Dekorasyon Aydınlatma Ürünleri İle Işıltılı Bir Hayat!

Dekorasyon Aydınlatma Ürünleri İle Işıltılı Bir Hayat İster Misiniz? Peki Aydınlatma Konusunda Öncelikler Neler Olmalı? Detaylar İçin...

Evinizin yeterince aydınlık olmadığını düşünüyorsanız ya da içinizin karardığını hissediyorsanız gözden geçirmeni gereken ilk şey evinizin dekorasyon aydınlatma ürünü olmalıdır. Bunun için illa ki bir uzman görüşüne başvurmanız gerekmiyor. İç sesiniz size doğru cevabı verecektir. Ona güvenin. Yatak odalarında, salonlarda veya koridorlarda kullanılan aydınlatma dekorasyonları evinize hava katmanıza da yardımcı olacaktır.

Dekorasyon Aydınlatma Konusunda Öncelikler

  • Unutmayın. Her yerin ışıl ışıl olması ya da elektrik tasarrufu yapmak için düşük voltajlı bir lamba kullanmanız ne sizi ekonomik yapar ne de ortamı şenlendirir. Dekorasyon aydınlatma ürünleri kendi içinde herkesin amacına uygun olarak üretilmiş ve buna ek olarak her keseye uygun olarak arz edilmiştir.
  • Şu an evinizin neresindesiniz? Mutfakta iseniz ortamın oldukça aydınlık olması son derece mantıklı aksi takdirde yapacağınız yemeğin hijyeni konusunda telaşlanmanızı gerektiren sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yatak odasında ise uyurken aydınlık bir ortam istediğinizi pek sanmıyoruz. İstisnalar hariç tabii.
  • Koridor için kullanılacak bir avizenin salonda kullanılabileceğini pek düşünmüyoruz. Tam tersi salonda kullanacağınız kristal bir avizenin mutfakta olması da pek hoş değil gibi.

  • Tavandan sarkan lambalar, evinize giren ışık genel aydınlatma sağlayan özelliklerdir. Evinizi seçerken alacağı ışık evinizin yönü ile doğru orantılıdır. Sabah güneşi ya da akşam güneşini tercih edebilirsiniz. Sizin seçeceğiniz dekorasyon aydınlatma ürünleri ise teknik bir seçimdir. Lambalarınızı takacağınız avizeler, tavan armatürleri ve gömme tavan aydınlatmaları hem dekorasyonun bir parçası olur hem de aydınlatma amacınıza hizmet eder.
  • Biraz önce bahsettiğimiz genel aydınlatma dışında yan aydınlatma ürünlerine de ihtiyacınız olacak. Gazete ya da kitap okurken kullanacağınız gece lambaları, abajurlar, sarkıtlar, dolap içi aydınlatmalar gibi. Örneğin bebeğiniz doğduğunda gece onu kontrol etmek için koridorda ek aydınlatmaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
  • Söz konusu dekorasyon aydınlatmaişlemlerinizi tamamladıktan sonra zamanla ihtiyaç duyduğunuz alanlara da eklemeler yapacak, belki fazla olduğuna inandıklarınızı iptal edecek, ya da dekoratif amaçlı değişiklikler yapacaksınız. Ancak unutmamanız gereken en önemli nokta bu ürünlerin seçiminde görsel zevkiniz kadar sağlığınız ve güvenliğiniz açısından da dikkatli olmakta fayda var.

Eşyaları Yeni Baştan Yaratmak Mümkün Müdür?

Eşyaları Yeni Baştan Yaratmak Mümkün Müdür? Mümkündür! Detaylar Odafikirleri.com'da

Ankastre Ürün Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 11 Husus!

Modern evlere ve özellikle de modern mutfaklara baktığımız zaman ankastre ürünlerin daha fazla tercih edildiğini görebiliyoruz. Hem görsel açıdan hem de performans bakımından evinizde...

Çay Takımı Modelleri!

Çay takımı modelleri günün modasına ve kullanım kolaylığına göre sürekli yenilenerek karşımıza çıkıyor. İnsan değişiyor, moda değişiyor ve kullandığımız eşyalar da değişiyor. Değişiklik ve yeni...