Ev Dekorasyonu ‘Kendin Yap’ Mottosunda Olanlar İçin Pratik Tarifler!

Ev Dekorasyonu İçin ‘Kendin Yap’ Mottosunda Olanlar İçin Pratik Tarifler! Detaylar...

Evin görünümünü ve havasını değiştirecek dekorasyon fikirleri. Hazırlanan bu basit dekorasyon fikirleri ile evin dekorasyonunu değiştirebilirsiniz.

Kokulu Mum Dekorasyonu

Rafta, masa üstünde, mutfak dolabında kullanılabilecek şık bir mum kokulu mum ev ortamında kullanılan malzemeler ile yapılabilir. Hazırlanan bu dekorasyonu gündüz güneş ışığında konularak gece ise mum yakılarak kokusunu odaya vermesi sağlanabilir.

Kullanılması Gereken Malzemeler

Mum, karbonat, çilek, portakal veya istenilen kokuda yağ, kullanılacak mumun ebatından biraz daha büyük kapağında 4-5 adet delil olan cam kavanoz.

Kullanılan kavanoz tamamen kuru olmalı nemli olmamalıdır bu durum kavanozun içindeki kokunun yayılmasını engelleyebilir. Öncelikle kavanozun içine karbonat boşaltılır ve üstüne kokulu yağdan az bir miktar dökülür. Ve bir kaşık yardımıyla iyice karıştırılır. Kavanozun içine mum koyulur ve yakılır. Delik açılmış kavanozun kapağı ile kapatılır. Dilenirse cam boyası ile kavanozun dışı boyanabilir.

Deniz Taşları Rüzgar Çanı Dekorasyon Fikri

Rüzgara karşı sallanan ve kabukların birbiri ile çarpması sonucu ses çıkaran dekoratif bir rüzgar çanı.

Rüzgâr Çanı için Gerekli Malzemeleri

5 adet eşit uzunlukta ince ip, 18 cm uzunluğunda üzerinde 5 adet delik bulunan çıta, Çeşit çeşit denizden toplanmış bir miktar yaklaşık 100 adet deniz kabuğu her kabuktan en az beş tane toplamak yapılan çanın estetik görünmesini sağlar

Her ip sırasıyla çıta üzerindeki deliklere koyularak bağlanır. Ve sırası ile aynı şekilde olan deniz kabukları aynı sıraya gelecek şekilde yaklaşık 0,5 ila bir santim ara bırakılarak ve her koyulan kabuk sonrası ipe bir adet düğüm atılarak dizilen kabukların kayması engellenir. Hazırlanmasından sora bu dekoratif rüzgâr çanı rüzgâr alan yere asılarak çıkardığı ses dinlenebilir.

Dekoratif Ayna

Dekoratif ayna evin bir köşesinde duran köseleri plastik olan aynalar evde basit dekore edilerek daha estetik bir görünüm kazanabilir. Dekoratif ayna yapmak için evde bulunan malzemeler ve doğada bulunan taş küçük be düz olan dallar kullanılabilir.

Dekoratif Ayna için Gerekli Malzemeler

Kare ayna ve bu aynanın, silikon, bir aynadan büyük adet 1,5 mm kalınlığında kontrplak, dışını süslemek amaçlı kozalak, farklı renk taş, deniz kabuğu veya ağaç dalları.

Kontrplak istenilen renge boyanır. Ve ayna silikon yardımıyla kontrplak tahta üzerine yapıştırılır. Ve çevresine taşlar veya diğer malzemeler sıra ile dizilerek silikon yardımıyla hazırlanan aynaya estetik bir görünüm kazandırılabilir. İstendiği durumlarda malzemelerde farklı renklere boyanabilir veya kontrplak üzerine malzeme koymak yerine yağlı boya ile resim çizilebilir.

Turkuaz Renkli Mutfak Modellerini Görmelisiniz

Turkuaz renkli mutfak dekorasyonu ve dekorasyona ait görseller örnekleri konumuzda bulabilirsiniz. Turkuaz Renkli Mutfak Modellerini Görmelisiniz! Turkuaz Renkli Mutfak Modelleri - Merhaba odafikirleri.com takipçileri. Turkuaz renginin hakimiyetinde hazırlanan...

Her Eve Uygun Dekoratif Tablolar Vardır! Sizinki Nasıl?

Dekoratif tablolar ev dekorasyonu konusunda belki de en eski sayılabilecek dekorasyon objelerinden biridir ve günümüzde hala kullanılmaktadır. Bazen sadece bir tablo ile evinizin bütünlüğünü oluşturduğunuzu...

En Güzel Beyaz Mutfak Dolapları!

En Güzel Beyaz Mutfak Dolapları! Yazın gelmesini fırsat bilenler evlerinde değişiklik yapma isteklerini hayata geçiriyor. Evin en çok tadilat gerektiren alanları ise banyo ve mutfak...