Dekoratif Objelerin Eve Kattığı Eşsiz Ambians!

Dekoratif Objelerin Eve Kattığı Eşsiz Ambians! Mekanları Vintage Temasına Göre Düzenleyin! Dekorasyonda Doğru Işıklandırmanın Önemi! Detaylar İçin...

İnsanın yaşam alanını yenilemek ve yeni bir soluk kazandırmak için yapacağı şeylerin sınırı yok, özellikle de duvarlarda yapılan değişikliklerle yaşam alanlarına katılan değişiklik insanı hem ruhen de iyi hissettirir. Dekorasyon mantalitesi içine ışıklandırma, mekanı değişik çiçekler ile renk renk süsleme, duvarlara kartonpiyer veyahut çıkartmalar ile değişik bir görünüm kazandırma, mobilyalar üzerinde yapılacak küçük değişiklikler, biblo tarzı eşyalar ile ortamın görünüşünde ufak değişiklikler yapma fikirlerini içermektedir. Önemli olan yapılan değişikliklerin bir tarz bütünlüğüne ve bir temaya sahip olmasıdır. Dekoratif anlamda bütünlük ifa eden tasarımlar hem ortamı güzelleştirecektir hem de mekana yeni bir soluk katacaktır.

Mekanları Vintage Temasına Göre Düzenleyin

Son dönem en çok kullanılan temalarından biri de vintage teması yani eskitilmiş ürünler ya da antika ürünler ile yapılan süslemeler. ”Oldies but goldies” yani eskiler altın değerindedir felsefesiyle insanlarda büyük oranda eskiye bir dönüş yaşanmakta, eski eşyalar, eski elbiselerin yeniden dikilmiş halleri, topraksı daha sakin renkler gibi renklerle vintage teması yaratılabilir. Bu tema ile mekanlarda, mekana girende sanki zamanda yolculuk yapıyor hissi uyandırılabilir. Önemli olan kullanılacak aksesuarların ve renklerin birbiri ile uyumu olmalıdır. Yeni ve modern eşyalar yerine evinizde eski transistörlü bir radyoyu baş köşeye oturtabilirsiniz ya da eski tip kadife kumaşa sahip berjer koltuklar ile ortama biraz babaanne havası katabilirsiniz. Bu uyumların hepsi ortak bir temanın bütünleyiciliğini ön plana çıkaracaktır. Duvarları topraksı renklerin hakim olduğu objeler ile süsleyebilir ya da boyaya da bilirsiniz.

Dekorasyonda Doğru Işıklandırmanın Önemi

Doğru ışıklandırma her zaman önemli olmuştur. Zira ortamın kontrastını ve renklerin canlılığını ortaya çıkaracak asıl etmen ışıklandırmadır. Evlerde ya da diğer mekanlarda kullanılan ışıklandırmalar, mekanların çeşitliliğine göre farklılık gösterecektir. Özellikle evlerde dekoratif amaçlı kullanılabilecek türden ışıklandırmalar lambaderler, abajurlar ya da son dönem oldukça popüler olan led aydınlatma ürünleri olabilirler. Evin duvar kesişimlerinin bulunduğu köşelere koyulabilecek lambader ya da abajur tarzı ışıklandırma elemanları akşam olduğu zaman eve ayrı bir hava katacaktır.

Dekoratif Objelerin Evlere Kattığı Ufak Değişikliklerden Faydalanın

Küçük objeler alanında duvarlarda kullanılacak eski resimler ve bu resimleri çevreleyen ahşap çerçeveler düşünülebilir. Yine ahşabın ön planda olduğu aynalar ve sehpalar ortamın havasını değiştirmeye fazlasıyla yetecektir. Ayrıca mekanların iyi ışık alan bölümlerine çok mevsimlik renkli ev çiçekleri de konulabilir. Bu çiçeklerin renk cümbüşü ve ortamdaki eski tip eşyaların bütünlüğü, ortamda bulunan insana kendini daha samimi ve sıcak bir ortamda olduğunu hissettirecektir.

Zevkimizi Evimize Yansıtan Duvar Dekorasyon Modelleri!

Duvar dekorasyon modelleri zevkimizin duvara yansımış hallerinden ibarettir aslında. Nasıl tarzımızı yansıtan T-shirtleri seviyorsak ve diğerlerinden fazla onu giymeyi tercih ediyorsak bizim içimizi yansıtan bir...

Salon ve Oturma Odalarında Koltuk Arkaları İçin Dekorasyon Fikirleri!

Hem oda içerisinde iletişimin sağlanabilmesi, hem de göz zevkine hitap edebilmesi için koltuk arkaları için dekorasyon fikirleri önem arz etmekte.

Kız Bebek Odası Dekorasyonu Modelleri

Bebeğiniz yolda cinsiyetini de öğrendiniz. Kızınız olacak ve hazırlıklara yavaştan yavaştan başladınız. O zaman doğru bir konu üzerinde bulunmaktasınız. Kız Bebek Odası Dekorasyonu Modelleri Kızınıza çok...