Günlük Yemek Takımı Modelleri!

Günlük Yemek Takımı Modelleri | Günlük Yemek Takımları Nasıl Seçilmelidir? Seçimlerde Nelere Dikkat Edilmelidir? Detaylar İçin...

Ev dekorasyonu ve bununla beraber evimizin en önemli bölümü olan mutfağın dizaynı özellikle tarzımızı yansıtmak açısından çok önemlidir. Günlük Yemek Takımı Modelleri konusunda günden güne moda ve dekorasyon konusunda daha da bilinçli davranıldığını görüyoruz. Özellikle bayanların en çok vakit geçirdiği mutfaklara itinayla yaklaşması gayet doğal bir durum.

Birbirinden şık modeller arasından rastgele parçalar seçip bir karmaşa yaratmamak için alınan parçaların birbiriyle uyumlu olması gerekiyor. Örneğin; mutfak dekorasyonunuz tarzınızı yansıtmalı, aynı zamanda yemek takımlarınız da bu dekorasyonla uyum içinde olmalıdır. Yani bütün eşya, aksesuar ve takımların uyumlu olması gerekiyor. Her şey birbirini tamamlamalı ki hiçbir detay bizi rahatsız etmesin.

Yemek takımı seçerken de mutfağımızda emanet gibi durmasının önüne geçmeliyiz. Sadeliğe önem veren ve bu stili dekorasyona da yansıtan birinin ultra gösterişli yemek takımlarını kullanması rahatsız edici olur. Ayrıca hem günlük yemek takımı modelleri hem de klasik yemek takımları ayrı ayrı alınmalıdır.

Yemek takımlarının da belli stilleri temsil ettiğini unutmamalıyız. Aldığımız modelleri benimsemek için kendi tarzımızı yansıtmasına özen göstermeliyiz. Eğer hâlâ bir tarz belirleyemediyseniz stil önerilerimize göz atmalısınız.

  • Country Tarzı Yemek Takımları

Son yıllarda country modası aldı başını gidiyor. Bu stilin yansıttığı samimiyete karşı koyamıyor birçok insan. Yemek takımlarında hemen bütün markalar country tarzı günlük yemek takımı modellerini tercih ediyor. country tarzı yemek takımları en çok desen ve motif barındıran modellerdir. Daha da açacak olursak güllü, çiçekli modeller, mütevazi ama şık tasarımlar bu tarzın ürünüdür. Bu nedenle günlük yemek takımı seçerken bu modelleri incelemeyi unutmamalısınız.

Son yılların parlayan yıldızı durumundaki bu tarzın yemek takımları ile daha sıcak sofralar sizin olabilir. Ailenizle daha canlı ve mütevazi aynı zamanda şık sofralarda vakit geçirmek isterseniz kesinlikle tercihiniz country yemek takımları olmalıdır.

Bu stilin nereden geldiğine bakacak olursak kökeni Amerika, İngiltere gibi ülkelere uzanır. Gösteriş amacı yoktur. Sıcak ve samimi köy ortamı yaratmak amaçlanır. Bol bol gül ve çiçek desenleri kullanılır. Genelde yuvarlak biçimli yemek tabakları kullanılır. Bakıldığında rengârenk, cıvıl cıvıl bir ortam yarattığını görürsünüz. Sıcak köy ortamlarından esinlenerek modern ortamlara göre tasarlanan bu ürünler hemen her evde yerini almaktadır.

  • Vintage Tarzı Yemek Takımları

Günlük yemek takımı modelleri klasik yani özel günler için alınan yemek takımlarından bazen kesin çizgilerle ayrılırken bazen de birbirine yakın olabiliyor. vintage tarzı bunun en belirgin örneğidir. Eskiye rağbetin olduğu şu günlerde vintage tarzı yemek takımları da sıkça tercih ediliyor. Bu modeller country tarzı modellere göre daha klasik bir görünüm çizerler. Vintage tarzı yemek takımları daha nostaljik bir bakış açısıyla tasarlanır. Country tarzındaki desen ve güller bu stilde de bulunabilir. Fakat daha nostaljik bir atmosfer karşımıza çıkar. İşlemeler ve desenler geçmişten esinlenerek yapılmıştır. Daha ağır ve klasik bir modeldir. Ancak Vintage günlük yemek takımı modelleride vardır. Yani hem günlük hem de şık sofralar için Vintage modeller tercih edilebilir.

  • Renklerle Kendi Stilinizi Sofralara Yansıtın

Sofralarınızda bilindik yemek takımlarını görmekten çok sıkılmış olabilirsiniz. Dar kalıplarda gelip gitmektense mutfaklarınızda ve sofralarınızda fark yaratmak isteyebilirsiniz. Renklerle ve desenlerle oynayarak mutfağınızı bir ressam gibi yeniden şekillendirebilir ve renklendirebilirsiniz. Bunun için sofra stili konusunda biraz bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Aşağıdaki sofra stillerine göre size özel yemek takımlarıyla sofralarınızı donatabilirsiniz.

  • Bohem Tarz

Bohem tarz ile tabaklarınızı rengârenk kullanabilirsiniz. Bu tarzı yansıtmak için tek renk ve tek düze olmaktan kaçınmanız gerekecek. Renklerin karmaşasıyla yeni bir tarz yaratabilirsiniz. Biraz aykırı gibi dursa da aslında zıt renkleri bir arada kullanmak mutfağınızı canlandırır ve enerji katar. Örneğin; kırmızı ve mavi, sarı gibi renkleri birlikte kullanmakla bohem bir sofra stili oluşturabilirsiniz. Pop- art stiliyle bohem tarzı başarılı bir şekilde birlikte kullanabilirsiniz. Böylelikle farklı bir mutfak ve ilginç bir stil oluşturabilirsiniz.

  • Yazlık Stil

Sofranızda yaz esintilerini kullanarak ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Bunu her mevsim deneyebilirsiniz. Çünkü amaç ferah ve nefes alabileceğiniz duru görünümlü bir sofra oluşturmaktır. Deniz kabuğu motifleri ve sade renkli yemek tabakları ile yazı andıran aksesuarlar kullanabilirsiniz. Açık yeşil ve açık mavi, turkuaz renkleri de bu stili sofranıza yansıtmanızda etkili olacaktır.

  • Feminen Sofralar

Feminen stili sofralarınıza yansıtmak isteyebilirsiniz. Bunun için pembe ve tonları size yardımcı olabilir. Pembe rengini sıkıcı bir görünüm oluşturmadan tarz bir şekilde kullanmak incelik ister. Bunun için sofra düzeni de önemlidir. Kullandığınız tabaklar kadar sofra örtünüz ve diğer yemek tabaklarınız feminen bir stil oluşturmada size yardımcı olacaktır.

  • Sade Motifler

Günlük yemek takımı modelleri söz konusu olduğunda en çok grafik desenleri ve geometrik şekilleri tercih ederiz. Çünkü riski en az olan modellerdir. Oldukça sade oluşu nedeniyle çok sık tercih edilir. Sofraya en kolay uyum sağlayan modellerdir. Genelde beyaz, gri ve siyah renkleri bu modellerde kullanılır. Aynı zamanda genel mutfak dekorasyonuna da kolayca ayak uydururlar.

Grafik desenli günlük yemek takımı modelleri dışında bir de tek renk ya da tamamen beyaz olan yemek takımı modelleri de bulunmaktadır. Tamamen pembe, tamamen mavi renkli tabaklar renkleri sade kullanmayı sevenler içindir. Tamamen beyaz tabaklar ise yine her renkle uyum sağlayan tabak modelleridir. Bunların bir kısmı tamamen dümdüz ve desensiz olup bir kısmı da kendinden desenlidir.

  • Hem Günlük Hem de Klasik Yemek Takımları

Bazı yemek takımları hem günlük hem de klasik olarak kullanılabiliyor. Abartı durmayan fakat oldukça şık duran bu modeller klasik ve günlük diye düşündüğümüzde biraz ortada duruyor. Bu tabakları klasik olarak ve özel günler için kullanmak ya da günlük yemek takımı modelleri arasında kullanmak kişinin kendi seçimidir.

Rölyefli Yemek Takımı Modelleri: Rölyefli modeller hem günlük hem de klasik olarak düşünülebilecek oldukça şık tasarılardır. Kişiye göre her iki durumda kullanılabilir. Ayrıca rölyefli tabakların kenarı yaldızlı olanları zaten klasik yemek takımları arasında tercih edilebiliyor.

Kare Yemek Takımları: Kare biçimindeki yemek takımları oldukça şık duran ve modern stil tabak takımlarıdır. Bu yemek takımları her daim şık durduğu için klasik kullanım için de tercih edilebiliyor. Günlük kullanım için de oldukça uygun olan bu modeller her iki durumda da şıklık yaratıyor. Eğer modern çizgileri seviyorsanız ve sadelikten yana iseniz kare biçimindeki yemek takımlarını tercih etmeniz gerekir. Genelde sade motifler barındıran bu modeller ile doğal bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Günlük yemek takımı modelleri arasında verdiğimiz bu modeller aslında her durumda oldukça şık duran modellerdir. Eğer çok abartı sevmiyor ve sade takımlarla şık olmaya çalışıyorsanız bu modelleri mutlaka incelemelisiniz. Ayrıca günlük takımlar makineye koymak için uygun olduğundan kullanışlıdır da. Bazı tabak ve yemek takımlarının işlemeleri hassas olduğundan çabuk yıpranma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Tabak alırken makinede yıkanma durumunu da göz önünde bulundurmak gerekir

Dekoratif Ayna Modelleri ile Farkını Yarat!

Dekoratif ayna modelleri ile farkını yaratmak istiyorsun sadece ne istediğini bilemen yeter. Evlerinizin en önemli ve odak noktası dekorları aynalardır. Evinizde ayna kullanımını seviyorsanız ayna...

Dekoratif Cam Kapı Modelleri!

Dekorasyonlarınız içerisinde özel bir değişim gerçekleştirmek istiyor ve nereden başlayacağınız konusunda tereddüt yaşıyorsanız gelin buna bir son verelim ve değişimi kapılarınızdan başlatalım. Dekoratif Cam Kapı...

Gömme Banyo Küveti Modelleri!

Gömme Banyo Küveti Modelleri Günün yorgunluğunu üzerimizden attığımız huzura vardığımız banyoların konforu çok önemlidir. Son yıllarda teknoloji ile birlikte gelişim gösteren banyo dekorasyonu içinde yer...