Günümüzde Demode Sayılan Dekorasyon Fikirleri!

Günümüzde Demode Sayılan Dekorasyon Fikirleri! Şömine Kullanımı! Kullanılan Duvar Rengi veya Duvar Kağıdı! Detaylar İçin...

Hepimizin bildiği gibi dekorasyon birçoğumuzun hayatında ciddi bir yer kaplamaktadır. Yeni dekorasyon fikirlerini takip eder, kendi zevkimize uygun olanlarını evimizde uygularız. Ancak bildiğimiz üzere dekorasyon denildiği zaman akla gelen tek şey modern dekorasyon olmamalıdır. Geleneksel, demode sayılan dekorasyon fikir ve tarzları da vardır. Peki, demode sayılan dekorasyon fikirleri nelerdir diye düşündüğümüz zaman sizlere şu örnekleri verebilirim:

Şömine Kullanımı

Şömine kullanımı, geleneksel bir görünüm için oldukça önemlidir. Eğer günümüzde pek kullanılmayan, ancak eskilerde gördüğümüz dekorasyon tarzlarını seviyorsanız şömine tam da ihtiyacınıza uygundur. Peki, şömineyi dekorasyonumda nasıl kullanabilirim derseniz sizlere; şömine önüne karşılıklı ancak şömineye çapraz bakan iki tekli koltuk koyun diyebilirim.

Oymalı ve Desenli Masa veya Sehpa

Her salonda mutlaka en az bir tane bulunan sehpa, ve vazgeçilmezimiz olan masaların; özellikle ayak kısımlarının oymalı olması geleneksel görüntüde oldukça önemlidir.

Kullanılan Duvar Rengi veya Duvar Kağıdı

Modern olsun olmasın dekorasyonun her alanında karşımıza çıkan duvarların da geleneksel görünümde büyük bir rolü vardır. Mat renkler veya taş görünümlü duvar kağıtları kullanılması istediğimiz geleneksel havayı bizlere verecektir.

Pencere Modelleri

Belki de hiçbirimizin aklına gelmemiştir ama pencereler dekorasyonda sandığımızdan daha büyük bir rol oynamaktadır. Eski model ahşap pencere kullanılması evimizi apayrı bir yer haline getirmemize yardımcı olur.

Tam Olarak Geleneksel Bir Görünüm İçin;

Yukarıda bahsettiğimiz her dekorasyon fikri, istediğimiz geleneksel görünüm için bizlere yardımcı olur. Ancak önemli olan sadece birini kullanmak değil, hepsini birlikte kullanmaktır. Örneğin şömine takımının altına eski, dantelli bir halı; kullandığımız ahşap pencerelerin önüne oymalı sehpa takımımız ile sade koltuklarımızı koymamız; taş görünümlü duvar kağıtlarımızı eskitme kenarlı çerçeveleri olan resim ve fotoğraflarla zenginleştirmemiz artık demode sayılan ama aslında birçok kişinin ayrı bir tutkuyla sevdiği geleneksel görünümü elde etmememizi sağlar.

En Güzel Modeller İle Dekorasyon Fener Çeşitleri!

Dekorasyon fener çeşitleri seçenekleri evleriniz için gerektiğinde kullanabileceğiniz önemli bir aydınlatma ürünü olabilir. Bunun için en doğru alışverişleri yapmanız yolunda sizlere sunulan binlerce çeşit model...

Dekorasyonda Köşe Koltuk Takımları!

Dekorasyonda Köşe Koltuk Takımları! Evinizde modern ve şık bir hava yakalamak istiyorsanız salonunuzdaki oturma alanında köşe koltuk takımı tercih edebilirsiniz. Uygun boyut ve modelde köşe...

Amerikan Mutfak Modelleri!

Mutfak alanınız geniş ise; mutfağınızı değiştirmek ya da bir mutfak yapmak istiyorsanız. Kesinlikle Amerikan Mutfak dekorasyonlarını incelemeniz gerekmektedir. Bir kadının hayalinde yatan mutfak tam olarak böyle...