İngiliz Tarzı Dekorasyon!

İngilizler tarzı dekorasyon fikirleri olarak; on sekizinci yüz yılın etkisinde kaldıklarını hissettiriyor. Yoğun olarak ev dekorasyonlarında resmi ve klasik modüllerde, farklı bir soyluluk değişik bir asalet bulunmaktadır.

İngiliz Dekorasyon Stilleri

 

İngiliz dekorasyonunda; yoğun olarak kullanılan, çiçekli desenler koltuklar ve perdelere hükmetmiştir. Genellikle klasik mobilya kullanmayı seven İngilizler, yüksek pencereler, yine çiçek desenli duvar kağıtlar, antik görünüşlü ve oldukça cafcaflı halılar ile İngiliz tarzını oluşturmuştur.

İngiliz Dekorasyonunda Tarihin Yansıması

 

Çiçekli böcekli koltukları, perdeleri, duvar kağıtları yanında; İngiliz kültür yapısını ve tarihini adeta ev dekorasyon sitillerine taşımışlardır.

İngiliz Tarzı Mobilyalar

İngiliz dekorasyonlarında; mobilya tercihleri genellikle, yeşil, bordo, pembe, gri ve bej rengindedir. Koltukları kalın iri yastıklarla süslenmiştir. Perdeler oldukça kalındır. Koyu ve abartılı renk cümbüşleri de İngiliz tarzı olarak kendini sabitlemiştir. İngiliz tarzı dekorasyon fikirleri için yazımızı ve sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

İngiliz Dekorasyonunda Ahşap

İngiliz Dekorasyon tarzında ahşap önemli bir yer tutmaktadır. Ahşap kaplama olarak genellikler ceviz kullanırlar. Mobilya stillerinde Ahşap Kaplamalar Victorya dönemini anımsatan oymalarla süslenmiştir.

İngiliz Dekorasyonunda Aksesuarın Önemi

İngiliz dekorasyonlarında en ince ve önemli ayrıntılar aksesuarlardır. Mobilyaları aracılığı ile; İngiliz sitili kavradıktan sonra aksesuar tercihleri konusunda tahmin yürütebiliriz. Aksesuar olarak tercihleri genellikle seramik fincanlar, donmuş hayvan kafaları, şamdamlar ve özelikle at resimlerinden oluşan tablolardır.

Odafikirleri.com olarak sizler için paylaştığımız İngiliz tarzı dekorasyon modellerini görmeden son kararı vermemenizi öneriyor, mutlu ve sağlıklı günler diliyoruz.