Ev Dekorasyonunda Aksesuar Olarak: Sepet

Evde sepet kullanımında en çok tercih edilen yerlerden biri banyodur. Kirli çamaşırlar konulmakta, havlular saklanmakta, daha küçük boyutlardaki sepetlerin içleri ise kokulu sabunlarla doldurulmaktadır.

Evde sepet kullanımı hem görüntü hem kullanışlı olma açısından oldukça tercih edilen bir dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır. Salon, çocuk odası, yatak odası, banyo ve mutfakta sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzün moda uğraşlarından olan kendin yap fikirleriyle oldukça rağbet gören sepetler evde çok büyük değişiklikler yaratmasa da bakıldığında yeni bir şeyleri görmenin verdiği mutluluğu tattırmaktadır.

Ev Dekorasyonunda Aksesuar Olarak: Sepet

Sepet kullanımında en çok tercih edilen yerlerden biri banyodur. Kirli çamaşırlar konulmakta, havlular saklanmakta, daha küçük boyutlardaki sepetlerin içleri ise kokulu sabunlarla doldurulmaktadır. Hasır sepetler duvara monte edilerek hem kullanım alanı açılmış hem de banyoya yeni bir düzen getirilmiş olmaktadır. Kullanım kolaylığı açısından banyolar için tamamlayıcı niteliktedir.

Depolama Alanı Olarak Sepet

Yine çokça kullanılan alanlardan birisi de çocuk odasıdır. Yerlerdeki oyuncakların en kolay depolandığı üründür sepetler. Ayaklara batan küçük Legolar, kırılabilecek minik arabalar kategorilere ayrılarak toparlanabileceği gibi çocukların görev bilinci ve gelişimine de katkısı büyük olacaktır. Mutfakta da yaygın olarak hasır sepetlerin kullanıldığı görülmektedir. El havlularını saklamak için dekoratif bir yöntem olmakla beraber büyük sepetlerin içine patates ve soğan gibi sebzeler de koyulabilmektedir. İçlerine konulan temizlik malzemeleri ile mükemmel düzene sahip olunacak sepetler de tercih sebepleri arasındadır.

Yatak odasında ise ojeleri, makyaj malzemelerini depolamak için kullanılabilecek çok şık sepetler mevcuttur. Yatak odası takımına uygun renklerde ve modellerde olan sepetlerle ev dekorasyonu tamamlanabilir ve bu sayede kullanışlı ürünlere de sahip olunabilir.

Dekorasyon Aksesuarı Olarak ‘Sepet’

Salonda ise sepetler kabloları, CDleri saklamak için ideal çözümdür. Evde yapılan ya da mağazalarda satılan çok şık ve kullanışlı sepetler bulunmaktadır. Örneğin, sürekli kokulu mum kullanan, elinin altında olması ama evin dağınık olmasını istemeyenlerin başvurduğu ürünlerdir. Kumandaların ya da bardak altlıklarının dağınık görünmesinden hoşlanmayanlar salonda sepet kullanma fikrine sıcak bakabilirler. Kitaplığın bir köşesine konulabilecek minik bir sepetin içinde sürekli kullanılan ayraçların bulunması hem kullanışlı hem de dekoratif bir yöntemdir.

“Kendin Yap” Yöntemiyle Hazırlanacak Sepetler

Son zamanların en tercih edilen sepetleri geri dönüşüm yoluyla yapılanlardır. Boş karton kutuların etrafını kalın saman ipleriyle kaplayıp içine kullanılmayan bir örtü serilip dışına doğru kıvrılarak yapılmaktadır. Aynı yöntemle büyük yoğurt kapları ve kullanılmayan kovalar da sepet haline getirilmektedir. Kâğıt ve tutkal yardımıyla yapılan, kalın iplerden örülerek yapılan sepetler de oldukça tercih edilmektedir. Kullanılmayan danteller yine tutkal yardımıyla şekil verilerek takı ve tokaların saklanacağı küçük sepetler haline getirilmektedir. Evde yapabilecek sepetler maliyetinin düşük olması açısından en çok tercih edilen dekorasyon yöntemidir. Hem kullanışlı hem şık görüntüsü ise bir başka tercih sebebidir.

Filli Boya Açık Şampanya Rengi ile Dekorasyon Örnekleri!

Filli Boya Açık Şampanya Rengi– Ev dekorasyonunda iç cephe duvarlarında en çok kullanılan renklerden biri şüphesiz şampanya rengidir. Bu renk duvar rengi olarak kullanılmasının yanında...

Bebek Odası Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Bebek odaları, bir evde en eğlenceli bir şekilde dekore edilebilen odalardan biri olurken, aynı zamanda en çok dikkat edilen odalarında başında gelir.

En Güzel Ev Aksesuarı Modelleri!

Ev dekorasyon aksesuar modelleri – Ev dekorasyonlarının önemli parçalarından bir tanesi hiç kuşku yok ki aksesuarlardır. Hazırlanan temel dekorasyonlar içerisinde bütünlük sağlayabilme aşamasında önemli yardımlar...