Dekorasyon fenerler günümüzde ışığa ayrı bir renk ve görünüm katan güzel dekorasyonlar arasındadır. Hem romantik bir geceyi aydınlatabilecek kadar güzel, hem bahçemize koyduğumuzda gece boyunca yanarak güzel bir hava yaratacak kadar iyi hem de eve koyulduğunda güzel bir görüntü yaratacak kadar samimi bir havası var. İnsanların dekorasyonlarında aradığı güzel görünümü tamamıyla sağlayan fenerler aynı zamanda mum olarak ta kullanılabilirler.

Evlerine şato havası katmak isteyen, zevkleri o yönde olan insanların kullanımına daha uygun olan fenerler renk renk ve çeşit çeşit olması sayesinde her eve uyum gösterebilirler. Bir bayanın evinde bulundurmaktan memnun kalacağı ve hoşlanacağı hali ile onları bekliyor. Aldığınız fenerleri istediğiniz yere koyabilirsiniz. Kendi dekorasyonunu kendisi belirlemek isteyen hanımefendiler ve beyefendiler bunu da yapabilirsiniz.

Kendin Yap Projesi ile Dekorasyon Fenerler Nasıl Yapılır?

Diğer tüm dekorasyon ürünlerinde olduğu gibi hayal gücü vazgeçilmez etkenimiz. Kendi dekoratif ürünlerini yapmak isteyen meraklı ve becerikli insanlar ellerindeki malzemeyi kullanarak kullanışlı ve daima kullanacakları şeyler çıkarabilirler. Dekorasyon fenerler yapmanız için boş bir konserve kutunuzun olması lazım. Onun yanında işlemi gerçekleştirebilmeniz için bir çekiç ve çividen yardım alabilirsiniz. İlk işlem olarak konserve kutumuzu siyaha boyuyoruz. Arkasından elimize çekiç ve çivi alarak konservenin dış yüzüne istediğimiz şekli genel hatlarıyla çizmek için çekiçle çiviye vuruyoruz, bu sevginizi gösteren bir kalp olabilir, bir harf veya şekil olabilir, orası sizin yaratıcılığınıza kalmış elbette. Aynı işlemi tahta bir kalıp ile yapmak da mümkün olabilir.

Bıçak kullanarak konservenin dışından kesmeye çalışarak daha net şekiller ortaya çıkarabilmekte yine sizin elinizde. Fakat çok dikkatli olmalısınız, elinizi veya başka bir yerinizi kesmenizi istemeyiz.

Emek harcayarak bir diğer ifade ile el emeği göz nuru olan ürünleri kullanan kişiler daha çok seviyor. Çünkü kendi emekleri vardır işin içinde, ona baktıklarında eşiyle veya çocuklarıyla yaptığı gün aklına gelerek mutlu olabilir. İnsanların mutlu olması bu kadar kolay ve bizim bu mutluluğu yaşamamızda çok kolay. Dekorasyon fenerler bizim bu mutluluğu yaşamamıza olanak sağlıyor adeta. Sevdiklerinizle birlikte güzel anıları hatırlayacağınız nice deniz fenerler yapmanızı dileriz. Kolaylıklar diliyoruz.