Gardrobunuzu Düzenleyin, Alışverişten Kurtulun!

Gardrobunuzu Düzenleyin, Alışverişten Kurtulun! Kıyafetlerimizi Mevsime Uygun Olarak Yerleştirmeliyiz! Detaylar İçin...

Giyecek hiçbir şeyim yok cümlesini özellikle kadınların ağzından sık sık duyuyoruz. Fakat çoğu zaman kıyafetimiz olmadığından değil, neyin nerede olduğunu bilmediğimizden giyecek bir şey bulamıyoruz. Bu sorunun önüne geçebilmek için kıyafetlerimizi mevsime uygun olarak yerleştirmemiz gerekiyor. Dolap dağınıklığını giderdiğimizde muhtemelen kıyafetleri bulmamız kolaylaşacak, alışveriş derdine son vermiş olacağız. Özellikle dar gardıroplar için yaz aylarında kışlıkları kaldırmak, kışın ise yazlıkları kaldırmak zorunlu hale geliyor. Bayan giyim için vazgeçilmez olan aksesuarlar da yazlık ve kışlık olarak ayrılabilir. Peki, gardıroplarımızı nasıl düzenli tutabiliriz? Bunun için birkaç pratik ipucu yazımızın devamında.

  • İlk olarak giymeyeceğiniz yani mevsime uygun olmayan kıyafetler ile giyeceğiniz kıyafetleri ayırmakla işe başlayabilirsiniz. Bu ayrımı yaparken yıpranmış veya artık giymekten sıkıldığınız kıyafetlerinizi de bir kenara ayırın.
  • Diğer aşamada sık kullandığınız kıyafetleri ve aksesuarları belirleyin. Sık sık kullandığınız giysileri dolabınızda en kolay ulaşabildiğiniz yere yerleştirmelisiniz. Kullanım sıklığı diğerlerine göre daha az olan parçaları ise dolabınızın en üst yerlerine yerleştirin.
  • Kaldıracağınız kıyafetleri de düzenli bir şekilde kaldırmaya özen gösterin. Poşetlere doldurmak yerine içerisinde daha düzenli duracak olan hurçlara yerleştirebilirsiniz. Onları tekrar çıkarttığınızda yerleştirmeniz çok daha kolay olacak.
  • Kaldıracağınız kıyafetlerin daha az yer kaplaması için vakumlu poşetler kullanabilirsiniz. Özellikle kışlık kazak, mont, atkı, şapka gibi yer kaplayan yünlü giysilerin saklanması çok daha kolay oluyor.
  • Erkek giyim içerisinde de bulunan ayakkabılarınızı, kemerlerinizi vb. aksesuarlarınızı şeffaf kutulara koyarak gardırobunuza yerleştirebilirsiniz. Bu sayede hem daha düzenli görünecek hem de aradığınızı bulmanız kolaylaşacaktır.
  • Çantalar, kazaklarınızı, yeleklerinizi saklamak için kapı ve dolap arkası askılardan yararlanabilirsiniz. Askı kullanmak size yer tasarrufu konusunda büyük yarar sağlayacaktır.
  • Özellikle kışlık kıyafetlerinizi katlarken minimum yer kaplayacak şekilde katlayabilirsiniz. Kıyafetlerin düzgün ve kullanışlı şekilde katlanması, düzenli bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır.

Sofralarda Rengarenk Tabaklar ve Bardaklar!

Sofralar aile bireylerini ve misafirleri bir araya getiren ve en güzel sohbetlerin yaşandığı yerler. Özenle hazırlanan sofralarınızı biraz renklendirmek isterseniz, sofralarda rengarenk tabaklar ve...

Salon Dekorasyon Fikirleri!

Salon Dekorasyon Fikirleri! Salon bir evin en çok vakit geçirilen bölümüdür. Oturduğunuz, yemek yediğiniz, kitap okuduğunuz, televizyon seyrettiğiniz, ailenizle vakit geçirdiğiniz hatta gelen misafirlerinizi ağırladığınız...

Gömme Banyo Küveti Modelleri!

Gömme Banyo Küveti Modelleri Günün yorgunluğunu üzerimizden attığımız huzura vardığımız banyoların konforu çok önemlidir. Son yıllarda teknoloji ile birlikte gelişim gösteren banyo dekorasyonu içinde yer...