Gizli Oda Gizli Bölme Dekorasyon Fikirleri

Gizli Oda Gizli Bölme Dekorasyon Fikirleri! Ev Dekorasyonunda Gizli Odalar. Detaylar İçin...

Ev Dekorasyonunda Gizli Odalar

Evleri dizayn ederken farklı amaçlara yönelik birçok oda tasarıma dahil edilmektedir. Bunlardan bir çeşidi ise farklı amaçlar gözetmiş olsa da gözlerden uzak ve sadece evde yaşayanların bileceği gizli odalardır. Bu gizli odaların amacı güvenlik, kişisel alanlar veya depolama olsa da gizlilik konusunda aynı önem derecesine sahipler. Geçmişten günümüze kadar gizli odalar ve tüneller ile bezenmiş hikayeler ve örnekler sizin de ilginizi çekiyorsa bu yazımızdaki örnekleri ve fikirleri çok beğeneceksiniz.

Ev dizaynında gizli odalar farklı şekillerde dizayn edilmektedir. Bir dolabın içinden açılan basit bir kapı ile bir oyun odasına, bir kitaplığın arasından çalışma odasına ya da kasaya, duvara yapılan görünmez bir kapı ile büyükler için dizayn edilen bir farklı bir odaya geçiş sağlanabilir. Farklı tasarımlar arasında güvenlik amacı ile dizayn edilen açılıp kapanan tarzda ergonomik merdivenler de bulunuyor.  Gizli odaların en çok bilinen kamuflajı da kitaplıklar diyebiliriz. Bu tasarımlar hem ergonomik hem de pratik özelliklere sahiptir.

Ev dizaynınızda gizli oda yaptırmaya karar verdiyseniz hangi amaçla yaptıracağınıza ve ne beklediğinize karar vererek ona göre bir tasarım planı hazırlamalısınız. Örneğin; minik çocuklar için alt kata açılan bir bölüm  ile kaydıraktan kayarak bir oyun odasına inmek çok eğlenceli ve farklı olacaktır. Yetişkinlerin odasında da gardırop görünümündeki yerlerden bambaşka bir odaya veya gizli bir çalışma odasına geçmeniz bu tasarımlar ile artık mümkündür.

Dekoratif Ayna Modelleri ile Farkını Yarat!

Dekoratif ayna modelleri ile farkını yaratmak istiyorsun sadece ne istediğini bilemen yeter. Evlerinizin en önemli ve odak noktası dekorları aynalardır. Evinizde ayna kullanımını seviyorsanız ayna...

Ev Dekorasyonu İçin Birbirinden Hoş ve Estetik 3 Farklı Ayakkabılık Modeli!

Evlerimizdeki en zorlayıcı depolama çalışmalarının başında ayakkabılar geliyor. Günümüz şartlarında birçoğumuzun sayıca çok fazla ayakkabısı var ve bu ayakkabıları uygun bir biçimde depolamak her zaman kolay olmuyor.

Zebra Perde Modelleri ile Daha Modern Salonlar!

Zebra perde modelleri son zamanlarda çok yönlü bir alternatif olarak evlerimizi süslemeye devam ediyor. Eskiden daha çok ofis ve iş yeri perdesi olarak görmeye alıştığımız...