Düdüklü Tencere Modelleri!

Düdüklü Tencere Modelleri | Paslanmaz Çelik Düdüklü Tencereler | Düdüklü Tencere Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler! Detaylar İçin...

Düdüklü tencere modelleri de diğer tencere modelleri kadar ilgi görüyor. Hanımların mutfaktaki yardımcısı olan düdüklü tencereler gelişen teknolojiye de ayak uyduruyor. Kimisi saatli, ayarlı olan bu tencereler çeşitli model ve ebatlarla hızlı pişirmenin aranan ürünleri oluyor. Elbette mutfaklarımızda normal tencerelerle her işimizi görebiliyoruz. Fakat düdüklü tencereler aniden misafir geldiğinde, beklenmedik konuklarımız olduğunda hemen imdadımıza yetişiyor. Sadece bu kadar da değil düdüklü tencerenin mutfaklarımızdaki görevi. Bazı yemekler ocakta saatlerce kalmasına rağmen bir türlü pişmiyor. Hem vaktimizi hem de maddiyatımızı alıyor. Bu nedenle düdüklü tencere çok ekonomik bir ürün olduğundan hanımlar bu ürünün mutfaklarında mutlaka bulunmasını istiyor.

Eskiden sadece hızlı pişirmesi ile ünlü olan bu düdüklü tencere modelleri şimdi de kendi zaman ayarını yapması bakamından da öne çıkıyor. İçine koyduğunuz malzemenin pişme süresini kendi ayarlayan düdüklü tencere modelleri var. Böyle olunca da bu denli teknolojik ve işleri kolaylaştıran bu ürüne herkes sahip olmak istiyor.

Düdüklü Tencere Setleri

Düdüklü tencere deyince tek tip ve tek model aklımıza gelir genelde. Oysa teknoloji harikası o kadar değişik model var ki bazen seçim yapmakta zorlanıyoruz. Aslında birkaç seçenek ve özellik var. İşlev bakımından hangisi işimize daha çok yarayacaksa onu almamız yeterli. Ancak işin içine markalar ve markaların rekabeti girince bazen seçim konusunda zorlanıyoruz.

  • Paslanmaz Çelik Düdüklü Tencereler:

Düdüklü tencere alırken kalitesine ve malzemesine çok dikkat etmek gerekiyor. Ancak zaten genelde çelik olarak karşımıza çıkan bu tencere modelleri sağlıklı modellerdir. Çelik mutfak eşyalarında en sağlıklı diye bilinen bir malzemedir. Paslanmaz çelikten üretilen düdüklü tencereleri ister tekli isterse de ikili olarak satın alabilirsiniz. Bunların bazılarının çeşitli ebatları bir arada satılıyor. Örnek verecek olursak iki düdüklü tencereden biri 4 litre alıyor diğeri ise 7 litrelik tasarlanıyor. Genelde düdüklü tencere hazneleri bu ebatlarda tasarlanıyor ve üretiliyor.

  • Basınç ve Zaman Ayarlı Düdüklü Tencereler:

Klasik düdüklü tencere modelleri formatından çıkıp yeni ürünlere göz gezdirebilirsiniz. Bu yeni ürünler içinde zaman ayarlayıcı ve basınç ayarlayıcı özellikte olan düdüklü tencere modelleri yemeklerinizin daha kaliteli pişmesini sağlıyor. Bu ürünler içine koyduğunuz malzeme ya da yemeğin pişme süresini kendi ayarlıyor. Ayrıca basınç ayarı da yapılabiliyor. Zaten yüksek basınç özelliği olan düdüklü tencereler ile yemekleriniz daha hızlı pişiyor. Buna bir de basınç ayarı özelliği eklenince daha kaliteli ve lezzetli yemeklerin pişmesini sağlıyor. Bu nedenle diğer klasik düdüklü tencerelere oranla işiniz bu yeni tencereler ile daha da kolaylaşıyor. Düdüklü tencerelerde sağlanan diğer bir kolaylık da kapak özelliği. Yeni sistem kapaklar artık daha kolay açılıp kapanabiliyor.

Düdüklü Tencere Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu ürünler dikkatli kullanılırsa sağlıklı ürünlerdir. Çünkü hızlı pişirmeye sebep olan özellik yüksek buhar basıncının olmasıdır. Zaten buharla pişen yiyeceklerin daha sağlıklı olduğunu biliyoruz. Yiyeceklerin vitaminlerini mümkün mertebe koruyor ve daha lezzetli olmasını sağlıyor. Ancak düdüklü tencere modelleri rastgele alınmamalıdır. Tencerenin malzemesi ve kalitesi araştırılmalı ve buna göre satın alınmalıdır. CE belgesi bulunan ürünler tercih edilirse bu ürün standartlara uygun bir ürün olarak algılanır.

Ayrıca bazı düdüklü tencereler klasik sadece hızlı pişirme özelliğine sahipken bazıları daha fazla özellik barındırır. Kimisinin basınç değeri ayarlama özelliği var, kiminin dijital saat özelliği var. Bütün bu özellikler sizin için ne kadar önemliyse ona göre bir ürün tercih edebilirsiniz. Ayrıca düdüklü tencerelerin açma kapama kısmı da biraz zordur. Bunun için yeni ürünlerde daha kolay açılıp kapanabilen kapaklar tasarlanmış. Eğer siz de bu konuda zorluk çekiyorsanız bu ürünleri listenize ekleyebilirsiniz.

  • Buhar Sepeti:

Yeni model düdüklü tencerelerin bir diğer özelliği de buhar sepetinin bulunmasıdır. Aslında hepsinde bu özellik bulunmuyor. Daha sağlıklı pişirmeler için bu özelliğe dikkat edilmelidir. Bu düdüklü tencerelerin içindeki hava buhar sepetinde kalıyor. Yani yiyeceklere uğramayıp buhar sepetinin içinde dolaştığından sağlık açısından bir sakınca doğurmuyor.

Görüldüğü gibi düdüklü tencereler genelde klasik ve yeni nesil diye ikiye ayrılıyor. Bu tencereler standartlara uygun üretildiği taktirde bütçenize en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz. Fakat en önemli faktör kalitedir. Kullanışlılık ve kaliteden ödün vermeden bir seçim yapmanızı öneririz.

Moda Renkli Perde Modelleri Tasarımları!

Evlerinizin değişilmez ve eksikliği hiçbir şekilde kabul edilemeyen ürünlerinden olan perdelerin, rengarenk tasarımlarıyla fark yaratan en değerli alternatiflerini görmeye hazır mısınız? Klasik perdelere nazaran...

Kapı-Pencere Nasıl Boyanır!

Kapı ve pencerelerde uygulanan boya genellikle yağlı boyadır. Gerçi günümüzde sıklıkla pimapen kullanıldığı için boya gerektirmez ancak ahşap çerçeve tercih edenler için boyası ve...

Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Yerler!

Ev alıyorsunuz ve evin neresine nasıl bakacağınızı bilmiyorsunuz?  O zaman doğru adrestesiniz… İlk başta evin konumuna bakın merkezi görmesi ve merkeze yakın olması sizin için...