Dekorasyonun Duygusal Etkileri!

Dekorasyonun Duygusal Etkileri! İçinde Bulunduğunuz Ortam Sizi Nasıl Etkiliyor Hiç Düşündünüz Mü? Detaylar İçin…

İçinde Bulunduğunuz Ortam Sizi Nasıl Etkiliyor Hiç Düşündünüz Mü?

Ya da soruyu farklı soralım ‘ Nasıl ortamda mutlu olursunuz’. Bu soruyu günlük hayat içinde insanlar çoğu zaman düşünmezler ama farkında olmadan hissederler. Bazen sebepsiz yere bir mutluluk, huzur insanın içini kaplayıverir. Bazen de nedensiz sıkıntı ve hüzün doluverir içiniz. İçinde bulunduğunuz ortamın havası sizi çevreler ve siz bilinçli olmadan etkisi altına girersiniz. İnsanların kendileri mutlu, huzurlu hissettikleri yer genelde evleridir. Bunun sebebi de evlerini kendilerini dekore etmesi değil midir?

Dekorasyonun kişiye faydaları nelerdir? Kendi seçiklerine göre dekore edilmiş bir ev insana huzur ve mutluluk verir. Bu renk seçiminden, tarza, sadelikten çok çeşitliliğe göre yani herkese göre değişir.

Dekorasyonda renk seçimi başlı başına bir temel oluşturur. Renklerin dilini iyi anlayıp, ruhunuzu okşayan renkleri iyi seçmeniz gerekir. Bazı temel kurallar olmakla birlikte yine de çok öznel bir konudur renk seçimi. Örneğin sıcak ve soğuk renkler ruh halinizde farklı etkilere yol açar. Kırmızı ateş ve hareketi çağrıştırıp sizi harekete geçirirken, yeşil ruhunuzu dinlendirip derin bir uyku çekmemenizi sağlayabilir. Ama aynı renkler sizinle beraber yaşayan kişiyi saldırgan de yapabilir.

Dekorasyonda şekiller de çok etkilidir. Duvarınızda asılı olan çerçeve motifi sizi kaliteli bir zevk sahibi yapabilir. Bakış açınızı derinleştirip daha yanıltıcı düşüncelere itebilir. Ya da daha sade bir dekorasyon içinizdeki duygu fırtınasını sakinleştirebilir.

İçinde bulunduğunuz ortam nasıl olmalı bunu bazen en ince ayrıntısına kadar düşünüp, her bir ayrıntıya el atıp, özenle seçersiniz. Ve bunu yaptığınızda aslında ruh halinizi de olumlu geliştirirsiniz. Ama rastgele ya da moda olduğu için elinize ne gelirse alıp evinize koyduğunuz nesneler bazen gerçekten mutsuzluk sebebiniz olabilir. Bu yüzden kendinize bir yuva dekore edin, sıradan bir otel odası değil, Tabi mutlu olmak istiyorsanız.

IKEA Genç Odası Takımları İle Harika Odalar

IKEA Genç Odası Takımları – Odalarını daha özgürce ve daha bağımsız kullanmak isteyen gençlere özel İkea 2020 genç odası takımları tam da dinamik daha özgür...

Salonda Bahçe Havası Yaratmak İçin 6 Öneri!

Salonda Bahçe Havası Yaratmak İçin 6 Öneri! Salonlar evlerin en çok kullanılan alanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple bu alanın dekorasyonuna daha fazla özen göstermek...

Makyaj Malzemelerini Düzenlemek İçin Pratik Yöntemler!

Kadınlar kişisel bakımlarına özen göstermeyi sevdiklerinden dolayı hemen hemen pek çok kadının evinde bir hayli kişisel bakım ve makyaj malzemesi mevcuttur. Hatta bazen o...