Erkek Çocuk Odası Nevresim Takımı Modelleri

Erkek çocuk odası nevresim takımı modelleri içerisinde oğlunuzun çok beğeneceği her oda konseptine uygun olabilecek faklı markalarda birçok seçenek bulunmaktadır. Nevresim takımınızı seçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bunların başında sadece çocuklar için değil kendiniz içinde nevresim seçerken ilk olarak kumaş türüne dikkat etmeniz gerekmektedir. İlk olarak sağlıklı kumaş türlerinden ve dayanıklı olması çok önemlidir. sık dokunan kumaşların daha dayanıklı olması ve yumuşaklık özelliği nedeni ile tercih edebileceğiniz bir kumaş yapısıdır. Kumaşın nemi kolay hapseden özelliğinin olması ve yazın terletmemesi ise son derece önemlidir.

Nefes alabilen kumaşlar gece boyunca oluşabilecek terleme nedeniyle kokuyu engelleyecek çocuklarınızın rahat uyumasını sağlayacaktır. Bir diğer önemli hatta en önemli konuş ise boya maddeleridir. Çocuk nevresim takımlarında kullanılan boyaların doğal olması zararlı maddeler içermemesi çocukların sağlıkları açısından son derece önemlidir. Bu nedenle erkek çocuk odası nevresim takımı modellerinizi seçerken bilmediğiniz güvenmediğiniz yerlerden ve markalardan alışveriş yapmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Nevresim Takımı ve Oda Konsepti İlişkisi

Dekorasyonda en önemli konu parçaların birbiri ile uyumudur. Çocuk odası dekorasyonunda her parçanın birbiri ile uyumlu olması belirlediğiniz konsepti yansıtıyor olması son derece önemli bir konudur. Hele ki çocukların hayal dünyasını ve her şey anlamlandırma çabalarını da düşünürsek odada konsepte zıt olacak bir parçasının olması çocuğunuzun kafasının karışmasına neden olabilecektir. Bu nedenle son derece dikkat edilmesi gereken bir konusudur özellikle çocuk odası dekorasyonu. Oda konseptinizi tamamladıktan odanızı hazırladıktan sonra en son aşama erkek çocuk odası nevresim takımı modelleri içerisinde odaya en uygun olanı bulmaktır. Birçok markada erkek çocuklar için sunulan birbirinden farklı desende oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Oğlunuza deniz içerikli bir oda hazırladıysanız ve balık motifleri odada söz konusu ise deniz desenli nevresim takımı ile konsepti tamamlayabilirsiniz.

Birbirinden farklı hayvanların bulunduğu hayvanat bahçesini andıran bir oda için sade yeşil renkte nevresim takımı seçebileceğiniz gibi tek bir hayvan figürünün bulunduğu bir nevresim modeli de seçebilirsiniz. Uçak motifli gökyüzü desenli bir oda için bulut desenli bir takım seçebilecekken gemi modellerinin bulunduğu denizci konseptli odanız için üzerinde çapa resmi olan bir nevresim takımını seçerek odanızda kullanabilirsiniz. Böylelikle seçimlerinizde odada bütünlük sağlamış olacaksınız. Çocuk odasında birbirinden farklı desenler ve renkler oldukça fazla ise nevresim takımı seçiminizi sadelikten yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Çok fazla hareket renk ve desen çocuğunuzun dikkatini dağıtacak ve gözü yoracaktır. Bu nedenle odada çok hareket var ise nevresim daha sade ve düz; oda biraz daha sade kalıyorsa nevresim takımında desen olması gerekmektedir. bu şekilde oda içerisinde bütünlüğü sağlayarak konseptinizi tamamlamış olabilirsiniz.