Kolay Geri Dönüşüm Projeleri

Kolay Geri Dönüşüm Projeleri! Evde Yapabileceğiniz Çok Keyifli ve Pratik Uygulamalar Paylaşıyoruz. | Detaylar İçin...

Kolay geri dönüşüm projeleri başlığı altında bugün sizlerle evde yapabileceğiniz çok keyifli ve pratik uygulamalar paylaşıyoruz. Günümüzde üretken bir toplum olmak için geri dönüşüm her alanda son derece önemlidir. Başta kağıt, karton, plastik, teneke ve cam olmak üzere birçok nesne değerlendirilerek farklı şekillerde yeniden kullanılabilmektedir. Evimizin mutfağında bulunan ve kullanıldıktan sonra çöpe atılan öyle malzemeler var ki, bunlardan yapılan tasarımları gördüğünüzde siz de kolları sıvayarak projeleri denemek isteyebilirsiniz. Çocuğunuz varsa bu projeleri onlarla birlikte yaparak daha üretken bireyler olmalarını sağlayabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kolay ve eğlenceli geri dönüşüm uygulamalarını paylaşmaya başlıyoruz.

Konserve Kutusundan Baykuş Yapımı

Kullandığınız konservelerin teneke kutularını atmak yerine onlardan aşağıdaki gibi sevimli bir baykuş yapabilirsiniz. Bunun için ekstra malzeme almanıza da gerek yok. Farklı büyüklükteki kavanoz kapaklarını vida ya da çivi ile teneke kutuya çakarak göz yapabilirsiniz. Sonrasında kutunun yukarısına açacağınız deliklere tel geçirerek baykuşu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Cam Şişeden Vazo Yapımı

En kolay ve sıkça uygulana geri dönüşüm projeleri arasında cam boyama uygulamaları gelmektedir. İçki, yağ, gazoz ya da sodaların cam şişelerini işleri bittikten sonra sprey boya ile renklendirerek bunları güzel bir dekoratif vazoya dönüştürebilirsiniz. Şık bir tasarım yapmak için altın yaldız ya da gümüş rengi boyalar ve sim kullanmanız mümkün.

Gazoz Kapağından Duvar Süsü Yapımı

İçtiğiniz soda ya da gazozların kapaklarını atmayıp biriktirebilirsiniz. Elinizdeki bu teneke kapaklara delik açarak bunlara kanca taktıktan sonra aşağıdaki gibi çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Gazoz kapaklarını oldukları gibi kullanabilir veya bunları ezerek düzleştirdikten sonra istediğiniz renkte boyayabilirsiniz.

Rendeden Küpe Askılığı Yapımı

Günümüzde biraz hayal gücü ve biraz da el becerisi ile her türlü nesne geri dönüşüm projelerinde kullanılabilir. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi eski rendeyi istediğiniz bir renge boyayarak bunu güzel bir küpe askılığına çevirebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kapı Süsü Yapımı

Biten tuvalet kağıtlarının karton ruloları farklı şekillerde değerlendirilebilir. Ruloyu makas yardımı ile şeritler halinde kestikten sonra kenarlarından bastırarak yassılaştırıp, bu parçaları birleştirerek çiçek şekline getirebilirsiniz. Daha sonra bu çiçekleri boyayarak veya oldukları gibi kullanarak aşağıdaki gibi harika bir kapı süsü yapmanız mümkün.

Meyveli Yoğurt Kabından Şeker Kutusu

Son örnek projemiz de çocuklar için gelsin. Çocukların çok sevdiği meyveli yoğurt ve pudinglerin plastik kaplarından aşağıdaki gibi sevimli bir şeker kutusu yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde yapabileceğiniz en kolay kendin yap uygulamalarından bazılarını paylaştık. Siz de hayal gücünüzü ve elinizin altındaki imkanları kullanarak bunlar gibi çok güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken hayal gücünüzü devreye sokmak.

Banyo Dekorasyonunda Yapılan 5 Yanlış

Banyolarda dekore edilir mi demeyin. Hem de öyle güzel edilir ki. Ufak birkaç dokunuşla banyonuz bambaşka bir yer olduğunda bunu daha iyi anlayabilirsiniz. Peki,...

Dekorasyon Fikirleri İnceleme, Planlama ve Uygulama Aşamaları!

Fikir üretmek, yenilik sunmak, bunların hayatın içinde uygulanması her insanın hayalinde olan bir durumdur. Eğer bu hayal dekorasyon alanında ise, aslında o kadar da uzak olmayan bir gerçeğe dönüşebilir.

Patates Soğan Sepeti Modelleri!

Her evin ve mutfağın ihtiyaçlarından biridir patates soğan sepeti modelleri. Bu ürünler öncelikle mutfağın derlenip toparlanması için hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Buzdolabına da...