasarım ya da dekorasyonla değerlendirmeniz kötü bir tercih olur. Bunu daha müşterinizin ilgisini dağıtmadan belli aralıklarla farklı ürünler sergileyerek ve belli aralıklarla ayna vb dekoratif eşyalar koyarak değerlendirmeniz müşterinizin dikkatini dağıtmayıp diğer ürünlere de odaklanmasını sağlayabilirsiniz.

Mağaza Kabinleri

Mağazanız bir giyim mağazası ise en dikkat edilmesi gereken husus kabinler olmalıdır, öyle ki bayan müşterileriniz için kabinleriniz mağazanızın kapısından uzak ve bayan müşterilerinizin rahatlıkla ve güvenle ürünlerinizi deneme olanağı sağlayabileceği bir noktada olmalıdır. Kabinlerinizin içersin de kesinlikle ayna kullanmanız size artı bir puan sağlayacaktır. Öyle ki bu noktada müşteri kendi tercihleri doğrultusunda karar vererek, reyon sorumlunuza fazla müdahale şansı olmadan müşterinizin alışveriş yapmasına olanak sağlayacaktır.

Odafikirleri.com olarak sizler için paylaştığımız mağaza dekorasyon modellerini görmeden son kararı vermemenizi öneriyor, mutlu ve sağlıklı günler diliyoruz.

Banyo Paspası Modelleri!

Banyo paspası modelleri banyonuzun vazgeçilmez bir parçasıdır. Hem kullanışlılığı hem de görsel güzelliğiyle banyonuzun ayrılmaz bir aksesuarıdır. Banyonuzda geçirdiğiniz zamanın kalitesini artırabilmek için banyonuzun dekorasyonu...

Bellona Mobilya Portivo Genç Odası Takımı!

Bellona Mobilya Portivo Genç Odası Takımı – Genç kız olarak büyümekte olan kızınıza çocukluk dönemini bitirmesi ile yepyeni bir oda takımı ile sürpriz yapmaya ne dersiniz?...

Yataş Enza Home Tv Ünite Modelleri

Yenilikçi modern tasarımları ile rahatı konforu şıklığı evlerinize yaşam alanlarınızın her alanına taşıyan Yataş Home yine yeni sezonda da çok özel konseptleri ile karşınızda....