Dekoratif Tablo!

Son Yıllarda Dekoratif Tablo Evlere Girmesiyle Esmeye Başlayan Modern Rüzgarlar Daha Da Şiddetlenmeye Başladı! Detaylar İçin...

Son yıllarda dekoratif tablo evlere girmesiyle esmeye başlayan modern rüzgarlar daha da şiddetlenmeye başladı. Artık dekorasyon amaçlı kullanılan tablolar sadece görmediğimiz, ütopik birer manzara resminden ibaret değil, hayat mottomuzu anlatan biz söz, sevdiğimiz bir müzik grubu, evimize uğur getireceğine inandığımız bir hayvan ya da gitmek istediğimiz bir yerin sinematografik bir görüntüsü olabiliyor. Hatta öyle ki, bu tablolar artık tek parça halinde değil, parça parça birbirini tamamlayan cinste, alan derinliği sağlayan ya da stratejik yerlerinde ışıklar olan birer duvar aplikleri gibi de karşımıza çıkıyorlar.

Evlerde dekoratif olarak kullanımı artabilecek en önemli yerlerden birisidir duvarlar. Ve duvar denince akla bir tablo gelmesi pek yaygındır. Günümüzde artık bir çok evin, iş yerinin ve yaşam alanlarının duvarlarında, soyut bir tablo görmek mümkün. Zamanı ve modernliği yakalamanın en etkili yollarından birisidir dekoratif tablo kullanımı. Bugün herhangi bir fast-food zinciri mağazalarından birisinde dahi, bir fotoğrafçının karesinden çıkan bir pozmuşçasına çıkıyor karşımıza dekoratif tablo.

Dekoratif Tablo Anlatımlı

Geçmişten günümüze bir çok yapının tavanlarında, duvarlarında çeşitli semboller, resimler ve anlatımlar olmuştur. Camilerin, Kiliselerin, sarayların, tapınakların ve bir çok tarihi önemi olan yapının içerisinde, bir sonraki nesillere geçmesi açısından duvar ya da tavanlarında sembolik anlatımlar mevcuttur. Bir çok kişiyi aynı çatı altında toplayan böyle yerlerin duvarlarında tarihsel bir serüvenin ve sanatın yatması durumu bulunmaktadır. Bu da bir çok sanatçıya ilham vermiş ve onların kalıcı çalışmalarını evlerimizin duvarlarına kadar getirmiştir. Örneğin Sistine Klisesi’nin tavanındaki çalışmanın replikası, bazı evlerin duvarlarını sanat galerisine çevirirken, iri kahve çekirdeklerinin bol olduğu bir fotoğraf kahve duraklarında iştah açabiliyor.

Işığın bir tür enerji olması ve güneşin de bize ışığını yani enerjisini veriyor oluşunu evlerimizde, yaz, kış ayırt etmeksizin duvarlarımızda açık renkli tablolar kullanarak bu enerjiyi yansıtıp yayarak kullanabiliriz. Duvarlarımızı da en iyi şekilde değerlendirebileceğimiz dekorasyon fikirlerinden birisidir dekoratif tablolar.

Hala boş kalan koca duvarlarımız için yapabilecek bir sürü fikir ve olanak yaratabilir . Böylece de duvarlarımızı bizi yansıtan dekoratif tablolarla süsleyebiliriz.

Dekorasyon Yaparken Kullanılacak Malzeme Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar!

Dekorasyon yapmak ya da yaptırmak her ne kadar keyifli olsa da öte yandan zahmetli ve zor bir süreçtir. Bu zorluğun yanı sıra belirli maliyetleri olan bir konudur. Dekorasyon fikirlerini uygulamak için gerekli olan alışverişi yapmak konusu büyük bir önem arz etmektedir.

Balkon Dekorasyonundaki Püf Noktalar!

Balkon dekorasyonu, kullanım amacına ve balkona göre farklılık gösterir. Balkonlar, binaların arasında sıkışıp kalmış bizler için oldukça gerekli birer hava alma mekanıdır. Bu nedenle...

Dekorasyon Aksesuarı Olarak Dekoratif Isıtıcı Modelleri

Dekorasyon aksesuarı olarak dekoratif ısıtıcı modellerini ara başlıklar ve örnekler olarak birlikte inceleyelim.