Dekoratif Ahşap Tablo Modelleri!

Dekoratif Ahşap Tablo Modelleri! Ahşap Tablolarla Dekorasyonu Tamamlayın, Ama Nasıl? Detaylar İçin...

Ahşap tablo modelleri dekorasyon fikirleri arasında duvarlarınıza renk katacak önemli etkenlerden biridir. Hemen birçok evin salonunda çeşitli tarz ve üsluplarda tablolara yer veriliyor. Tablolar kimi zaman rengârenk ve enerjik bir kompozisyon içinde duvarda yerini alıyor. Kimi zaman da inadına sade ve doğal baskılarla karşımıza çıkıyor. Evet, baskı diyoruz. Çünkü bu tablolar dekoratif tablolar. Yani teknolojinin dekorasyona önemli katkıları var. Bunlardan biri de bu her salona uyum sağlayan dekoratif tablo modelleridir. Dekoratif tablolar içinde Kanvas tablo modelleri, doğal taş tablo modelleri, ahşap tablo modelleri gibi farklı tablo modellerinin yer aldığını görüyoruz. İçlerinde en otantik görünüme sahip olan ahşap tablolardır. Tabi doğal taş tablolarda da aynı durum söz konusu.

Ahşap tablo alırken gerçekten tablonun ahşaptan yapıldığından da emin olmak gerekiyor. Çünkü ahşap tabloların içinde bazen mdf tablolara da yer veriliyor. Yani ahşap diye aldığınız her tablo doğal ve orijinal ahşap malzemeden oluşmuyor.

Ahşap Tablolarla Dekorasyonu Tamamlayın!

Dekoratif tablolarla görsel anlamda bir bütün oluşturabilirsiniz. Zeminin ve tavanın dekorasyonu kadar duvarları da önemsemek gerekiyor. Üstelik salonumuzun etrafını çeviren duvarların bomboş olması salonda bir eksiklik hissi verecektir. İşte bu eksikliği gidermek için dekoratif tablo modellerinden yararlanabiliriz. Bu anlamda mümkün oldukça doğal ürünlere yönelmekte fayda var. Bu anlamda en doğal tablo modellerinden biri ahşap tablo modelleri olarak biliniyor. Ahşap tablolar da tıpkı diğer Kanvas ve doğal taş tabloları gibi baskı makinelerinin yardımıyla resimlerin ahşabın yüzeyine basılması şeklinde meydana geliyor. Bu sayede istediğiniz ve hayalinizde olan bütün tablolara tercih ettiğiniz bir ürün üzerine yapılan baskısıyla sahip olabilirsiniz. İşte ahşap tablo da bu baskı yöntemi ile elde edilen tablo modelleri arasında yer alıyor. Ancak ahşap tablo ararken daha çok mdf tablolarda ile karşılaştığınızı göreceksiniz. Mdf ahşap kadar kaliteli değildir. Onun kadar pahalı bir ürün değildir. Belki bundandır bu kadar yaygınlaşması. Bu durumda ahşap tablo arayışınız varsa mdf tabloları da tercih edebilirsiniz. Ekonomik olarak bu tablolar hem üreticiye hem de alıcıya daha uygun geliyor. Ayrıca mdf tablolar oldukça hafif duran tablolardır. İstediğiniz tarzdaki bütün resimleri mdf üzerinde vücut bulmuş hâliyle de kullanabilirsiniz.

Mdf ve ahşap tablolar aynı tarzla alıcıya sunuluyor. Her ikisi de özel uv baskılı makinelerle resimlerin basılması sonucu elde ediliyor.

Parçalı Ahşap Tablolar

Tablo seçerken göz önünde bulundurmanız gereken detaylar var. Salonunuzun genişliği duvarlarınızın büyüklüğü tablo seçiminizi etkileyecektir. Eğer duvarlarınız büyükse ve salonunuz da genişse tablo seçiminde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Büyük duvarlar için parçalı tabloları tercih edebilirsiniz. Bu parçalı tablolar üç, beş ya da daha fazla parçadan oluşuyor. Bir puzzle gibi düşünebilirsiniz. Parçaları tamamladığınızda resim de tamamlanıyor. İşte bu tarz tablolar duvarda daha fazla yer kaplıyor. Örnek verecek olursak dört mevsim ağacı tablosunu almak istediğinizi düşünelim. Eğer bu tabloyu parçalı tablo modellerinden almak isterseniz dört ya da beş parçadan oluştuğunu göreceksiniz. İşte bütün bu parçaları taşıyabilecek büyüklükte bir duvarınız olmalıdır. Yani astığınızda tablolar sırıtmamalı ve dekorasyona kolayca uyum sağlamalıdır. Gereğinden fazla ön plana çıkması demek mevcut duvarınız için tablonun fazla büyük olması demektir. Bu nedenle oda ve salon büyüklüğü tablonun yerleşimi açısından önemlidir.

Salonlarınız İçin Tablo Seçimi: Ne tür resimler seçebileceğinize gelince ilk akla gelen manzara resimleridir. Sonbahar, kış gibi manzara resimleri ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Manzara resimleri dışında çeşitli renkleri bir arada bulabileceğiniz soyut resimler de iyi bir alternatif olabilir.

Yaşam Alanı Dekorasyonu için Fikirler

Modern Yaşam Alanı Dekorasyon Örnekleri, Oturma odası dekorasyon fikirleri, 2020 ev dekorasyon önerilerini bu sayfamızda sizler için bir araya getirdik... Yaşam Alanı Dekorasyon Örnekleri - Merhabalar...

Bebek Odası Dekorasyonu İçin Zerafet Yüklü Fikirler!

Eğer ki sizlerde bebek odası dekorasyonu için birbirinden şık, birbirinden zarif, prens ve prenseslere layık bir oda dekore etmek isterseniz, sizler için derlemiş olduğumuz bu dekorasyon fikirlerine bir göz atmanızı öneririz.

Yeni Moda Modern Orta Sehpa Tasarımları

En yeni orta sehpa tasarımları, modern orta sehpa modelleri, son moda orta sehpa örnekleri ve resimlerini bu sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz... Modern Orta Sehpa Modelleri - Oturma...