Gardrobunuzu Düzenleyin, Alışverişten Kurtulun!

Gardrobunuzu Düzenleyin, Alışverişten Kurtulun! Kıyafetlerimizi Mevsime Uygun Olarak Yerleştirmeliyiz! Detaylar İçin...

Giyecek hiçbir şeyim yok cümlesini özellikle kadınların ağzından sık sık duyuyoruz. Fakat çoğu zaman kıyafetimiz olmadığından değil, neyin nerede olduğunu bilmediğimizden giyecek bir şey bulamıyoruz. Bu sorunun önüne geçebilmek için kıyafetlerimizi mevsime uygun olarak yerleştirmemiz gerekiyor. Dolap dağınıklığını giderdiğimizde muhtemelen kıyafetleri bulmamız kolaylaşacak, alışveriş derdine son vermiş olacağız. Özellikle dar gardıroplar için yaz aylarında kışlıkları kaldırmak, kışın ise yazlıkları kaldırmak zorunlu hale geliyor. Bayan giyim için vazgeçilmez olan aksesuarlar da yazlık ve kışlık olarak ayrılabilir. Peki, gardıroplarımızı nasıl düzenli tutabiliriz? Bunun için birkaç pratik ipucu yazımızın devamında.

  • İlk olarak giymeyeceğiniz yani mevsime uygun olmayan kıyafetler ile giyeceğiniz kıyafetleri ayırmakla işe başlayabilirsiniz. Bu ayrımı yaparken yıpranmış veya artık giymekten sıkıldığınız kıyafetlerinizi de bir kenara ayırın.
  • Diğer aşamada sık kullandığınız kıyafetleri ve aksesuarları belirleyin. Sık sık kullandığınız giysileri dolabınızda en kolay ulaşabildiğiniz yere yerleştirmelisiniz. Kullanım sıklığı diğerlerine göre daha az olan parçaları ise dolabınızın en üst yerlerine yerleştirin.
  • Kaldıracağınız kıyafetleri de düzenli bir şekilde kaldırmaya özen gösterin. Poşetlere doldurmak yerine içerisinde daha düzenli duracak olan hurçlara yerleştirebilirsiniz. Onları tekrar çıkarttığınızda yerleştirmeniz çok daha kolay olacak.
  • Kaldıracağınız kıyafetlerin daha az yer kaplaması için vakumlu poşetler kullanabilirsiniz. Özellikle kışlık kazak, mont, atkı, şapka gibi yer kaplayan yünlü giysilerin saklanması çok daha kolay oluyor.
  • Erkek giyim içerisinde de bulunan ayakkabılarınızı, kemerlerinizi vb. aksesuarlarınızı şeffaf kutulara koyarak gardırobunuza yerleştirebilirsiniz. Bu sayede hem daha düzenli görünecek hem de aradığınızı bulmanız kolaylaşacaktır.
  • Çantalar, kazaklarınızı, yeleklerinizi saklamak için kapı ve dolap arkası askılardan yararlanabilirsiniz. Askı kullanmak size yer tasarrufu konusunda büyük yarar sağlayacaktır.
  • Özellikle kışlık kıyafetlerinizi katlarken minimum yer kaplayacak şekilde katlayabilirsiniz. Kıyafetlerin düzgün ve kullanışlı şekilde katlanması, düzenli bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır.
Önceki İçerikAntika Mobilya!
Sonraki İçerikEv Dekorasyonunda Vintage Tarzı!

Salon Duvar Kağıdı Modellerinin En Güzelleri

Salonlar için duvar kağıdı modelleri, en güzel salon duvar kağıdı desenleri, ithal salon duvar kağıdı modelleri ve desenlerini bu sayfamızda sizler için inceliyoruz. Salon Duvar...

EKO Halı Tasarımları Sizlerle!

Eko'nun özel tasarım halılarını şöyle bir yakından görmeye ne dersiniz? Hem tarzları hem de tasarımlarıyla fazlasıyla ilgi çekici olan bu halılar dekorasyonlarınıza çok şey...

Koçtaş’ın Yeni Nesil Duvar Sticker Modelleri!

Koçtaş'ın yeni dönem için satışa sunduğu yeni duvar sticker modelleri ayaklarınıza kadar geldiler. Koçtaş bünyesi altında yer alan farklı firmalara ait en nitelikli ve şık...