Kendin Yap Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri
Kendin Yap Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Bebek odası dekorasyonu, bir evi dekore ederken dikkat edilmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Bebeklerin hassasiyeti, zihinsel ve bedensel gelişimleri, sağlıkları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi gereken bebek odası dekorasyonunda, her ayrıntısının hassasiyetle düşünülmesi gerekmektedir.

Ebeveynler genellikle aileye katılan bu minik üyeler için kendi elleri ve emekleri ile bir oda hazırlamak isterler. Bu doğrultuda gerçekleştirilmek istenen bebek odası dekorasyonu için kendin yap bebek odası önerileri araştırmaya başlarlar. Bebek odası takımlarının yanında el yapımı süsler genellikle bebek odası dekorasyonuna ayrı bir hava katar.

El Yapımı Bebek Odası Süsleri

Kendin Yap Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Bebek odası dekorasyonu oldukça zengin bir hale getirebilmek, tamamıyla ebeveynlerin elindedir. Örneğin; dekorasyonda bebek odası takımlarını tamamlayabilmek için bebeğin ismine keçeden yapılan el yapımı özel kapı süsleri oldukça ideal bir fikir olacaktır. Bunun ile beraber renkli duvar tabloları hazırlayıp, karyolanın etrafına asmak ya da yine bu tabloları bebeğin ismine özel hazırlamak da yine el yapımı bebe oda süsleri için tercih edilen fikirlerden biridir.

Bebek Odası için Yaratıcı Fikirler

Bebek odası dekorasyonun diğer tüm bebek odası dekorasyonlarından farklı olabilmesi için yaratıcı fikirlere ihtiyaç vardır. Örneğin; bebek odası takımını sıradan bir mobilya ve model olarak tercih etmek yerine, ev şeklinde, kaydıraklı ve oyun alanı fazla olabilecek tarzda takımları tercih ederek, oldukça farklı bir dekorasyon elde edilebilmektedir.

Kendin Yap Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri
Kendin Yap Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Öte yandan bebek oda süsleri tercih ederken de çeşitli alternatifleri kullanmakta fayda var. Örneğin; bahçelerde yer alan kuş yuvalarından birini zevke ve tercihe göre süsleyip gece lambası haline getirmek de, bebek odası dekorasyonunda yaratıcı fikirlerden biridir.

Kendin Yap Bebek Odası Süsleri

Bebek odası dekorasyon fikirleri arasında kendin yap bebek odası fikirleri ön plana çıkmaktadır. Örneğin; çamaşır asma mandallarını rengarenk boyayıp süsleyerek bebeğin resimlerini bu mandallarla odasında sergilemek, renkli kartonlar ile odanın duvarlarını üç boyutlu şekiller ile süslemek, yine karton yardımı ile bebek için çeşitli çizgi film karakterleri oluşturarak odanın duvarlarına yapıştırmak ya da annelerin kanaviçe işlemek için kullanmış olduğu kasnakları dekorasyonda kullanmak, kendin yap bebek odası fikirleri arasında yer alan farklı fikirlerdir.