Dekorasyon çiçekleri tarzımız her ne olura olsun her tarz için uygun çiçek uygulaması ile içimizdeki yaşam enerjisini ortaya çıkarabilir, hayatımıza renk katabilir ve hatta hayal dünyasına dalarak içimizdeki olumsuz duygulardan kurtulabiliriz. İster yapay ister canlı olsun çiçekler hayatımızın olmazsa olmazıdır. Kırılan bir kalbi onarmaktan, hatırlandığını fark ettirmesine kadar birçok amaçla kullanılabilecek çiçekleri evimizden eksik etmeyelim. Bu çiçeklerin dekorasyon konusunda önemli bir yer tuttuğunu da söyleyelim.

Dekorasyon Çiçekleri Nasıl Kullanabiliriz?

  • Bu konuda alternatif son derece fazla. Dekorasyon çiçekleri evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Hiçbir sınır yok. Mutfakta, banyoda, yatak odanızda, balkonunuzda, koridorda ya da sokak kapınızda bile. Siz ne kadar istiyorsanız o kadar.
  • Tabii ki her ayrıntıda olduğu gibi çiçek seçiminde de birkaç noktaya dikkat etmekte fayda var. İsterseniz işe evinizin dekorasyon tarzını ve renk tonlarını dikkate alarak başlayın. Örneğin salaş ya da sade bir ev tarzınız varsa papatyalar, modern bir ev tarzınız varsa orkideler iyi bir seçim olabilir. Beyaz tonların hakim olduğu bir evde çiçeklerinizin rengi ortama değer katacaktır. Mor laleler, bembeyaz papatyalar, kırımızı güller…. Seçim sizin.
  • Çiçeklerinizi vazoya koyabilir ya da tercihinize göre evde kullanmadığınız bakır bir kap ya da antika bir tabağın için de bile sergileyebilirsiniz. Hasır sepetleriniz ya da porselen demliğin içindeki kuru çiçekler ya da papatyalar bile size yaşam enerjisi katacaktır. Dekorasyon çiçekleri size alışkın olduğunuz sergileme tarzından çok daha fazla alternatifleri sunar.
  • Cam kavanozları ya da kola tenekelerini boyayarak, bir parça tutkalla çevresine kalın bir ip sararak yaratacağınız farklı bir obje hem güzel zaman geçirmenizi sağlayacak hem de dekoratif çiçeklerinizi çok daha göz önünde tutacaktır.
  • Bu tarz çiçekler fazla ayrıntıdan hoşlanmayan ve çok eşya sevmeyen kişiler için de kurtarıcıdır. Son derece sade bir yaşam tarzına ve dekorasyona alışkın iseniz dekoratif çiçekler imdadınıza koşacaktır. Böylece hem görsel olarak evinizin enerjisini yükseltecek hem de evinize katmanız gereken birkaç aksesuar ayrıntısını çiçeklerin yardımı ile değerlendireceksiniz. Doğasever tarafınız ön plana çıkacak.