Ledli Kanvas saat modelleri salonlarınızda ışıltı yayacak bir tasarıma sahiptir. Bu ışıltı söz konusu led adı verilen lambalardan kaynaklanmaktadır. Ledli saat denince aslında ilginç bir tasarım olduğunu fark ediyoruz. Çünkü ledler aslen tavan aydınlatma araçlardan biridir. Tavan boyunca uzanan çeşitli renkleriyle salon duvarlarını renklendiren ya da var olan renkleri canlandıran lambalardır. Genelde ekstra aydınlatma aracı olarak kullanılırlar. İşte bu özelliği nedeniyle tablo ve saatler için de uygun görülen modellerdir.

Ledli saat modelleri ledli tablo modellerinden çok da farklı değildir aslında. Çünkü dekoratif saat modeller ile dekoratif tablolar aynı kumaştan, aynı malzemeden ve aynı yöntemle oluşturulmaktadır. Bu nedenle söz konusu bir Kanvas tablo ile Kanvas saatin her ikisine de led eklenebiliyor. Her ikisi de ışıklı tablolar hâline getirilebiliyor. Bu nedenle ledli tablo ve saatleri birbirinden tamamen ayırmadan düşünmek gerekir. Arada tek fark saatin eklenmesidir.

Ledli Kanvas Saatler

Salon dekorasyonunuzu renklendirecek, hareketlendirecek saat modelleri genelde Kanvas modeller olarak bilinir. Çünkü tuval kumaşı olan Kanvas kumaşa pek çok farklı resim basılabilmektedir. Ünlü ressamların tablolarından iç açıcı ferah manzara resimlerine kadar hemen pek çok tarzda resim basılabilmektedir. Bu sayede hayalinizdeki tablolara ve bu tablolardan elde edilen saatlere çok daha uygun fiyatlarla ulaşabiliyorsunuz. En şık saat modelleri en uygun seçeneklerle karşınıza çıkıyor.

İşte ledli Kanvas saat modelleri de aslında hem fiyat olarak çok uygundur hem de ışıklı modeller olması bakımından doğru tercihlerdir. Ledli Kanvas saat nasıl olur bir de bu konuya açıklık getirelim. Diyelim mum temalı bir Kanvas saat tasarlanmış. Bu mumların ışık saçtığı bölgeye led lambaları yerleştiriliyor. Böylece mumlar sanki gerçekmiş ya da yanıyormuş gibi bir görüntü veriyor. En çok geceleri kendini gösteriyor. Çünkü gecenin karanlığında led lambaları etrafa loş bir ışık saçıyor. Böylece hem gece lambası görevi görüyor hem de muhteşem bir görsellik ortaya çıkıyor.

Başka bir ledli Kanvas saat örneği de akşam vakti temalı saatlerdir. Bu saatlerde bulunan evlerin pencerelerinin ya da gökyüzündeki yıldızların olduğu yerlere led lambaları yerleştirilir. Böylece özellikle geceleri pencereler ve yıldızlar ışık saçmaya başlar. Kanvas saatlerden yayılan bu ışıltı görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Kanvas saat seçerken onlarca seçenek arasında kaybolabilirsiniz. Çünkü gerçekten çok başarılı tablolar üzerine monte edilen saatlerin seçimi çok zordur. Salon dekorasyonunuz bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Aynı tarz saat modelleri ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Renk olarak ise ya uyumlu ve yakın renkler seçmelisiniz ya da zıt renkleri tercih etmelisiniz. Çünkü zıt renklerle de uyum yakalanmaktadır.

Ledli Kanvas Saatler Hakkında

Belli noktalarına led lambaları konmak şartı ile tasarlanan Kanvas saatler genelde pil ile çalışmaktadır. Led lambaları bir düğme yardımıyla istediğiniz taktirde açılıp kapanabiliyor. Yani isterseniz gündüz kapatıp gece açabilirsiniz. Böylece geceleri salonunuz karanlık durmayacaktır. Hem de gerçek bir mum ya da pencere veya yıldız ışığı gibi etrafı aydınlatacaktır. Ayrıca Kanvas saat mekanizmaları genelde sessiz yani akar mekanizmalardır. Bu saatlerin malzemesi gerçek Kanvas kumaştır. Kanvas kumaşlar tuval kumaşı olarak bilinir. Aldığınız saatin hakiki kanvastan yapılıp yapılmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kanvas Saat Temizliği: Ledli Kanvas saat modellerini büyük bir beğeni ile aldınız diyelim. Ancak bunlar da bir tablodur. Normal saat gibi temizleyemezsiniz. Bu konuda nasıl bir temizlik yöntemi uygulayacağınızı da bilmelisiniz. Sudan etkilenen Kanvas kumaşlar nemli ya da kuru bezle silinmelidir. Suyla temas etmemelidir. Uzun süre kullanmak için de belli bir süre geçtikten sonra vernikleme yapılmalıdır.