Dekorasyon Zigon Sehpalar İle Nasıl Yapılır?

Dekorasyon Zigon Sehpalar ile Nasıl Yapılır? Evde Nasıl Kullanılırlar? Zigon Sehpa Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir? Detaylar İçin...

Dekorasyon zigon, evin genellikle her bölümünde kullanılmakta olup, son yıllarda dekoratif amaçlı da kullanılmaya başlanmıştır. Çok fazla tasarımı bulunmaktadır. Bu nedenle de girdiği her ortama yakışır. Görsellik anlamında çok farklı çeşitleri de bulunmaktadır.

Dekorasyon Zigon Sehpalar 

Oda içerisinde zigon sehpanın kullanımı hem çok amaçlı olarak hem de dekor amaçlı değerlendirilmektedir. Oda köşelerinde biblo gibi objelerin konulduğu orijinal sehpalardır. Çok fazla renk ve şekilde zigonlar bulunmaktadır. Bu nedenle sehpa olarak kullanılmasından ziyade oda içerisinde dekor amaçlı kullanılmaktadır.

Zigon sehpaların seçilmesinde odanın rengi tasarımı da bir o kadar önemlidir.  Çünkü sehpalarda ki özellikler oturma gruplarına da uymalıdır. Oturma odalarının günün her saatinde kullanıldığı düşünüldüğünde, buralara konulacak zigon sehpaların ne kadar tozlanacağı da düşünülmelidir. Bu nedenledir ki oturma odalarında zigon sehpa kullanılacaksa mümkün olduğu kadar toza dayanıklı ve çok koyu ya da çok açık renklerden oluşmamalıdır.

Zigonlar, her ne kadar işlevsel özellik taşısalar da özellikle odaların en uç noktalarında yer alarak dekoru tamamlarlar. Misafir odalarında zigon sehpa seçimi daha ağır ve özel olmalıdır. Fakat oturma odalarında daha spor, sürekli kullanılmaya müsait, her ortamda rahatlıkla kullanılabilecek eşyalardandır.

  • Özellikle salon dekorlarında zigonlara yer verilecek ise tasarım ve renk olarak çok şık duracak modeller tercih edilmelidir.
  • Ayrıca salonlarda kullanılmak isteyen dekorasyon zigon sehpalar için desenli modeller tercih edilmelidir.
  • Küçük oturma odalarında ise harici olarak oda içerisinde başka bir masanın bulunmasına gerek yoktur. Eğer oda büyükse bacakları kısa ve yere yakın kare modeller tercih edilebilir.
  • Salonlarda kullanımında orta sehpa olarak da kullanılan zigon sehpalar bulunmaktadır. Kare şeklinde iç içe geçmeli modeller de özellikle küçük salonlarda daha rahat kullanılmaktadır.
  • Düz renkli bir oturma odasına sahip olan kişiler, seçecekleri zigonda odanın hareketlenmesi açısından oldukça renkli ve orijinal modeller tercih edebilirler. Seçilecek zigonların modelleri ve renkleri de mobilyaların renk ve modellerine bağlıdır. Dekorasyon zigon kullanımında tercih, modern bir ortamdan oluşmuş ise kullanılacak zigonlarda ahşap ya da koyu renklerde tercih edilmelidir.

Huzurlu Bir Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir!

Yatak odalarının huzur verecek, yorucu bir günün sonrasında dinlenebilecek ortamlar olarak hazırlanması gerekir. Huzurlu ortamları herkes tercih eder. Özellikle yatak odaları, huzur verecek şekilde dekore edilmelidir. Evin...

İngiliz Tarzı Dekorasyon!

İngilizler tarzı dekorasyon fikirleri olarak; on sekizinci yüz yılın etkisinde kaldıklarını hissettiriyor. Yoğun olarak ev dekorasyonlarında resmi ve klasik modüllerde, farklı bir soyluluk değişik bir...

Ev Dekorasyonuyla İlgili 3 İpucu!

Hangi stil ve tarza uygun olursa olsun, ev dekorasyonu zevk ve beğenilerinize hitap etmelidir. Dekorasyonda kararsız kalabilir, önceden verdiğiniz karar şimdi göze hitap etmeyen...