Dekorasyon Firmalarının Ortak Özellikleri Nelerdir?

1. Duvar Duvardan Halıya Hayır

Halı İskandinav tarzında hiç popüler olmamıştı. Bunun yerine, ahşap döşeme, genellikle evlerin her yerinde kullanılır ve bazen kilim veya koyun derisi ile yumuşatılır.

2. Açık, Sustur Renkler

Kışlar çok uzun ve karanlık olduğu için, İskandinav iç mekanlar genellikle alanların parlak olmasına yardımcı olmak için beyaza boyanır. Renkler kullanıldığında, tüm alan hissinin birbirine yapışkan, düzgün ve parlak olmasını sağlamak için yumuşak ve sade tutulurlar.

3. Ahşap

Zemin üzerinde, duvarlarda, dolaplarda veya oyuncaklarda kullanılan İskandinav tasarımı çok ahşap içerir. Ancak herhangi bir odun yapmaz. Işık temasına uygun olarak, İskandinav tasarımında kullanılan ormanlar genellikle kayın, kül ve çam gibi hafif ormandır.

4. Hatları Temizle

İskandinav tasarımında çok sayıda süslü veya aşırı detay bulunmuyor. Modern, temiz kaplamalı, sağlam parçalar çok daha yaygın ve İskandinav tasarım stilinin belirleyici bir özelliğidir.

5. Parçalanmış Uzaylar

Geleneksel olarak, birçok İskandinav evleri çok küçüktü ve aşırı miktarda madde kullanmasına izin vermedi. Artık evler daha büyük inşa ediliyor ve işler için daha fazla alan var, boşlukları karışıklık ve karmaşa içermemek fikri İskandinav tasarımının önemli bir yönü olarak kaldı.

6. Basit Vurgular

Bir boşluk dağılmasını önleme konusunda daha az sahip olma fikri özgürdür. İskandinav tasarımında dekor en düşük seviyede tutuluyor. Çıplak duvarlar ve boş alanlar uzak durulmaz.

7. Basit Oyuncaklar

Yine, İskandinavlar işleri basit ve pratik yapmak ister. Ahşap oyuncaklar ve dübeller ve kumaştan yapılan çadırlar genellikle İskandinav tarzı oyun salonlarını dolduruyor.

8. Doğal Işını Minimize Edin

İskandinav ülkelerinde o kadar çok karanlık olduğu için doğal ışık denemek ve en üst düzeye çıkarmak için önemli bir şey. Herhangi bir pencere tedavisi kullanılıyorsa, açık veya yarı saydam olanlar mümkün olduğunca hafifçe ışık tutmak için tercih edilir.

9. Yeşillikler

Mekanları aydınlatmaya yardımcı olmak ve bazı hayata dönmek için bitkiler çok sayıda İskandinav evinde bulunur.

10. Rahat Tekstil

İskandinav tasarımı, dekore etmek için bir tonluk battaniye ya da yastık kullanamaz; ancak bunlar, işlevsel ve rahat bir sıcaklık sunumu yanı sıra, kullanılmadığında doku eklemek için şık bir yol olarak ikiye katlandığından emin.