İstasyon Saat Modelleri ile Şahane Evler!

İstasyon Saat Modelleri ile Şahane Evler Yaratabilirsiniz! Ferforje İstasyon Saat Modelleri, Ahşap İstasyon Saat Modelleri! Detaylar İçin...

İstasyon saat modelleri ile evinizin belli yerlerinde farklı nostaljik bir dekor oluşturabilirsiniz. Salon, antre, koridor geçişlerine ya da dilediğiniz uygun yerlere bu ferforje ya da daha farklı modelleri olan istasyon saatleri yerleştirebilirsiniz. Bir evin en önemli aksesuarlarından biri de saatlerdir. Bu saatler içinde en farklı yere sahip olanlardan biri de bu istasyon saatlerdir. Çift taraflı olan bu saatleri her iki taraftan da görebiliyorsunuz. Salon ya da farklı alanlara her yerden görülecek şekilde asılan istasyon saatler orijinal olarak ferforje modelle tasarlanır. Fakat ahşap modelleri de bulunuyor. Kullanım kolaylığı ya da zevkinize göre size en doğru gelen seçimi yapabilirsiniz.

Ünlü tasarım markaları istasyon saatlerine de önemli bir yer ayırmaktadır. Orijinali metal olan bu saatlerin çeşitli malzemeden hoş tasarımlarını da sunmaktadırlar. Günümüzde özellikle eskiyi andıran tasarımlar daha çok ilgi gördüğünden bu evinize nostaljik bir hava katacak istasyon saatler özenle yeniden tasarlanmaktadır.

Farklı Tasarımlardaki İstasyon Saatler

Modern tasarımlardan sıkılan ve eskiye özlem duyan herkesin ilk adresi geçmişin modası ve tasarımlarıdır. Saat modelleri için de pek çok eski model ama sevimli bir görünümü olan saatle karşılaşıyoruz. Bazı modelleri ilk defa görüyoruz, bazılarını ise geçmişte bıraktığımızı sanıyoruz. Ancak günümüzün dekorasyon modası her tarza sıcak bakıyor. İster retro-vintage, ister country ister modern ya da bohem bir tarz olsun. Demek oluyor ki günümüzde her şey moda, her şey kullanımda. İstediğiniz dönemin ürünlerini ya da benzer tasarımlarını kullanabiliyorsunuz. Bu nedenle eskilerin vazgeçilmez aksesuarları da günümüzde yeniden tasarımı yapılan dekorasyon ürünlerinden oluyor.

Ferforje İstasyon Saat Modelleri

İstasyon saat modelleri denince akla ilk gelen modeller ferforje modellerdir. Bu modeller ferforje şıklığını yansıtan birinden hoş detaylarla sıcacık bir görüntü sergileyen saatlerdir. Ferforje istasyon saatler metal malzemeden üretilir. Bu nedenle genelde vintage tarzı ya da ferforje mobilyalara uyum sağlar. Antrelere ve salon girişlerine çok yakışan bir saat modelidir. Bu saatlerin çift taraflı olması da ayrı bir güzelliktir. Çünkü her iki taraftan da saati görebiliyorsunuz. İşte bu orijinal saatlerin iki tarafında farklı ve küçük detaylar da bulunuyor. Bazılarının bir tarafı Roma rakamıysa bir tarafı Latin rakamı ile tasarlanmıştır. Bu da istasyon saatlere ait küçük bir detaydır. Askılı saatler olduğundan kullanımı ve yerleşimi kolaydır. Genelde yuvarlak modelde tasarlanır.

Ahşap İstasyon Saat Modelleri

Ahşap istasyon saatler ferforjeye alternatif olarak tasarlanmıştır. Ferforje istasyon saat modelleri her eve ve dekorasyona uyumlu modeller olmayabilir. Bu anlamda daha farklı bir tasarıma ihtiyaç duyulabilir. İşte ahşap istasyon saatler de bu konuda iyi bir alternatif olarak dekorasyonunuza eşlik edebilir. Ayrıca tatil köylerinde bu saatler sıkça tercih edilen ve doğaya uyum sağlayan modellerdir. Ahşap saatlerin hem kahve hem de beyaz renkleri mevcuttur. Bazıları ahşabın doğal renginden vazgeçemezken bazıları da beyaz ve daha modern görünümlü istasyon saatleri tercih etmektedir. Bu saatler de ferforje saatlerde olduğu gibi çift yönlüdür. Yani her iki kısmında saat vardır. bu nedenle farklı yönlerden bakıldığında saat görülebilmektedir.

En bilindik istasyon saat modelleri ferforje ve ahşap saatlerdir. Bununla birlikte gittikçe yeni alternatifler de üretilmektedir. Çünkü ferforjeler her eve her dekora uyum sağlamayabilir. Ahşap tasarımlar da aynı şekilde. Bu durumda alternatif modellerden plastik istasyon saat modelleri kullanılabilir. Dekorasyon için beyazın şıklığı ve sadeliği ile gayet hoş ve zarif duran plastik istasyon saat modelleri de unutulmamalıdır.

Dekorasyon Aydınlatma Ürünleri İle Işıltılı Bir Hayat!

Evinizin yeterince aydınlık olmadığını düşünüyorsanız ya da içinizin karardığını hissediyorsanız gözden geçirmeni gereken ilk şey evinizin dekorasyon aydınlatma ürünü olmalıdır. Bunun için illa ki bir uzman...

Kendin Yap Dekorayon Fikirleri: Bahçede Dekoratif Kuyu Modelleri ve Yapımı!

Bahçenin kahverengi ve yeşil tonlarında ağırlıkta olması sonucu ahşap olarak tercih edilen bu kuyular, görünüş açısından bahçe bütünlüğünü sağlar. Farklı yapı ve renklerdeki modelleri olsa da doğaya yansıması açısından koyu tonlar tercih edilir.

Oval Mutfak Modelleri

Oval Mutfak Modelleri – Evinizin mutfaklarında yarattığınız farklı tasarımlar ile sizde mutfaklarınızın görünümünü değişitirek estetik bir tasarım ortaya çıkartarak, evinize gelen misafirleri büyük bir ketyifle evinizin mutfaklarında...