Huzurlu Bir Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir!

Huzurlu Bir Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir! Renk Seçimi, Yatağın Konumu, Aksesuar Seçimi! Detaylar İçin…

Yatak odalarının huzur verecek, yorucu bir günün sonrasında dinlenebilecek ortamlar olarak hazırlanması gerekir.

Huzurlu ortamları herkes tercih eder. Özellikle yatak odaları, huzur verecek şekilde dekore edilmelidir. Evin en özel köşesi olan bu odalar kişilere dinginliği sunmalıdır. Bu nedenle yatak odalarının şık olarak dekore edilmesi kadar huzurlu olarak tasarlanması da oldukça önemlidir. Yatak odanızı yeniden dekore etmek istiyorsanız; bazı adımları uygulayarak huzurlu bir yatak odası hazırlayabilirsiniz.

  • Renk Seçimi

10 adımda huzurlu bir yatak odası hazırlamanın ilk maddesi renk seçimidir. Renkler, üzerinde kafa yorulması gereken konulardan sadece birisidir. Yatak odası için tercih edilmesi gereken renkler genel olarak açık tonlarda olmalıdır. Parlak olan renkler, gerilimi yükselten renkler olması sebebiyle kaçınılması gereken renklerdendir.

  • Yatağın Konumu

Huzurlu bir yatak odasının hazırlanması aşamasında yatağın konumlandırılması da oldukça önemli bir konudur. Yatakların, pencereye veya ışık alabilecekleri yerlere konumlandırılmaları daha uygun.

  • Aksesuar Seçimi

Yatak odasında aksesuar seçimi dikkatlice yapılması gerekir. Çünkü kullanılacak olan nesneler, kalabalık yaratmaksızın rahatlama sağlamalıdır. Kullanabileceğiniz nesnelerin başında kokulu mumlar ve kurutulmuş kokulu çiçekler başı çeker.

  • Pencereler

İpek kumaşlardan yapılmış perdeler ile pencerelerinizi, kendiniz için birer ilham kaynağına dönüştürebilirsiniz. Bu konuda önemli olan pencerenin perdelerinin özenle dokunmuş olması gerektiğidir.

  • Televizyon

Yatak odanızdan televizyonunuzu mutlaka çıkarmalısınız. Çünkü televizyonlar radyasyon yaymaları sebebiyle huzuru kaçıran objelerdir. Televizyonunuzu mümkün olduğunca yatak odanızdan uzaklaştırmalısınız.

  • Işık

Yatak odanızda kullandığınız ışığın, aydınlatma elemanlarınca ayarlanabilir olması tavsiye edilmektedir. Sarı renkte olan aydınlatmalar, odanızın daha romantik görünmesini sağlayacaktır.

  • Yatak

Yatağınızın ortopedik olduğu kadar tarzı da oldukça önemlidir. Yatak odanız için alacağınız yatağın; şekline ve rengine karar verirken mutlaka yatak odanızın büyüklüğüne ve duvarlarının rengine uygun olacak şekilde tercihinizi yapabilirsiniz.

  • Nevresim

Yatağınızın asıl güzelliğini ortaya çıkaran nevresiminizi seçerken, kumaşının %100 pamuklu olmasına özen göstermelisiniz. Eğer uykularınızda huzursuzluk yaşıyorsanız, bunun sebebi kullandığınız nevresimin kumaş türü olabileceğini unutmamalısınız.

  • Mobilya

Uyuduğunuz yerin ferah olması rahat bir uyku çekmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden hantal olmayan mobilyalardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

  • Organizasyon

Yatak odanızın her zaman düzenli ve organize edilmiş olmasına özen gösterin.

Kilimlerle Sıcacık Odalar!

Bulunduğu ortama etnik ve bohem bir hava katan kilimler, son dönemlerde art-deco tarzı dekorasyonlarda da sıkça kullanılır hale geldi. Özellikle yemek odaları ve oturma...

Modüler En İlginç Kitaplık Tasarımları

Kitap okuma alışkanlığı küçük yaşlardan itibaren başlanmalı… Eğitimli bir toplumun yolu kitap okuma alışkanlığından geçtiğini unutmamalı ve özellikle çocuklarımıza elimizden geldiğince yaş gruplarına göre...

Yatak Başları İçin Etkileyici Fikirler

Yatak odanızı biraz hareketlendirmek için yatak başında ufak değişiklikler yapmaya ne dersiniz?  Minik dokunuşlarla yatak başlarına bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. İşte uygulayabileceğiniz o harika...