Evini farklılaştırmak isteyen bireyler için ucuz ev dekorasyon düşük bütçe ile tamamlanabilmesinden dolayı birebirdir. Ev dekore etmek genelde büyük bir bütçe gerektirir ve buna sahip olmadan evinizde değişiklik yapmaya endişe duyabilirsiniz. Yine de çok pahalı olmayacak şekilde ev dekorunuzu değiştirmek ve stilize etmek mümkün.

Öncelikle çeşitli dekorasyon sitelerinden ve özellikle resimlerden faydalanarak ne tarz bir dekorasyonu ve renklendirmeyi beğendiğinize karar vermeniz gerekiyor. Modern, rüstik, vintage, geleneksel ve neo-etnik gibi kategorilere ayrılan stiller arasında zevkinize uygun olanı veya hoş bulduğunuz stilleri birleştirip eklektik denen tarzda odanızı karışık olarak süsleyebilirsiniz. Eski eşyalarınızı atmaya kıyamıyorsanız veya bunları ortaya çıkaracağınız stilinize ortak etmek istiyorsanız vintage veya eklektik tarzda dekorasyonlara yönelebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken farklı parçaları birleştirirken göze çok batan bir dekor oluşturmamak ve eşyaları hem renk hem tasarım açısından uyum içinde yerleştirmek. İyi yapıldığında oldukça karışık olan eklektik tasarım çok stilize olurken kötü yapıldığında çok dağınık gözükebiliyor. Ne de olsa zıtlıklar üzerine kurulu bir stilden gerçekten uyumlu bir stil ortaya çıkarmak zor bir yöntem ama gösterişlik ve sadelik arası olan bu stil belirli bir bütçede dekorasyon yapmak isteyenler için denemeye değer.

Ucuz Ev Dekorasyon Ev Becerisi

Ucuz ev dekorasyon için yönelebileceğiniz bir yöntem de internetten alışveriştir. Çoğu zaman dışarıda çok beğendiğimiz dekorların aynısını veya benzerini çok daha ucuza bir siteden de bulabiliyoruz. Ucuz dekorasyonda hoş yontmadan yapılan ağaç figürler, çeşitli hayvan veya insan bibloları bir odaya sempatik bir çekicilik katabiliyor. Bu bibloların renklendirme sayesinde adeta ufak bir sanat eseri gibi yemek masanızın, konsolunuzun veya aynanızın önünde yer alması mümkün. Ucuz dekorasyon için ise yaratıcılığınız varsa ve el işini seviyorsanız eski eşyalarınızı boyayın. Onlara farklı tarz ve şekil vererek kullanmanız veya farklı bir dekor aracı haline getirmeniz mümkün. Bu sayede evinizde hem vintage dekoru tadında bir hava yaratırsınız hem de kendi emeğinizle evinize karakter katmanın tadını çıkarırsınız. Kısacası bütçesi kısıtlı olanlar bile ucuz ev dekorasyon hayran bırakıcı işler ortaya çıkarabilirler.