Dekoratif Ahşap Saat Modelleri!

Dekoratif Ahşap Saat Modelleri | Ahşap Saatlerine Bakımı Nasıl Yapılır? Detaylar İçin...

Ahşap saat modelleri vintage ruhunu yansıtan klasik görünümlü saatler ve aynı zamanda da modern saat modelleri olarak farklı tarzlarda tasarlanıyor. Ahşap saatlerin hem masa üstü modelleri hem de duvara asmak için üretilen modelleri farklı görünümleriyle büyük beğeni topluyor. Özellikle doğallıktan yana olanlar ve ahşaba özel ilgisi olanlar için bu saatler özel ve farklı bir yerde duruyor. Ahşap saatler genelde tarihten ve geçmişten esinlenerek tasarlanırken günümüzde modern görünümlü dekoratif ahşap saat modelleri de bulunuyor. Bu saatler hayal gücümüzün üstünde şık tasarımlarıyla dekorasyonlarda yerini almaya çalışıyor.

Ahşap saatler diğer dekoratif saat modellerinden farklı olarak tasarım anlamında daha fazla seçenek sunuyor. Herhangi bir Kanvas tabloya çeşitli resimler baskı yöntemiyle aktarılabiliyor. Böylece istediğiniz en beğendiğiniz tablolar duvarınızda yerini alıyor. İşte bu baskı tekniği ahşap saatler için de geçerli. Fakat söz konusu ahşap saatler için oyma tekniği de kullanılıyor. Sadece baskı değil el işçiliği ile de ahşap saatler üretiliyor.

Ahşap ve Dekoratif Saatler

Ahşap saatlere baktığımızda bir kısmının baskı makineleri yardımıyla ortaya çıktığını görüyoruz. Tıpkı Kanvas tablolar gibi en beğenilen ve ilgi toplayan resimler ahşabın üstüne basılıyor. Böylece kolayca resimler ahşaba yansıtılmış oluyor. Ev ve salonlarınız için birbirinden şık ahşap saat modelleri her geçen gün sayıları artarak tasarımda ön palana çıkıyor.

Diğer bir ahşap saat modelimiz de oyma saatlerdir. Bu el işi oyma saatler diğer baskı tekniğiyle elde edilen tasarımlara oranla daha yüksek fiyatlarla alıcı bulmaktadır. Çünkü el işi olan her şey daha da kıymetleniyor. Herhangi bir makine yardımı almadan tamamen el emeği olan bu saatlerin üretimi zor ve yavaş olduğundan kıymeti derecesinde yüksek fiyatlarla temin ediliyor. Oyma saatlere baktığımızda hem masa saati hem de duvar saatleri bulunuyor. İster çalışma masanız için ister salonunuz, odanız ve iş yerleriniz için ahşap saatleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler doğadan gelen sağlık ve doğallıkla içiniz rahat bir şekilde kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Ahşap saatler sadece oyma ya da klasik vintage görünümle de tasarlanmıyor. Modern görünümlü ahşap saatler de günümüzde yeterince ilgi görüyor. Bu farklı tasarımlar daha çok parçalı modellerle karşımıza çıkıyor. Örneğin kalp desenli ahşap saatlere baktığımızda irili ufaklı çok sayıda kalp modeli duvara yapıştırılıyor. Saat de bu modellerin içinde ya da ortasında bir yere yerleştiriliyor. Rengârenk kalpler içinde saatler dekoratif bir görünüme kavuşuyor. Benzer modeller bir bütün hâlinde masa üstü için de yapılıyor. Pembe, kırmızı, beyaz gibi çeşitli renklerle tasarlanan masa üstü ya da duvar saatleri sadece retro vintage değil aynı zamanda modern stile de uyum sağlıyor. Ahşabı her tarza uygun tasarlamak kolay ve mümkün oluyor.

Çeşitli tarz ve desenlerle ahşap saat modelleri her eve uygun olacak modellerle beğenilere sunuluyor. İster modern ister vintage tarzı salonlarınıza aynı tarzdaki ahşap saatlerle hareket katabilirsiniz. Hem çok şık bir aksesuar hem de zaruri bir ihtiyaç olan ahşap saatler ile görsel anlamda mükemmelliği yakalayabilirsiniz. Salon ve odalarınızın dekorasyonunu tamamlayan aksesuarların içinde saatlere de yer vererek en yeni modellerle ilgi çekici bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Ahşap Saatlerine Bakımı

Ahşap saat modelleri özel tasarımlardır. Bu özel saat modellerinin temizlik ve bakımı konusunda da yanılgıya düşmemek gerekir. Bir ahşap saatiniz varsa onu nemli bir bezle silebilirsiniz. Ancak silmek zamanla yetersiz kalır ve vernik ihtiyacı da olabilir. Özel ahşap vernikleriyle bakımını yapabilirsiniz.

Evimizin Süsleri Rengârenk Dekorasyon Yapay Çiçek!

Dekorasyon yapay çiçek evlerimizin sönük havasını canlandıran birer bahar esintisi olarak her zaman canlılık katmayı başarmaktadırlar. Günümüzde çoğu el yapımı çalışmalar sonucu ortaya konulan yapma çiçekler gelişen teknoloji sayesine...

Evlerin Havasını Değiştiren Aksesuarlar!

Ev dekorasyonunda tasarım bütünlüğü sağlanması ve mekandaki diğer görsel öğelerin görsellik açısından birbiriyle ahenkli bir uyum yakalaması açısından gerekli olan aksesuarlar, sanat eseri değeri...

Kullanılmayan Eşyalardan Ortaya Çıkartılan Harika Ev Dekorasyonu Aksesuarları

Dekorasyon planlama aşamalarında aklınıza gelen bu fikirlerin bir çoğunu kullanılmayan eşyalardan ortaya çıkartılan harika ev dekorasyonu aksesuarları ile gerçekleştirebileceğinizi biliyor musunuz?