Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır!

Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır! Duvar Kağıdı Döşenirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Vardır! Detaylar İçin...

Evlerimizde duvarların süsü, dekorasyonun temeli olan kağıtlar ve boyalar çok çeşitli ve pek çok amaca yönelik olarak üretilmektedir. Duvar kağıdı döşenirken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kağıtlar çeşitlidir. Renk ve desende olduğu kadar uygulamada da çeşitlilik görülür. Kağıtlar duvara tutkal yardımı ile yapıştırılır. Kağıdın özelliğine göre bazısında tutkal duvara uygulanarak kağıt üzerine yapıştırılır.

Bazı tip kağıtlarda ise tutkal kağıda uygulanır ve duvara yapıştırılır. Tutkallarda kendi aralarında ikiye ayrılır. Toz tutkal ve sıvı tutkal. Toz tutkal suyla eritilmektedir. İkisi de bu uygulamada kullanılabilir. Kağıdı satın alırken nasıl uygulandığını sormak önemli bir detaydır. Kağıtlar rulolar halinde satılmaktadır. Kağıt uygulanmadan önce rulo açılır ve duvarın yükseklik ölçüsüne göre kesilir.

Kağıdın cinsine göre tutkal bir rulo ile kağıda sürülür veya yine bir rulo ile duvara sürülür. Duvarda kenar kısımlar fırça yardımı ile tekrar tutkallanır. Duvara yapıştırılma aşamasında ise terazi yardımı gerekir. Ancak terazi yoksa bir arkadaşımızdan yardım isteyebiliriz. Bu kişi karşıdan biz kağıdı yapıştırırken eğri olmaması için bizi yönlendirebilir.

Kağıt tavan birleşiminden itibaren yapıştırılmaya başlanır ve rulo açılarak aşağı doğru indirilerek yapıştırmaya devam edilir. Bir mala ile kağıt hava boşlukları kalmayacak biçimde iyice düzeltilir. Biti noktaları ile maket bıçağı ile kesilerek fazlası alınır. Mekanda ışık alan yerler ve pencere kenarları öncelikli olarak döşenmesi gereken kısımlardır.

Önceki İçerikBalkon ve Teras!

Mutfaklara Farklı Dokunuşlar Kazandırın

Mutfağınızda yapacağınız ufak dokunuşlar ile ortama renkli ve enerjik bir hava katmaya ne dersiniz? Askıdan Havlu Peçetelik Havlu peçete ve folyolarınızı farklı bir şekilde muhafaza etmek...

5 Ayda İnşa Edilebilen Loft Daireler İçin Mükemmel Bir Örnek

Bir ev inşa etmeye karar verdiğimizde gözümüzün önüne beton ve tuğlalardan oluşan geleneksel bir yapı canlanıyor. Oysa günümüzde iyi, ucuz ve çok daha kısa sürede tamamlanan yapı alternatifleri mevcut.

Farklı Salon Halısı Modelleri Evinize Şıklık Katın!

Ev dekorasyonunun önemli parçalarından biri de salon halısı modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Dekorasyonu tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Seçtiğiniz halı modeli ile salon şıklığını doğrudan etkilemiş...