Gergi Tavan Modelleri Neden Tercih Edilmeli?

Gergi tavan modelleri denince akla özellikle son zamanlarda tasarlanan harika modeller gelir. Gergi tavan sistemleri alüminyum profillerin ısıtılması ve özel formlar haline getirilmesi esasına dayanır. Bu sistemlerde kullanılan alüminyum profillerin dokuları ve renkleri birbirinden farklı olabilir.

Gergi tavan modelleri denince akla özellikle son zamanlarda tasarlanan harika modeller gelir. Gergi tavan sistemleri alüminyum profillerin ısıtılması ve özel formlar haline getirilmesi esasına dayanır. Bu sistemlerde kullanılan alüminyum profillerin dokuları ve renkleri birbirinden farklı olabilir.

Farklı dokularda profillerin kullanılması gergi tavan modelleri için çeşitlilik sağlarken; düz ve yuvarlak gibi farklı tavan şekillerine uyum sağlar. Gergi tavan sistemleri ayrıca kubbe benzeri yerlere uygulanmaya da elverişlidir. Ancak bu sistemlerin tek kullanım alanı tavanlar değildir. Dekorkolik ziyaretçileri için kaliteli dekorasyon içeriği prensibinden ödün vermeden çalışmalarına devam ederken, 2020 sezon trendleri hakkında da bilgi sunmaktadır.

Gergi Tavan Modelleri Avantajları

Gergi tavan modelleri sadece mekanların tavan bölümlerinde kullanılmaz. Duvar dekorasyonunda da yer bulan bu sistemler ayrıca dekorasyon ögesi olarak da mekanların çeşitli bölümlerinde yer bulur. Sudan ve nemden etkilenmiyor olmaları kullanım alanlarının çeşitlenmesini sağlar. Gergi tavan modellerinin tercih edilmesinin diğer nedenleri temizlenebilir olmaları, boya ve bakım yapılmasına gerek olmaması, hijyenik, esnek olmalarıdır. Deforme olma ihtimali çok düşüktür. Ankastre armatürlerinin montajına uygun olan gergi tavan modelleri ışık kaynağı olarak da dekorasyonda yer alır. Arkadan ışık verilmek suretiyle bu ürünlerden ışık kaynağı olarak yararlanılabilir. Bu modellerin üzerine resim baskıları yapılabilir ve uygun malzemelerle boyandığında pano haline de getirilebilir.

Gergi Tavan Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Gergi tavan modelleri dayanıklı ve esnek olmalarından dolayı birçok yerde kullanılır. Ağırlığa dayanıklı olan bu dekorasyon malzemeleri evlerde tavan, duvar ve dekorasyon amacıyla kullanılmasının yanı sıra mağazalarda, otellerin ve hastanelerin lobilerinde, sanat galerilerinde, restoranlarda, hamam ve saunalarda, düğün ve davet salonlarında, sinema salonlarında da sıklıkla tercih edilir. Gergi tavan modelleri arasından hangi modelin seçilmesi gerektiği konusunda karar veremeyenler için Dekorkolik tarafından yapılan araştırmalarla üretilen içerikleri inceleyebilirsiniz.

3D Gergi Tavan Modelleri

Evinizde havalı ve iç rahatlatıcı bir görüntü elde etmek için isterseniz salonunuzda, isterseniz yatak odanızda, isterseniz de evinizin hol-antresinde 3 boyutlu tasarımlarıyla göz kamaştıran gergi tavan seçeneklerinden tercih edebilirsiniz. Evinizin havasını baştan sona değiştirecek olan salon gergi tavan modelleri, apartman girişi gergi tavan modelleri ve koridor gergi tavan modelleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Nefes Kesen Salon Asma Tavan Tasarımları

Salon asma tavan modelleri, en güzel salon asma tavan tasarımları, salonlar için alçıpan asma tavan uygulamaları ve salon asma tavan uygulama örneklerini bu sayfamızda...

Huzurlu Bir Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir!

Yatak odalarının huzur verecek, yorucu bir günün sonrasında dinlenebilecek ortamlar olarak hazırlanması gerekir. Huzurlu ortamları herkes tercih eder. Özellikle yatak odaları, huzur verecek şekilde dekore edilmelidir. Evin...

Türk Firmadan Huzur Dolu, Modern Bir Aile Evi: Konsept Konut Projeleri!

Sitemizin bugünkü konuğu ülkemizden bir iç mimarlık firması olan Hebart'ın komple dekorasyonunu gerçekleştirdiği, Sinpaş Lagün evlerinde bir villa.