Zaman kavramı günümüz koşuşturmasında hepimiz için ayrı anlam ifade ediyor. Kimimiz için çok hızlı geçiyor kimimiz için zaman bir türlü geçmek bilmiyor. Bazı kavramları olumluya çevirmek bizim elimizde. Zaman kavramını kendimiz için dekorasyon duvar saati ile hem enerjik hem eğlenceli hem de zevkli hale getirebiliriz. Nasıl mı? Yazdıklarımıza bir göz atın o halde.

Dekorasyon duvar saati ile zamanımızı güzel geçiriyoruz:

  • Saatler kolumuzda olduğu kadar duvarlarımızda ya da masalarımızda da birden fazla işleve sahip. Sadece saatin kaç olduğunu öğrenmiyor aynı zamanda dekorasyonumuza da işlevsellik katıyoruz. O halde seçeceğimiz saatin renk ve biçimi konusunda da dikkatli olmalıyız. Giydiğiniz lacivert bir takım elbise ya da döpiyes ile lacivert spor bir saat kullanmıyorsanız kahverengi ağırlıklı mobilyalarla döşenmiş bir ev ya da ofiste de kırımızı saat kullanmanız iyi bir fikir değil. Renk ve biçime dikkat etmelisiniz.
  • Çocuğunuza zaman kavramını öğretmeye çalışıp sorumluluk yüklerken dekorasyon duvar saatiimdadınıza yetişebilir. En sevdiği çizgi film kahramanı ona ders saati, yemek saati ya da yatma saati konusunda yardımcı olacaktır.
  • Seçeceğiniz saatin görüntüsü kadar mekanizması da önemlidir. Uykuya dalmakta zorlanan ya da takıntıları olan bir insan iseniz tik tak sesleri sizi rahatsız edecektir. Bu yüzden dijital olanları ya da “akıp giden” şeklinde ifade edilen sessiz saatleri tercih edebilirsiniz.
  • Dekorasyon duvar saatitarzınız konusunda da fikir veriyor. Klasik döşenmiş bir evin duvarına spor bir saat asmak uygun olmayacaktır. Antikalardan hoşlanıyor iseniz büyüklerimizin evlerinde gördüğümüz guguklu saat iyi bir seçim olacaktır. Hayal dünyasında yaşayan ya da psikolojik kavramlara önem veren biri iseniz eriyen saat tarzı klasikleşmiş duvar saatleri sizi farklı kılabilir
  • Günümüz hızla değişen moda akımları arasında yer alan aynalı dekorasyon duvar saatleri sayesinde salonunuza daha ferah ve ışıltılı bir ortam sağlayabilirsiniz
  • Home ofis ya da büro tarzı iş yerlerinde masa başı çalışan zevk sahibi kişilerin çalışma prensiplerini ve hatta kişiliklerini ön plana çıkaran dekorasyon duvar saatleri -müşterilerini iş yerlerine kabul etme imkanları varsa- iş kapasitelerini de olumlu etkiliyor. Yapılan araştırmalarda müşteri ve çalışan arasında kurulan bağ sırasında duvarda yer alan saatin zamanlama açısından her iki tarafında önem verdiği detaylar arasında yer aldığı kanıtlanmış.