Doğanın insana verdiği hediyelerden biri de deri tablo modelleridir. Diğer dekoratif tablo modellerinden farklı olarak el yapımı ve deri ürünle imal ediliyor. Hem deri olması hem de el yapımı olması bu tabloların değerini daha da arttırıyor. Bunca yenilik ve moda akımı içinde kaybolmayan ve her zaman kendine has bir yer edinen doğa ve doğallık deri tablolarda da karşımıza çıkıyor.

Modern hayatın içinde mecburi bir istikamette olabilirsiniz. Bu hayatın şartları gereği doğayla yeterince bütünleşememek ve onu hissedememek gibi sorunlarınız olabilir. Her geçen gün değişen ve gelişen modaya ayak uydurma çabası da size doğadan uzaklaşmak gibi gelebilir. Ancak son zamanlarda modanın gidişatına baktığımızda daha çok ihtiyacımız olan değerleri yeniden oluşturup yine bize sunuyor. Yani dekoratif aksesuarlar içinde doğal objelerle de karşılaşıyoruz. Bunların içinde karşımıza çıkan deri tablo modelleri de bu konuda önemli bir çalışma olarak kendini gösteriyor.

Deri Tablolarla Gelen Doğallık

Evlerimizde ve özellikle salonlarımızda doğal yaşamdan izler olsun isteyebiliriz. Bunun için genellikle aksesuarlardan yararlanırız. Bu konuda en başta gelen tablolardır. Deri tablolar ile doğallığı ve sadeliği yakalayabiliriz. Deri tablolara baktığımızda arka kısmında ekstra kumaş bulunuyor. Bu kumaşın üzerinde ise genelde eskitme orijinal deri kullanılıyor. Deri tablolar genelde bu şekilde üretiliyor. Çoğunlukla eskitme deri kullanılan modeller tercih ediliyor. Motiflere baktığımızda bitki ve taş desenlerinin işlendiğine sıkça rastlarız. Tamamen yaprak deseninden oluşan tablolar, hayvan figürlü tablolar ya da değişik manzara resimlerinin deriye işlendiği tablolar gibi çeşitleri bulunuyor. Deri tablo modelleri için çoğunlukla siyah ve kahve renklerinin ağırlıklı olduğunu görüyoruz. Şıklıkla birlikte ortama ciddiyet de katan bu tablolar sadece evleriniz için değil ofisleriniz için de en başta gelen tablo modellerindendir. Çünkü derinin doğallığı ve ciddiliği aynı şekilde dekore edilen ofis ortamına uyum sağlayacaktır. Ofisinize hem doğallık hem de ciddiyet barındıran bir şıklık getirebilirsiniz. Genel ofis mobilyaları da genelde deri olduğundan en uygun tablo modelleri deri tablolardır diyebiliriz. Bu tablolar üç ya da beş parçalı olarak satılabiliyor. Duvarınıza ya da mekânın büyüklüğüne uygun bir tablo ile dekoru tamamlamak sizin elinizde.

Mandala Deri Tablolar

Deri tablolarla gelen şıklığı yakalamak için mevcut tablo örneklerini inceleyebilirsiniz. Tarzınıza en yakın deri tablo ile salon dekorasyonunuzu noktalayabilirsiniz. Fakat bildiğimiz orijinal deri tabloların yanında bir de suni deri tablo modelleri de bulunuyor. Bu tabloların suni deriden üretilmesinin nedeni ise tablolarda mandala çalışması bulunuyor. Bildiğiniz gibi mandala resimleri boyama çalışmaları için tercih ediliyor. İşte aynı yöntem suni deri tablolara uygulanmış. Yani mevcut mandala deseni size baskılı bir şekilde tablo hâlinde veriliyor. Bu desen üzerinde çalışmak ve boyama yapmak tamamen sizin zevkinize göre değişiyor. Daha detaylı anlatacak olursak mandala desenli deri tablolar suni deri olmakla birlikte bu desen tabloya yine baskı makineleri aracılığıyla basılıyor. Yani el işlemesi değil makine baskısı olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı diğer dekoratif tablo modellerinin çoğunda olduğu gibi. Böylece siz de bu hazır baskılı tabloları alarak kendiniz dilediğiniz gibi boyuyorsunuz. Aslında motifler ve desenler hazır oluyor siz sadece renkleri ekliyorsunuz. Böylece istediğiniz desene istediğiniz rengi vermiş oluyorsunuz. Yani klasik mandala çalışmasını tablo üzerinde gerçekleştirmeniz bekleniyor. Bu boyalar silinebilir özellikteki keçeli boyalar oluyor ve kendiniz temin ediyorsunuz. Beğenmediğinizde silip daha iyisini yapma şansınız var. Mandala çalışmaları genelde stres atmak ve odaklanmak için öneriliyor. Siz de böylece hem psikolojik anlamda hem de estetik anlamda kendi renklerinizle tabloya anlam katmış oluyorsunuz.