Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Raf Yapımı!

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Raf Yapımı! Dekoratif Raf Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler! Detaylar İçin...

Dekoratif raflar nasıl yapılır, evde kullanılan her bir süs eşyası evin tarzını ve havasını birden değiştirir. Bu değişim sizi oldukça mutlu eder. Yaşadığınız ortamda raf olması kitaplarınızı rafların içine dizerek istediğiniz zaman kitap okumak oldukça keyiflidir.

Raf yapmak artık çok kolay birkaç malzeme kullanarak istediğiniz gibi raf yapmak oldukça kolay ve zevklidir. Hem matematik hem de el yeteneği isteyen eğlenceli işi yapmaya plan ve çizim yaparak başlamanız gerekir. Bu zevkli ve eğlenceli işi yapmadan önce kağıt üzerinde kabaca istediğiniz raf ölçüsüne göre liste yaparak işe başlamanız gerekir.

Evde raf yapımı için gerekli olan bütün malzemeleri herhangi bir markete giderek kolaylıkla temin edebilirsiniz. Pratik yöntemlerle evinizi oturduğunuz yerden güzelleştirmek sizin elinizdedir. Rafları duvara monte etmeden kullanmak istiyorsanız askılı raflar yaparak duvarlarınıza zarar vermeden kullanabilirsiniz.

Hadi evde eğlenceli raf nasıl yapılır hangi malzemeler gerekli onlara göz atarak bu eğlenceli işe başlayalım.

Dekoratif Raf Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Raf Yapımı
Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Raf Yapımı

  • Kurşun kale
  • 1 tane ağaç veya sunta raf
  • Terazi
  • 2 tane L destek
  • Matkap

Dekoratif Raf Nasıl Yapılır?

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Raf Yapımı
Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Raf Yapımı

Dekorasyon raf yapmak için ilk önce raf boyutu için istediğiniz ölçümleri yapın. Daha sonra marketten temin etmiş olduğunuz hazır rafları monte edin. Raflar L şeklinde olduğundan dolayı monte etmek çokta zor değildir. Marketten raf alırken birbirlerine monte etmek için vida almayı unutmayın. Almış olduğunuz vidalar ile L rafları monte etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Yapmış olduğunuz rafı istediğiniz gibi süsleyip evinizi süslemeye başlayın. Eğer duvarın boş olan kısmına rafları asacaksanız düzeni dekor edin.

Dekoratif rafları istediğiniz gibi dekore etmek size kalmıştır. Terazi kullanmak oldukça iyi olacaktır. Daha sonra kurşun kalem kullanarak rafı asacağınız yeri yine terazi kullanarak duvarı çizin. Duvarı rafları yerleştirmek için çizdikten sonra L şeklinde olan destekleri düz olan çizginin alt kısmına koyun. Daha sonra L desteklerini duvara vida kullanarak delik yerlerini belirleyin.

Aynı işlemi diğer destek içinde yaptıktan sonra yapı marketten temin etmiş olduğunuz rafların sunta kalınlığı eğer on altı milimetre çapında ise teknik açıdan L desteklerinin arasında tam kırk santimetre ve altmış santimetre arasında mesafe olması gerekir. Eğer on sekiz santimetre ise tam doksan santimetreye dek desteklerin arasını boş bırakın. İşte evinizi güzelleştirmek bu kadar kolaydır ve zevklidir. Salonunuzu raflar ile süsleyerek kitaplarınızı yerleştirin. Mutfak içinde raf yaparak kendinize baharat takımı yapmış olursunuz.

En Sade ve Şık Yatak Odası Önerileri!

En Güzel Yatak Odası Modelleri – Sizde evinizde fazla kalabalık ve çok farklı renk tonlarından hoşlanmıyorsanız işte bu yatak odası tasarımları sizin için çok iyi...

Ufak Dokunuşlarla Oluşturulan Rüya Gibi Bir Ev Dekorasyonu ve Oda Fikirleri!

Yuvanızı dekore etmeye karar verdiğinizde nereden başlayacağınıza karar veremeyebilirsiniz. Bugünkü yazımızda size ilham verecek bir daire tanıtacağız. Evi ilginç kılan özellik pahalı ve lüks mobilyalar yerine aksesuar detaylarıyla öne çıkan bir örnek olması.

Geleceğin Sürdürülebilir Altı Yapı Malzemesi

Sürdürülebilir, enerji etkin inşaat malzemelerine duyulan ihtiyaç, evrenin geleceği için her geçen gün daha da önem kazanıyor. Evlerimizi ısıtmak için mantardan faydalanabilsek ne olurdu? Ya...