Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Kafes Yapımı!

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Kafes Yapımı! Dekoratif Kafesler İçin Kolay Öneriler Nelerdir? Detaylar İçin...

İnsanlar ilk tohumu büyütmeyi keşfettikten sonra tarım devrimi gerçekleşti ve bununla beraber yerleşik düzene mecburi bir geçiş oldu. Sahip olunan ilk eşyalar, evlerde sadece genel geçer ihtiyaçlar için kullanılan malzemelerdi. En önemli handikapları işlevsellikleriydi. Bir iş için kendisinden daha kullanışlı bir eşya üretildiğinde ise hemen bir kenara atılıverilirdi.

Yerleşik düzen, hayvan evcilleştirmeyi ve birlikte ortak yaşam alanlarına sahip olmayı da beraberinde getirdi. Kedi, köpek gibi hayvanlar evlerde serbest vaziyette dolaşırken; inek, koyun, tavuk ve at gibi hayvanlar için ahırlar inşa edildi. Doğal ortamı gökyüzü de dahil olmak üzere çok geniş alanlara hitap eden kuşlar için ise insanoğlu kafes denilen, onlara özel mini evler inşa etti.

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Kafes Yapımı
Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Kafes Yapımı

Gel gelelim günümüzde bu kafesler artık modern mekanlar da dahil olmak üzere bir çok yerde dekoratif amaçlı kullanılıyor. Asıl işlevini kaybetmiş bu dekorasyon malzemesini temin etmek artık hiçte zor bir iş değil. Kafeslerin boyutları ve içerdikleri malzemeler oldukça geniş bir yelpazede incelenebilir. Gelin bunlara kısaca bir göz atalım.

Dekoratif Olarak Kullanılacak Kafeslerde Hangi Özellikler Aranmalıdır ve Nerelerden Temin Edilebilir?

İşin aslına bakacak olursanız böyle bir sınırlama koyarak dekorasyon anlamında kendinizi kısıtlamanıza hiç gerek yok. Özellikle gidip satın alabileceğiniz bir kafes kullanabilirsiniz ya da çevrenizde eş-dost tarafından kullanılmayan veya eskimiş bir kafese talip olabilirsiniz. Belki de böyle bir kafese hiç ummadığınız anda bir kaldırım kenarında da rastlayabilirsiniz.

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Kafes Yapımı
Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Kafes Yapımı

Çok daha ısrarcı bir hedefiniz varsa, süsleme malzemeleri satan birçok firmadan bu tip materyalleri rahatlıkla temin edebilirsiniz. Ayrıca ikinci el eşya satışları yapılan dükkanlar ya da internet siteleri de işinizi kolaylaştırabilir. Burada önemli olan tek şey, dekorasyon için kullanmak istediğiniz malzemelerden ziyade; sizin hayal gücünüz.

Bazı durumlarda, o an için edindiğiniz dekoratif malzemeler, aslında kullanmayı hedeflediğiniz alana değil de, bir başka yere çok daha yakışacak hale gelebilir. Bu yüzden hayal gücünüzü kısıtlayıcı kararlar vermek yerine, siz önceliğinizi elinizin altında oluşturmak üzere olduğunuz şahesere verin.

Dekoratif Kafesler İçin Kolay Öneriler Nelerdir?

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Kafes Yapımı
Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Kafes Yapımı

Öncelikle kafes için tasarladığınız kullanım alanını göz önünde bulundurarak, dekorasyonda lazım olacak yardımcı malzemeler edinerek işe başlayın. Bu yardımcı malzemeler, kumaş parçalarından tutun da akvaryum malzemelerine kadar uzanabilir. Hatta ve hatta kafesinizi uygun şekilde hazırlayıp, canlı çiçekler için mini bir herbaryuma bile dönüştürebilirsiniz. Canlı çiçek bakımı size uygun bir iş değilse, birçok mağazada satılan sentetik çiçekler ile süsleme yapıp, duvarınızda harika bir detay oluşturabilirsiniz.

Üçgen Ayaklı Çalışma Masaları

Çalışma masası olarak piyasada pek alternatif bulunuyor. Bunlar arasında modern ve farklı duruşuyla dikkat çeken üçgen ve x bacaklı çalışma masası modelleri şu günlerde...

Klasik Yemek Takımı Modelleri ile Şık Sofralar!

Ev değişikliği ya da evlilik gibi durumlarda yeni ev eşyası almak da gerekiyor. Bu konuda en fazla detaya sahip olan alan mutfaklardır. Mobilyaları, dolapları,...

Oturma Odaları için L Koltuk Modelleri

L koltuklar, modern, rahat ve kullanışlı bir dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarındandır. Özellikle dinlenme ve keyif alanı olarak hazırladığınız oturma odaları için idealdir.   Oturma odalarında L koltuk...